• Головна
  • На Франківщині у дільничних виборчих комісіях на шести округах працюватиме 12 тисяч людей
08:00, 11 липня 2019 р.

На Франківщині у дільничних виборчих комісіях на шести округах працюватиме 12 тисяч людей

На Франківщині у дільничних виборчих комісіях на шести округах працюватиме 12 тисяч людей

На Прикарпатті шість ОВК утворили 895 дільничних виборчих комісій, в яких працюватиме 12001 особа. Достовірність інформації про утворення ще 139 ДВК в окрузі №86 (центр – Долина) ОПОРА підтвердити не може, повідомляє Курс.

“Відповідно до частини 3 статті 107 Закону «Про вибори народних депутатів України» дільничні виборчі комісії утворюються не пізніш, як за п’ятнадцять днів до дня голосування – до 5 липня включно. За нашою інформацією у шести округах Івано-Франківщини ДВК утворені вчасно і згідно закону”, – каже Богдан Морикіт, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

Він додає, що ОПОРА недовіряє інформації про утворення ДВК в окрузі №86, якщо вони взагалі були утворені.

“Зважаючи на те, що спостерігачам ОПОРИ імовірно зумисно повідомилинеправдиву дату проведення засідання ОВК, під час якого мало відбутись формування ДВК, ми не знаємо, в який спосіб формували ДВК, чи відбувалося жеребкування та чи було дотримано квотний принцип при розподілі керівних посад. 8 липня ОВК №86 надала спостерігачу Постанову про утворення ДВК, однак те, що формування комісій в окрузі відбулося непрозоро, дає підстави сумніватися у дотриманні всіх процедур при формування комісій та визначення керівного складу”, – пояснює Морикіт.

Згідно із ч. 2 ст. 27 Закону по одному своєму представнику до ДВК можуть делегувати: політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання (входять у ДВК в обов’язковому порядку); політичні партії – суб’єкти виборчого процесу, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі; кандидати-самовисуванці.

За підрахунками ОПОРИ, на Івано-Франківщині найбільша кількість членів ДВК зареєстрована від політичних партій, які висунули кандидатів у загальнодержавному окрузі – 4573 (38,10 %). Від політичних партій із фракціями у ВР – 3854 членів (32,11%), від кандидатів-висуванців від політичних партій – 2321 (19,34%), від кандидатів-самовисуванців – 1253 члени (10,44%).

Керівний склад у дільничних виборчих комісіях розподілився наступним чином: від політичних партій, які мають зареєстровані фракції у апараті Верховної Ради – 881 член комісії у керівному складі ДВК; від політичних партій, які висунули кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі, – 1041 членів; від кандидатів-висуванців від політичних партій – 492 осіб. 269 членів комісій у керівному складі від кандидатів-самовисуванців.

У розрізі політичних партій на Прикарпатті найбільшу кількість представників у керівному складі ДВК мають ВО «Батьківщина» – 471, «Європейська солідарність» – 430, «Слуга народу» – 366, «Народний фронт» – 186, ВО «Свобода» – 176, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 144, «Об’єднання «Самопоміч» – 124, «Опозиційний блок» – 108.

Читайте також:В Україні з’явився перший “музей” підкупу виборців

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Прикарпаття #вибори #овк #формування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...