Інтерв`ю з Андрієм Сторожуком кандидатом у народні депутати України

Андрій Сторожук: «Я ніколи не був у політиці – і це моя перевага»

По 83 виборчому округу, куди входить місто Івано-Франківськ, балотується кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» Андрій Сторожук. Він є фаховим юристом, адвокатом, досі ніколи не був при владі. І це вважає своєю перевагою.

Пане Андрію, Ви ніколи не були у політиці. Чому цього разу вирішили балотуватися до Верховної Ради? Адже це нелегка справа.

-Так, дійсно, я абсолютно нова людина у політиці. Але вважаю, що зараз настав час саме для мене – український політикум хоче молодих, амбітних людей. Я себе вважаю такою людиною і твердо вирішив – я йду у Верховну Раду. Добре знаю, як формуються закони, якими вони повинні бути і в якому напрямі рухатись задля розвитку держави. Тому максимально спрямовуватиму свої знання і вміння під час законотворення і захисту прав людей.

-Ви йдете від партії Президента України «Слуга народу». Партія абсолютно нова і політика Глави держави теж нова…

-І це дуже добре, адже в партію ідуть абсолютно нові люди. З новим прогресивним поглядом на життя і реальними діями. Поділяю політику партії «Слуга народу», працюватиму у тому ж напрямі задля створення країни мрії. Тут впроваджують фундаментально нові принципи і підходи до роботи. Те, що я йду від партії Президента – вважаю величезною перевагою. Адже матиму можливість лобіювати інтереси свого міста на найвищому рівні. Будьмо відверті, представник опозиційної партії не зможе ефективно працювати на своєму окрузі. Я бачив, як останні кілька років робота опозиційних народних депутатів навмисно блокувалась. Кабінет Міністрів в недостатній мірі виділяв кошти на відбудову доріг та іншої інфраструктури. Усе відбувалось лише по залишковому принципу. Так не повинно бути. Бюджет України має рівномірно розподілятися на місцях.

-Що плануєте зробити першочергово, в разі обрання Вас народним депутатом?

-Перш за все з командою однодумців працюватиму над тим, щоб перезавантажити правоохоронні органи. Серед працівників поліції, прокуратури, СБУ не повинно бути представників із сумнівною репутацією, корупційним минулим, некомпетентністю. Також хочемо усунути можливість силових структур тиснути на бізнес. Чиновники повинні відповідати за незаконне збагачення, тож я добиватимусь відновлення кримінальної відповідальності за такі дії,яка була фактично скасована Конституційним Судом України. Видатки на оборону повинні складати не менше 5% ВВП, а оборонні держзакупівлі мають бути демонополізовані. Разом з партією «Слуга народу» ми триматимемо такий курс. Також надважливим завданням буде залучення інвесторів – потрібно дещо видозмінити закони, щоб привабити і утримати потенційних інвесторів в Україні. Адже зараз у нас така політика, що ми, скоріше, блокуємось від вливання іноземних грошей в Україну.

-А як плануєте розвивати Івано-Франківськ, який представлятимете у Верховній Раді?

-Почну з того, що я добре знаю основні проблеми іванофранківців. Працюючи юристом, я щоденно допомагав вирішити юридичні проблеми у житлово-комунальній, соціальній, культурній чи будівничій сферах міста. Але, головна проблема в тому, що Івано-Франківськ не отримує достатньо коштів із державного бюджету. А лише місцевим бюджетом неможливо забезпечити усі потреби міста. Українські міста беруть участь у вирівнюванні бюджетів. Тобто, ті населені пункти, які мають більшу платоспроможність, віддають частину коштів біднішим регіонам. У 2019 році Івано-Франківськ в порядку фінансового вирівнювання повинен віддати 73 мільйони гривень. Однак, Київ – єдине місто, яке цього не робить. Такий «подарунок» зробили столиці кілька років тому. Враховуючи те, що там зареєстрована найбільша кількість юридичних осіб, велика кількість працюючого населення, які сплачують податки, Київ міг би віддавати у вигляді реверсної дотації близько 400 мільйонів гривень на рік, але цього не робить. Тому своїм завданням бачу встановити справедливість на місцях. Коли я стану народним депутатом від міста Івано-Франківська, в першу чергу захищатиму місцеві кошти і лобіюватиму виділення додаткових із держбюджету. Маю для цього готові законодавчі правки до бюджетного кодексу. З командою однодумців у парламенті реалізувати ці законодавчі ініціативи досить реально.

-У чинному законодавстві передбачений великий перелік гарантій для громадян. У тому числі і пільги на житло, освіту, транспортне перевезення. Але, на жаль, в більшості ці гарантії не реалізовуються. Чи реально змінити ситуацію?

-Ми сплачуємо податки для того, щоб отримати певні соціальні гарантії. Але таке враження, що вони прописані лише на папері. До прикладу, безкоштовне транспортне перевезення людей пільгових категорій. За це мала б відповідати держава. Однак, тепер це проблема органів місцевого самоврядування. А ті, в свою чергу, не можуть забезпечити повне виконання цих гарантій. У результаті – пільговик часто залишається ні з чим. Слід прописати певні правки до законів. Щодо пільг на житло – ситуація подібна. Законодавством про регулювання містобудівної діяльності передбачено, що забудовник сплачує пайовий внесок на підтримку інфраструктури міста. Але, чесно кажучи, ці кошти не йдуть за призначенням. Вони туди просто не доходять. Відсоток, який повинен сплатити забудовник, варіюється відповідно до вимог органів місцевого самоврядування. Але, залежно від відносин між забудовником і чиновником, сплата може відстрочуватись, розтерміновуватись і таке інше. А це вже корупційна складова. Словом, цей механізм не працює. Щоб він все-таки запрацював, потрібно пайовий внесок замінити із відсоткової ставки на кількість квартир. Які в подальшому виділятимуть соціально вразливим категоріям населення, що перебувають на черзі на житло. До речі, ці черги не рухаються роками. Якщо говорити про Івано-Франківськ, то один чоловік чекає своєї черги на отримання житла ще з 1979 року. За всі ці роки він не просунувся ні на одну позицію. Здається, дивно, адже в місті колосально швидко з’являються багатоквартирні будинки, а місто Івано-Франківськ впевнено перебуває на 2 позиції в Україні по кількості забудов. Більше скажу, квартири таки отримують, але ті люди, які певним чином наближені до впливових чиновників, судової, правоохоронної та інших структур. Тому це достеменно потрібно змінювати на законодавчому рівні.

-Ви торкнулися правоохоронних органів та судової гілки влади. Як налагодити механізм правосуддя?

-Слід нарешті завершити судову реформу. Але не таким чином, як це робила попередня влада. Указом попереднього Президента, суди були оптимізовані і укрупнені. А це означає, що подекуди відстань до суду в окремих регіонах може складати ледь не до 200 кілометрів. Це, звичайно, не дає змоги людині реалізувати повноцінне право на доступ до правосуддя. Суддів теж не вистачає. Зокрема, якщо говорити про Івано-Франківськ, три-чотири роки тому через так звані кадрові питання склалася ситуація, що перерва між судовими засіданнями тривала кілька місяців, а справи тягнулися роками. А ще значно підняли ставки на судовий збір. Пояснень було багато, мовляв, таким чином можна буде відсіяти «вічних скаржників». Але проблем стало ще більше, ніж було. На мою думку, реформу можна здійснити набагато простіше і ефективніше – треба збільшити кількість суддівських кадрів, таким чином зменшиться навантаження на суддів і покращиться якість судових рішень. В подальшому не підвищувати судовий збір, адже це все впливає на доступ до правосуддя. А також провести очищення Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, рад доброчесності, тощо. Необхідно впровадити якісну модель мирових суддів та суду присяжних, адже існуюча модель є фактично радянською і потребує видозміни відповідно до нинішніх умов.

-Крім змін на законодавчому рівні, які ще проблеми варто вирішити у місті?

-Я буду лобіювати виділення коштів на відбудову інфраструктури, ремонт та будівництво нових освітніх, культурних, спортивних та інших закладів міста. У Івано-Франківську немає Палацу спорту. Але він такий необхідний. Хоча б треба зробити реконструкцію стадіону «Рух». Також особливу увагу слід приділити екології. Вважаю своїм обов’язком домогтися будівництва дамб та берегоукріплення річок Бистриці Солотвинської та Бистриці Надвірнянської. У місті не вистачає транспортних мостів. Їх також треба будувати. Івано-Франківськ – це край, де я виріс, здобув освіту та працюю. Готовий максимально спрямовувати свої знання та навики на благо нашої держави. Я впевнений, що Україна має величезний потенціал стати однією з передових країн Європи. 
Ми зробимо її такою разом!

