• Головна
  • Нацбанк викрили в піратстві. На новій банкноті в тисячу гривень виявиявили крадений шрифт
21:50, 10 липня 2019 р.
Надійне джерело

Нацбанк викрили в піратстві. На новій банкноті в тисячу гривень виявиявили крадений шрифт

Нацбанк викрили в піратстві. На новій банкноті в тисячу гривень виявиявили крадений шрифт

В Україні з жовтня вводять нову банкноту в 1000 гривень.

Дизайнери Нацбанку використали піратський шрифт під час створення нової банкноти у тисячу гривень.

Про це повідомив дизайнер Богдан Гдаль із посиланням на офіційну відповідь правовласника – Adobe. Так, крадений шрифт використали у написі "Одна тисяча гривень" на звороті. Дизайнер помітив, що існує невідповідність форм деяких літер шрифту з офіційними - Bickham Script Pro 3.

Як пояснив Гдаль, Bickham Script був створений ще 1997 році, згодом ліцензований компанією Adobe, а до 2016 року взагалі не мав офіційної кириличної версії. Якщо до цього хтось користувався цим криличиним шрифтом – "то це були тільки піратські видозміни, які автоматично вважаються краденими", адже ліцензія шрифту забороняє будь-яку модифікацію форм літер і їхнє перевидання.  Водночас дизайнер в інтернеті знайшов серію шрифтів з назвою Bickham Script One, Bickham Script Two, Bickham Script Three, датовані ще 2005 роком. Вони були підписані іменем якоїсь росіянки Олександри Гофман – з'ясувалося, що "в шрифтових колах вона досить відома як авторка крадених версій шрифтів". Гофман підписувала їх своїм іменем та безкоштовно поширювала без дозволу авторів. Під час порівняння можна побачити, що Нацбанк використаний саме крадений варіант, на який просто не може мати ліцензії.

В Adobe підтвердили, що до 2016 року не було офіційної кириличної версії шрифту. "До випуску шрифту Bickham Script Pro 3 у 2016 році не було жодної офіційної кириличної версії шрифту. Однак я якось зустрів піратський зразок в 2012 році на упаковці цукерок в російському супермаркеті в Німеччині", - розповів один з дизайнерів компанії.

Також в Adobe відповіли, чи вимагатимуть в Національного банку України купити цей шрифт або відшкодувати збитки. Дизайнер сказав: "Я не можу це коментувати. Щоб усунути цю проблему, мають бути створені абсолютно нові друковані форми банкнот, що, ймовірно, не так просто зробити (я ніколи не друкував гроші сам, але можу собі уявити, що це не простий процес)". "Збиток завдано – якщо у вас є контакти в Національному банку України, можливо, було б добре, щоб вони знали про проблему. Дякую", - додав дизайнер. Також Гдаль повідомив, що Нацбанк використав цей же в купюрі номіналом 20 гривень, яку презентували минулого року.

Нацбанк викрили в піратстві. На новій банкноті в тисячу гривень виявиявили крадений шрифт, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #нбу #банкнота
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...