Відродження легенди. Юрій Филюк розповів про унікальний франківський проект

Відродження легенди. Юрій Филюк розповів про унікальний франківський проект, pressman

Юрій Филюк став героєм нового випуску відеоблогу відомого маркетолога та бізнесмена Андрія Федоріва. На Youtube-каналі FEDORIV VLOG з’явилось відео під назвою «Відродження легенди. Promprylad.Renovation».

У випуску Юрій розповів про унікальний для України та світу проект з трансформації заводу у центрі Івано-Франківська на «територію майбутнього», співвласником якої може стати кожен. Ініціатор проекту та генеральний директор, Филюк поділився тим, як зародилась неймовірна ідея, у яку вже повірили десятки інвесторів та партнерів. 

«Промприлад – це завод, якому вже більше ста років. Колись, в кращі часи, він був лідером науково-технічного прогресу цілого регіону, але за пострадянський період втратив свої потужності.  Ми вирішили подумати, що можна зробити з ним уже в новому контексті: як переосмислити функції заводу, щоб наповнити його новим життям, функціями і сенсами.» 

За словами Юрія, ретельна підготовка до запуску тривала кілька років. Підрозділ Стенфордського інституту на прохання команди проекту провів дослідження економіки й потреб регіону, Ernst&Young розробили бізнес-план. Все для того, щоб Promprylad.Renovation мав необхідну експертизу, надійних партнерів і чітке бачення, аби подолати масштабні виклики та втілювати в життя настільки грандіозний проект, «який остаточно перезавантажить місто, район і виведе їх на нову траєкторію розвитку.»

Promprylad.Renovation покликаний об'єднувати на різних рівнях: покоління, світогляди, напрями, виробництво речей і генерацію ідей та інновацій. Юрій розповідає, що створювати таку інклюзивну, актуальну і відкриту для всіх «територію майбутнього» допомагає імпакт-інвестиційна бізнес-модель. Промприлад не має єдиного власника: інвестувати від $1000, а потім отримувати 8-10% річних дивідендів, може кожен!

Наприкінці травня до проекту у якості інвестора долучився й Андрій Федорів. У Facebook-пості він ділився новиною: «Прийняв рішення інвестувати $10000 у проект «Промприлад» в Івано-Франківську. Не тому, що хочу швидко заробити – хочу, щоб проект вийшов. Юра Филюк взявся за громадний проект креативного кластеру, за ревіталізацію величезного заводу в центрі міста. І я абсолютно певен, що це каталізатор, який стимулює розвиток ще великої кількості проектів.»

Нагадаємо, що ініціатором проекту Промприлад.Реновація виступила івано-франківська платформа «Тепле місто», яка реалізувала понад 400 різноманітних ініціатив та проектів, зокрема громадський ресторан Urban Space 100. Згідно з інвестиційним планом протягом 5 років проект залучить понад 700 мільйонів гривень, аби поетапно запустити на 37 тис. кв. м. території Промприладу 6 будівель і парк. Усі інвестори отримують повернення вкладень у вигляді дивідендів, при цьому завдяки своїй інвестиції сприятимуть і розвитку міста та регіону.


Станом на сьогодні проект вже зібрав близько 70 млн. грн. від понад 100 інвесторів – міжнародних організацій, компаній та приватних інвесторів. Близько 15% просторів заводу вже ревіталізовано: для перевірки гіпотез та відпрацювання процесу реконструкції запущено пілотний поверх, де більше року функціонують 16 різних проектів-представників 4 ключових напрямів, на яких сфокусований Промприлад: нова економіка, урбаністика, сучасне мистецтво та неформальна освіта.

Atlantic Council назвав його «найбільш вражаючим проектом громадянського суспільства в Україні», а ООН Partnership For Sustainability Award визнали Промприлад найкращим у категорії «Економічний розвиток». Адже проект може бути прикладом переосмислення індустріального минулого та вирішення складних суспільних задач у інших країнах по всьому світі.
новини івано-франківськ филюк Promprylad.Renovation
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
27 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати