• Головна
  • Подбайте про здоров'я. Гарантована державна послуга - безкоштовні тести на вірусні гепатити
10:34, 28 липня 2019 р.

Подбайте про здоров'я. Гарантована державна послуга - безкоштовні тести на вірусні гепатити

Подбайте про здоров'я. Гарантована державна послуга - безкоштовні тести на вірусні гепатити

Міністерство охорони здоров’я України закликає пацієнтів, зокрема і прикарпатців, скористатися своїм правом на гарантовану державою послугу та пройти тест на вірусні гепатити.

За оцінками експертів, в Україні вірусним гепатитом С інфіковані понад два мільйони людей, гепатитом В – понад 600 тисяч. Утім більшість хворих навіть не підозрюють про свій статус. Що пізніше пацієнт дізнається про хворобу, то більше людей він може інфікувати, і лікування на пізніх стадіях відбувається набагато складніше.

Перевірте себе: більшість хворих не знають про свій статус

За офіційними даними Центру громадського здоров’я, на початку 2019 року в Україні зареєстровано понад 82 тисячі людей з гепатитом С та понад 23 тисячі – з гепатитом В. Тобто зі 100 хворих на вірусний гепатит С про свій діагноз знають лише п’ятеро. А зі 100 інфікованих на гепатит В – тільки троє.

Тому вкрай важливо стежити за своїм здоров’ям та вчасно проходити діагностику. Кожен пацієнт має право зробити безоплатний тест на вірусні гепатити. Така послуга входить у гарантований державою пакет надання первинної медичної допомоги. Для цього треба звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у вас підписана декларація, і зробити експрес-тест.

Торік в Україні на маркер гепатиту В (HBsAg) обстежилися понад 1,3 мільйони людей, серед яких із позитивним результатом виявилося більше 19 тисяч. На маркер гепатиту С (анти HCV IgG) обстеження пройшли понад 930 тисяч людей, із них майже 35 тисяч – з позитивним результатом. Утім для підтвердження діагнозу необхідно провести додаткове обстеження. У 2018 році офіційно було виявлено більше півтори тисячі людей з гепатитом В та майже 5 із половиною тисяч із гепатитом С.

Алгоритм дій для пацієнтів

  1. Зверніться до лікаря, з яким ви підписали декларацію.
  2. Сімейний лікар може запропонувати вам обстеження із використанням швидких тестів. Якщо результат тесту позитивний – необхідно буде пройти додаткове обстеження, про яке вам скаже лікар. Пам’ятайте, що позитивний швидкий тест не є підтвердженням діагнозу, а може свідчити, що ви перехворіли і самостійно позбулися вірусу.
  3. Якщо ви вже знаєте, що у вас вірусний гепатит, можете одразу звернутися до лікаря-інфекціоніста за місцем проживання або ж у інфекційний відділ обласної лікарні (залежно від того, чи є у лікарні за місцем проживання інфекційний відділ).
  4. Пацієнт проходить обстеження (приблизно 7-10 днів) та здає усі необхідні аналізи. Важливо: враховуючи, що препарат є пангенотипним, немає потреби додатково визначати генотип вірусу.
  5. Якщо діагноз підтвердився, нагадайте лікарю-інфекціоністу про державну програму лікування гепатиту.
  6. Напишіть заяву на ім’я директора обласного департаменту охорони здоров’я з проханням отримати лікування за державною програмою.
  7. Наступний крок — отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії. При обласних департаментах охорони здоров’я обо в окремих регіонах при обласних інфекційних лікарнях діють Комісії щодо включення пацієнтів до державних програм лікування (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, якість роботи Комісії залежить від активної участі членів цієї Комісії).
  8. Пройти курс лікування у своїй лікарні.

Джерело: Івано-Франківська ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #вірусні гепатити #перевірка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...