• Головна
  • "Що далі в ліс, то менше мізків". Відомі українці жорстко відповіли на заяву Богдана щодо росмови
12:36, 6 липня 2019 р.
Надійне джерело

"Що далі в ліс, то менше мізків". Відомі українці жорстко відповіли на заяву Богдана щодо росмови

"Що далі в ліс, то менше мізків". Відомі українці жорстко відповіли на заяву Богдана щодо росмови

Думки Ігоря Кондратюка, Ніни Матвієнко і Мирослава Мариновича.

Заява очільника Офісу президента України щодо можливого референдуму про визнання російської мови як регіональної на Донбасі викликала бурхливу реакцію суспільства. Що кажуть про заяву Андрія Богдана відомі українці?

Ігор Кондратюк, продюсер:

Виглядає, що чим далі, як то кажуть, у ліс, тим менше мізків у тих, хто керує країною. Свідомі люди розуміють: немає значення, хто якою мовою хоче розмовляти у своєму домі чи в побуті, але (!) державна — українська, без варіантів. Тому, якщо йдеш працювати в державні органи влади, — будь готовий говорити та вести документи українською. Я б не лише не дав статусу регіональної російській, а ще б запровадив обов’язковий екзамен для чиновників на знання української!

Ніна Матвієнко, народна артистка України:

Ті, хто кажуть про російську як регіональну, не є синами України. Вони — бур’ян, що зійшов на нашій землі, коли винищили шістдесятників та інших справжніх патріотів.

Мирослав Маринович, правозахисник, дисидент:

Статус регіональної для російської на Донбасі насправді є не прагненням двомовності, а прагненням запровадити одну мову — російську як панівну. Ми не говоримо про те, хто якою мовою користується вдома, та якщо йдеться про державний статус, то російській не можна надавати жодних привілеїв. Якщо впровадити цей статус на Донбасі, завтра такого захоче Одеса чи Харків. Це шлях до суцільного зросійщення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #мова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...