• Головна
  • Як темні окуляри стали синонімом крутизни
10:24, 22 липня 2019 р.

Як темні окуляри стали синонімом крутизни

Як темні окуляри стали синонімом крутизни

Вийшла книга Ванесси Браун «Cool Shades, the History and Meaning of Sunglasses», яку автор презентував на найбільшій у світі виставці окулярів MIDO Eyewear Show в Мілані, де беруть участь більше тисячі виробників окулярів і оправ. Журналісти поговорили з Ванессою, старшим викладачем кафедри дизайну та візуальної культури в Університеті Ноттінгем Трент, про природу крутості окулярів, про те, як виникає мода на ті чи інші форми оправ, чому окуляри є предметом спокуси і що думати про тих, хто не знімають затемнених окулярів в темному приміщенні.

Як темні окуляри стали синонімом крутизни, фото-1

Думка написати книгу про взаємозв'язок крутості і сонячних окулярів прийшла до мене після походу в магазин за молоком. На мені був пошарпаний одяг зі свіжими слідами фарби від ремонту. Перше, що я зробила, вийшовши з машини, - наділа сонячні окуляри. Це було дивно: на вулиці було похмуро, навіщо мені окуляри? Тому що в них я виглядаю крутіше. Звідси головне питання: чому такий маленький об'єкт, як сонячні окуляри, володіє такою величезною силою трансформації?

Як темні окуляри стали синонімом крутизни, фото-2

Сучасне розуміння крутості сформувало міське середовище. Згадайте соціолога Роберта Парка: «the city is a state of mind», місто - це стан душі. У місті існує потреба в анонімності, бути спостерігачем, а якщо брати участь у суспільному житті, то тільки з правом вийти з гри в будь-який момент. Бодлер називав новий тип людини «flâneur» і описував його як «в центрі світу і світом не помічений».

Деякі вчені вважають, що «крутість» - одна з найважливіших цінностей західного світу. Крутість асоціюється з незворушністю і відокремленістю. Сонячні окуляри якраз прекрасно справляються із запитом на ці якості. Окуляри говорять за вас: «Мене нічого не турбує». За темними окулярами ви перебуваєте в безпеці, рятуєтеся від хаосу зовнішнього світу, уникаєте прямого контакту, але маєте можливість підглядати за людьми. Темним очками передували маски на балу. Вони також дозволяли зберегти анонімність і давали можливість змінити соціальну роль. Нехай і на один вечір. При цьому, хоча маска і окуляри вкривають вас від людей, вони ж залучають до вас увагу.

Як темні окуляри стали синонімом крутизни, фото-3

Гонщики, пілоти, машиністи - вони першими зробили окуляри бажаним «крутим» аксесуаром, який відповідав духу часу. Італійські футуристи початку XX століття писали так: «Пишність світу збагатилося новою красою - красою швидкості». Всі хотіли пересуватися швидко і стали носити окуляри, що захищають від вітру. Популярними були круглі оправи, а також суцільні панорамні, що нагадують сучасні спортивні моделі. Поява облягаючої спортивної форми окулярів пов'язана з тим, що залізниця показала світ в перспективі і панорамі. Форма захисних speedy-окулярів навіть через десятиліття змінилася мало.

На дівчатах одним з перших спортивні окуляри зобразив французький фотограф Жак-Анрі Лартіго. Він знімав свою дружину Бібі, яка, будучи відомою модницею, носила в 1920-і спортивні чоловічі круглі окуляри. Маскулінні спортивна форма очок буде популярна у жінок аж до 1950-х, поки в моду не увійдуть окуляри-сердечка, «котячі» оправи та інші декоративні варіанти. Цікаво, що формула «швидкість плюс окуляри» як уособлення крутості працює до цих пір. Згадайте хоча б сцену на мотоциклі з Брітні Спірс з кліпу «Toxic».

Як темні окуляри стали синонімом крутизни, фото-4

Ми живемо в епоху інформаційних ризиків, захисту від них і публічного нарцисизму. Ти можеш заперечувати деякі речі, але все одно це робиш, купуючи речі і демонструючи їх. Взяти хоча б потворні спортивні панорамні окуляри як з 90-х, які повернулися на тлі захоплення вуличною культурою. Передбачати тренди легко: подумай, про яку річ всі забули, - скоро вона повернеться.

Вибрати найкращі зразки окулярів ви можете в Оптиці плюс мінус

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #окуляри #оптика #темні окуляри #оптика плюс мінус
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...