22:49, 9 серпня 2019 р.
Надійне джерело
Науковці та митці створять у Старуні Парк Льодовикового періоду
8 серпня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбулась перша робоча зустріч щодо напрацювань, обговорень, внесення пропозицій для реалізації культурно-екологічного проекту «Та Піаріарт-раут» в с. Старуня, що на Богородчанщині.
Саме на базі ІФНТУНГ буде створено науково-мистецьку резиденцію, до якої ввійдуть профільні науковці – геологи та екологи, а також фотохудожники, професійні тапіарники, журналісти. Планується залучити до проектних робіт й студентів університету, які матимуть змогу набути неоціненну геологічну практику в Старуні, що вже віддавна вважається геологічною пам’яткою державного значення, та практику проектування просторових ландшафтів. Про це інформує пресслужба університету, пише Бліц.
Метою проєкту є комодифікація історико-культурної спадщини с. Старуня – створення Парку Льдовикового періоду в стилі тапіарі, який долучиться до об’єктів центру розвитку туризму на Прикарпатті.
Що ж це за такий проєкт? Ще на початку липня Уряд затвердив переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження», які реалізуються у 2019 році. Серед них опинилося і прикарпатське село Старуня, Богородчанського району з культурно-екологічним проектом «ТаПіарітіАРТ-раут», на реалізацію якого виділили 4,5 мільйони гривень.
Презентувати проєкт приїхала Наталія Ключник – заступниця керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Наталія Леонідівна, представляючи керівника проекту, голову сільської ради с. Старуня Івана Мосюка, зазначила:
Виграти серед 187 надісланих проєктів, з яких лише 74 було допущено до участі в конкурсі, нелегко. Однак експерти Міністерства культури побачили його унікальність. Це можливість, але й відповідальність зробити Старуню неповторним туристичним об’єктом, який гарантуватиме не лише сталий розвиток самого проєкту, але й сприятиме соціально-економічному розвитку цього регіону. Ми звертаємось саме до науковців ІФНТУНГ, бо саме від них виходить ініціатива дослідження та розкрутки Старунського феномену.
До слова, науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу вивчають об’єкти Старуні ще з 1974 року. Серед піонерів-дослідників – відомий український дослідник та популяризатор науки, професор кафедри екології, доктор геолого-мінералогічних наук Олег Адаменко. Він в 2004 році запропонувати організувати тут, у Старуні, міжнародний еколого-туристичний центр – Парк Льодовикового періоду й сьогодні фонтанує ідеями наприклад, створити інфраструктуру з науковими, відпочинковими та лікувальними об’єктами, атракціонами, скульптурами викопної фауни, флори тощо.
У планах - залучити до проекту польських колег та іноземних інвесторів.
На реалізацію проєкту виконавці на все про все мають 2 місяці. Вони вже заручились підтримкою не лише науковців ІФНТУНГ, але й Івано-Франківської обласної ради. Про це говорив у своєму виступі Василь Мельничук, очільник комісії облради з самоврядування.
Поки триватимуть роботи, учасники наукової резиденції ще не раз матимуть нагоду обговорювати та коректувати поточні справи.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...