21:33, 7 серпня 2019 р.
Надійне джерело
Веселі канікули з Богом. Відпочинок молоді у «Кедрових палатах»
На знімку: «Кедрові палати». Фото Михайла КУЛИКА.
Триває сьомий заїзд у християнському таборі "Підлюте" Івано-Франківської архієпархії Української греко-католицької церкви. 44 дитини різних соціальних категорій Брошнів-Осадської ОТГ протягом перших днів серпня набиралися сил і енергії в чудовій місцині серед гір у Рожнятівському районі. Із бюджету громади профінансували харчування школярів, а також комфортабельним комунальним автобусом доправили до місця відпочинку.
На знімку: комфортабельним автобусом – на відпочинок.
На знімку: а настрій уже є. Фото прес-служби Брошнів-Осадської ОТГ.
"Сподіваємося, що перебування серед чудової природи наші діти запам'ятають надовго. Адже це – гарно проведений час у компанії нових друзів, цікаве дозвілля, спортивні заняття, але найголовніше – постійна присутність Бога", – наголосив голова селищної ради ОТГ Назарій Іванів.
Християнський табір – це колишня резиденція Митрополита Андрея Шептицького в урочищі Підлюте. Розміщений він біля села Осмолода, посеред гір Ґорґани, на березі найчистішої річки Європи Лімниці. Є тут і цілющі джерела.
На знімку: гірська річка Лімниця. Фото Михайла КУЛИКА.
Відновлений Івано-Франківською архієпархією комплекс –- це резиденція "Кедрові палати", реколекційно-відпочинковий дім, храм Покрови Пресвятої Богородиці, їдальня, простора альтанка, спортивний майданчик.
Як повідомив адміністратор комплексу "Підлюте" Ростислав Мацевко, тут відбуваються реколекції-навчання та дні духовної віднови для священиків. Традиційно приймають юних таборовців. Івано-Франківська архієпархія УГКЦ з ініціативи Митрополита Володимира Війтишина вже третій рік поспіль реалізує тут проект "Веселі канікули з Богом".
Від початку літа в "Підлютому" оздоровилися майже 500 дітей Прикарпаття. Організовують їх через деканати УГКЦ. Після малечі із Брошнів-Осадської ОТГ тут прийматимуть юних представників Калуського району.
Довідка
У минулому столітті до урочища Підлюте приїжджали відпочивати й оздоровлюватися аристократи з тодішньої Австро-Угорської імперії. Тут лікували ревматизм, "жіночі" хвороби, недуги нервової системи, туберкульоз кісток і недокрів'я. За хімічним складом місцева мінеральна сірководнева вода схожа на трускавецьку, її споживали та використовували для ванн.
Резиденція стала популярним курортом, де працювали відомі медики, лікування було доступне не тільки для священнослужителів. Наприкінці 70-х років минулого століття комплекс згорів, а пізніше його заново відбудували косівські майстри.
Стараннями блаженної пам'яті Владики Софрона Мудрого урочище почали використовувати як реколекційний центр Івано-Франківської єпархії. Центральною спорудою залишається колишня "Кедрова палата", реставрована і наближена до оригінального вигляду. Збудовано реколекційно-відпочинковий дім, невелику сучасну церкву, інтер'єр якої викладений мозаїкою з італійського каменю, зберігся старовинний грот.
Урочище Підлюте дає можливість оздоровитися малозабезпеченим людям, дітям і пільговим верствам населення. У таборі відпочиває душа: щоденно перебуваючи із Христом на Божественній літургії, слухаючи катехизацію та духовні настанови священика, які по-новому відкривають цінність життя, подарованого Господом.
(За інформацією Івано-Франківської архієпархії УГКЦ).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...