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
19 переглядів у липні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
У місті Калуш конфлікт між місцевими жителями завершився стріляниною. Повідомлення про постріли надійшло до поліції від перехожих 14 липня, близько 16:30. Про це повідомляють у поліції. З'ясувалося, що між 45-річним та 24-річним чоловіками в одному з дворів багатоповерхівок стався словесний конфлікт, а пізніше і бійка. Під час інциденту старший витягнув травматичний пістолет "ФОРТ-17", почав погрожувати, а потім двічі вистрілив у бік опонента. В результаті...
Суспільство
Про це в мережі повідомив її чоловік Володимир Говера.  "Безмежно вдячні тим хто допоміг оплатити цю та попередні процедури - дай Бог всіх благ Вам! На жаль мусимо продовжити збір коштів", - пише Vova Govera.    Реквізити для допомоги:  - гривнева картка "Приватбанку" 5168 7427 0030 5794 (Говера Володимир Антонович) - чоловік Оксани Кваснишин- Переказ - Western Union або MoneyGram - Volodymyr Govera, Ukraine, Ivano-Frankivsk) (будь ласка, після переказу ко...
Кримінал
Повідомлення про постріли на одній із вулиць Калуша надійшло від перехожих громадян 14 липня о 16 години 30 хвилин. На виклик одразу ж прибули правоохоронці, які під час першочергових слідчих дій з’ясували, що між 45-річним калушанином та 24-річним місцевим мешканцем в одному із дворів багатоповерхівок раптово виник словесний конфлікт, пізніше й бійка, повідомляють у прес-службі поліції. Під час інциденту старший із чоловіків витягнув спецзасіб травматично...
Здоров'я
За допомогою харчування можна суттєво вплинути на власний організм. Наприклад, волоські горіхи здатні навіть змінити деякі показники крові, пише Урядовий кур'єр. Форма волоського горіха віддалено нагадує мозок, тому горіхам приписують здатність підвищувати розумові здібності людей. Корисні властивості волоського горіха шануються ще з давніх часів. Користь і шкода волоських горіхів вивчаються і обговорюються дуже активно. Волоські горіхи містять корисні мік...
Освіта
Сьогодні з робочим візитом на Івано-Франківщині перебуває міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Вона відвідала заклади вищої, професійної та середньої освіти області, повідомляє прес-служба ІФ ОДА. Зокрема, побувала у Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника, де відбулася презентація Центру інноваційних освітніх технологій вишу. У заході також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, ректор Прикарп...
Пригоди
У ДТП, внаслідок якої один з автобусів з дітьми з’їхав з траси в лісосмугу, дивом немає жертв, а постраждав лише автотранспорт. 14 липня на Запоріжжі кортеж Держохорони Президента України спричинив аварію, в якій постраждали три автомобілі. Про аварію повідомила на своїй сторінці у Фейсбук сама Держслужба охорони. "Сьогодні, 14 липня, мікроавтобус Volkswagen Transporter, на якому особовий склад Управління державної охорони України повертався з відрядження...
Суспільство
За шість місяців 2019 року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 2,9 млн грн туристичного збору, що на 0,5 млн грн більше, ніж торік. При цьому основна питома вага надходжень цього збору припадає на травень-червень та складає 52 відсотки (1,5 млн грн ). Про це повідомляють на сторінці ДФС в Івано-Франківській області. Податківці зазначають, що значний ріст надходжень за останні два місяці цього року відбувся за рахунок проведення знач...
Пригоди
У Івано-Франківську завдяки камерам відеоспостереження та поліцейським охорони було затримано крадія зчитувача штрих кодів. Напередодні ввечері на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони надійшов сигнал «тривога» з охоронюваного магазину по вулиці Коновальця, повідомляє Галка. На об’єкт скерували наряд реагування Управління поліції охорони в Івано-Франківській області. Як з’ясувалось, чоловік перебуваючи в магазині, викрав зчитувач...
Пригоди
Вночі з суботи на неділю, 14 липня, в Івано-Франківську на вулиці Грушевського водій Мерседесу збив чоловіка насмерть. Заступник начальника відділу слідчого управління Богдан Млиниський розповів, що водій рухався в напрямку Василіянок, повідомляє Типовий Франківськ. «Водій перебував у тверезому стані. На відстані 10-15 метрів перебувало тіло від місця зіткнення. Водій не затримувався. Потерпілий помер відразу на місці події до приїзду швидкої. Обтяжуючих о...
Новини по темі
ЦВК вперше в історії опублікувала на сайті фото всіх мажоритарників
УНП на Івано-Франківщині підтримала кандидата в народні депутити Андрія Сторожука
Як царювати вічно: Путін хоче стати прем'єр-міністром з розширеними повноваженнями
Петро Порошенко сьогодні зустрічається з громадами на Франківщині та Тернопільщині (ВІДЕО)
Інтерв`ю з Андрієм Сторожуком кандидатом у народні депутати України
Прикарпатцям на замітку. Яке покарання за продаж голосу на парламентських виборах
На Франківщині у дільничних виборчих комісіях на шести округах працюватиме 12 тисяч людей
Під Франківською ОДА зібрався протест проти нового голови адміністрації (фото)
Дмитро Гордон в Івано-Франківську презентував партію Ігоря Смешко "Сила і честь"
Андрій Сторожук пояснив ситуацію щодо волонтерів Зе!Команди