• Головна
  • Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО
18:49, 14 липня 2019 р.
Надійне джерело

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО

Днями на Коломийщину приїхали представники Міжнародної реставраційної ради об'єктів списку ЮНЕСКО, які оглядають вже занесені до списку церкви. Комісія відвідала також храм Благовіщення у Коломиї.

Церква Благовіщення Пречистої Діви Марії УГКЦ належить до пам’яток архітектури національного значення області. Це найкращі зразки гуцульського сакрального будівництва. Ця будівля - найстаріша у місті, храм збудований 1587 року та має вагоме історичне значення для Покуття, пише Дзеркало медіа.

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО, фото-1

Нагадаємо, церква збудована без жодного цвяха, проте через занедбаність та перекриття, яке зробили не за нормами, вона потребувала термінового порятунку від руйнації. Вода після дощів залишалася, дерево прогнивало, як і деякі стіни всередині, які могли завалитись будь-якої миті.

Ще з лютого за сприяння благодійного фонду "Покуття", створеного за ініціативи Андрія Іванчука, у храмі тривають реставраційні роботи.

Андрій Іванчук пообіцяв, що докладе максимум зусиль, щоб церква Благовіщення  потрапила до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО, фото-2

Іван Озарук, директор кооперативу "Зодчий", розповів комісії про виконану роботу, про архітектурну цінність храму і його стан до початку реставраційних робіт.

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО, фото-3

Володимир Герець, співголова Міжнародної реставраційної ради, каже: "Щороку ми зустрічаємось разом з польськими колегами для обговорення питання щодо утримання і охорони тих церков, які входять до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. В Україні таких церков є вісім: дві на Франківщині, дві на Закарпатті і чотири – на Львівщині. На Коломийщину також приїде польська делегація, з якою оглядатимемо Нижньовербізьку церкву, яка вже внесена до ЮНЕСКО. А в Коломию завітали, знаючи про реставраційні роботи Благовіщенської церкви та цінність храму".

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО, фото-4

Міжнародна реставраційна рада складається з фахових спеціалістів, які оформлюють подання в ЮНЕСКО. Це професіонали, які знаються на архітектурі. До складу входять священники, музейники та інші фахівці. Також з польського боку – 15 представників, серед яких: спеціалісти і науковці з Кракова, Варшави, Жешува.

Загалом комісія складається з 30-ти представників: 15 – українських і 15 – польських. 9 липня в Яремче відбулось обговорення стану справ та проведення реставраційних робіт.

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО, фото-5

Інспекційний об’їзд об’єктів, які входять до списку ЮНЕСКО, за результатами цього огляду роблять висновки, дають рекомендації.

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО, фото-6

"Головне наше завдання – зберегти автентичність храму. Дякую Андрієві Іванчуку, який докладає всіх зусиль, щоб зберегти культурні надбання Коломиї в належному стані. Щодо самого перекриття також проведемо кілька циклів обробки ґонти. І якщо після встановлення дотримуватимуться експлуатаційних норм, перекриття послужить ще не один десяток літ", – додає Іван Озарук.

Найбільшим фактором, який не дозволив свого часу внести церкву до міжнародного каталогу Світової спадщини, була наявність котельні. На сьогодні її забрали, відновили церкву до належного вигляду і вже зараз у такому вигляді і стані вона може бути занесеною до Світової спадщини", – коментує Василь Романець, директор музею мистецтв Прикарпаття.

Представники ЮНЕСКО навідалися до храму Благовіщення у Коломиї. ФОТО, фото-7

Коломия багата архітектурними пам’ятками, проте церква Благовіщення – найстаріша будівля в місті і її порятунок, реставрація і внесення до міжнародного каталогу ЮНЕСКО є таким же актом встановлення справедливості, як і повернення храму Українській греко-католицькій церкві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #юнеско #коломия
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...