Загрози здоров’ю немає. Фахівці перевірили якість води в кількох річках Прикарпаття

Загрози здоров’ю немає. Фахівці перевірили якість води в кількох річках Прикарпаття, pressman

Воду в кількох річках Прикарпаття перевірили на вміст небезпечних речовин. Результати досліджень показали, що вона – чиста.

Сучасна лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Дністровського БУВР вперше провела дослідження проб води на вміст пестицидів, поліароматичних вуглеводнів та летких органічних сполук в шести річках області. Зокрема, перевірили воду в Бистриці Солотвинській та Бистриці Надвірнянській, Свічі, Лімниці, Пруті та її притоці – річці Жонка, які є джерелами питного водопостачання міст Івано-Франківськ, Долина, Калуш, Коломия та Яремче.

Про це інформує сторінка Дністровського басейнового управління водних ресурсів у соцмережі Facebook, пише “Галка”.

“І от радісні новини!!! Із 30 досліджуваних пріоритетних речовин, визначених європейськими директивами, виявлено тільки одну – ДДТ (дихлордифенілтрихлорметилметан) в концентраціях значно нижчих норми, не загрозливих для здоров’я людей. Залишкові концентрації цієї речовини попадають у річки від дифузних джерел забруднення з поверхневим стоком внаслідок використання у сільському господарстві у складі інсектицидів”, – йдеться в повідомленні.

Фахівці додають, що такі дослідження у рамках виконання моніторингу вод за європейськими підходами проводитимуть щомісяця, а перелік досліджуваних речовин будуть розширювати.

Загрози здоров’ю немає. Фахівці перевірили якість води в кількох річках Прикарпаття, фото-1 Загрози здоров’ю немає. Фахівці перевірили якість води в кількох річках Прикарпаття, фото-2 Загрози здоров’ю немає. Фахівці перевірили якість води в кількох річках Прикарпаття, фото-3
новини прикарпаття якість води чиста вода
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
19 переглядів в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати