• Головна
  • Сьогодні вступає в силу закон про органічну продукцію
21:43, 2 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Сьогодні вступає в силу закон про органічну продукцію

Сьогодні вступає в силу закон про органічну продукцію

Сьогодні, 2 серпня, набуває чинності Закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». В його основу покладено відповідний Регламент ЄС (N 889/2008 від 5 вересня 2008 року). Закон впроваджує шість ключових нововведень, важливих для роботи бізнесу.  

По-перше, вводиться контроль і реєстрація операторів органічного виробництва та акредитація сертифікаційних органів. Це означає, що компанії, котрі мають намір працювати на українському ринку (виробники чи переробники), повинні сертифікуватися за українськими стандартами. Водночас, компанії, які є імпортерами і вже сертифіковані закордоном мають залучити до реєстрації в українському реєстрі ті органи сертифікації.

По-друге,створюються відповідні реєстри (операторів, органів сертифікації, органічного насіння та садивного матеріалу), до яких Мінагрополітики забезпечить вільний, цілодобовий і безоплатний доступ.

Так, Реєстр операторів формуватиметься Мінагрополітики на підставі інформації від органів сертифікації про операторів, з якими вони уклали договір на проведення сертифікації органічного виробництва. Реєстр органів сертифікації міститиме інформацію про органи сертифікації, уповноважені Мінагрополітики на здійснення сертифікації органічного виробництва відповідно до законодавства України. Реєстр органічного насіння і садивного матеріалу міститиме інформацію про перелік органічного насіння і садивного матеріалу, придатного для використання відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, отриману від операторів органічного ринку.

По-третє, виробники органіки щорічно проходитимуть сертифікацію, якої наразі немає.

По-четверте,власники органічних підприємств погоджуватимуть маркування органічної продукції з органом сертифікації (вони будуть визначатись Мінагрополітики). 

По-пяте,продукцію, що не відповідає вимогам законодавства щодо органічного виробництва та маркування буде вилучено за результатами перевірки Держпродспоживслужби.

По-шосте, сертифікуватись буде не сам органічний продукт, а процес цього виробництва або обігу.

Водночас, на базі даного Закону Мінагрополітики мало бути розроблено 12 нормативно-правових актів до 2 серпня (3 Постанови та 9 наказів). Передусім, мали з’явитися правила органічного виробництва та відповідні порядки для сертифікації, тощо. Однак, через бюрократичні перепони станом на 2 серпня вони не готові. 

Разом з тим, вже є непоодинокі випадки приписів від Антимонопольного комітету щодо органічної продукції, а саме, відсутності інформації в реєстрі і, відповідно, сертифікації органічного виробництва.

Тож наразі незрозуміло, чи справді бізнес чекають штрафи з 2 серпня. Європейська Бізнес Асоціація сподівається, такої ситуації не станеться. Тому, бізнес-спільнота звертається до АМКУ та Держпродспоживслужби із закликом не застосовувати санкції на компаній-виробників та імпортерів до запровадження відповідних підзаконних актів. Водночас, закликаємо ДРС сприяти найшвидшому погодженню необхідних документів. Очікуємо, що голос доброчесного бізнесу почують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #закон про органічну продукцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...