• Головна
  • Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську
18:41, 11 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську

Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську

Івано-Франківськ стає дедалі зручнішим для власників чотирилапих друзів. Нещодавно на входах до міського парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка встановили собачі вбиральні.

Така практика давно поширена в Європі, тож тепер багато українських міст її почали переймати. Директорка КП «Центр розвитку міста і рекреації» Руслана Василюк зауважила, що наразі встановили тільки чотири собачих туалети. 

«Частина людей, які вигулюють своїх улюбленців у нас, прибирають за ними завжди і без цих вбиралень. Але є багато й таких, які цього не роблять», – каже чиновниця. Тому  таким чином у місті намагаються привернути увагу до потреби прибирання за тваринами.  Правда, дехто не звик цього робити, іноді з вбиралень просто дістають пакетики і викидають на землю.

Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську, фото-1

Перші позитивні кроки 

Франківець Павло Кочерещук – власник добермана Кастіеля. Він часто гуляє із своїм собакою і відзначає, що проблеми собачників в місті почали потроху вирішувати. Мова йде про ті самі смітники для екскрементів та пакетики в парку. Чоловік каже, що це перші і дуже позитивні кроки. 

Та не всюди гуляти із чотирилапим зручно. Наприклад, апріорі не варто йти із собакою в центр. Павло пояснює, що там немає ні місця для гуляння, ні вбиралень для собак. 

До речі, Кочерещук один із тих, хто завжди прибирає за своїм собакою. І для нього не важливо, чи є десь поруч смітник і пакет. «Люди дивляться на інших. Якщо основна маса людей щось не робить, то й решта, спостерігаючи це, говорить – а чого я буду? Вони не хочуть починати з себе. Це – велика проблема», – пояснює франківець. 

Він додає, що владі міста треба цим питанням зайнятися ще більше. Мовляв, щоб собачники почали завжди прибирати за тваринами, потрібно створити відповідні умови. 

Павло був не в одній країні Європи. Каже, що там також не всюди все ідеально. Одного разу в Німеччині бачив, як людина гуляла з собакою і в результаті не прибрала за твариною, а просто пішла далі. «Тому не можна казати, що в нас всі погані, а там всі правильні. Але я сподіваюся, що в Івано-Франківську буде щораз краще і схожі смітники з’являться не тільки в парку Шевченка», – каже Павло.

Він зауважує, що в Празі бачив інші собачі вбиральні. У них – паперовий пакетик, всередині якого є картонка. Якщо її правильно скласти, то з неї вийде маленька лопаточка. Завдяки цьому дуже зручно згребти екскременти у паперовий пакетик. «Це такий додатковий плюс», – зауважує Кочерещук. 

Натомість керівник Івано-Франківського міського клубу спортивного собаківництва Віктор Щетінін не надто задоволений тим, як міська вдала сприяє любителям собак. Він розповідає, що на вулиці Набережній у них понад 30 років існує майданчик для дресирування собак. А тепер місто віддало цю територію під будівництво підстанції. Чоловік обурюється такій ситуації і просто так цю справу залишати не хоче. 

Також він наголошує, що в місті дуже бракує спеціальних місць для вигулу собак, а собачі вбиральні мають бути не тільки у парку.

Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську, фото-2

Правила 

До речі, в Івано-Франківську ще у 2013 році розробили регуляторний акт щодо правил утримання домашніх тварин. Саме цей документ став невід’ємною частиною нових правил благоустрою, які прийняли у травні 2018 року. Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак згадує, що у цих правилах є окремий розділ, присвячений суто утриманню тварин. У ньому прописано найважливіші питання та норми, які стосуються домашніх улюбленців і їхніх господарів. Зокрема, там вказано, що відповідальність за тварин несуть їхні власники. 

За словами головного комунальника міста, вигулювати собак можна будь-де. Правда, вони обов’язково мають бути на повідку довжиною не більше, ніж один-два метри. Якщо мова йде про небезпечні породи собак, то мусить бути ще й намордник. Подекуди в Івано-Франківську стоять таблички про заборону вигулу собак. Та Смушак пояснює, що там просто забувають дописувати, що не можна це робити без повідка чи намордника. 

Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську, фото-3

«Також у правилах вказано, що нашийник повинен бути пронумерований», – зауважує Михайло. Колись навіть йшла мова про те, що реєстрація тварин має бути обов’язковою. Проте на створення такого реєстру не було коштів. Та Михайло Смушак надіється, що з часом він в Івано-Франківську таки з’явиться. 

Відповідно до правил, власники собак зобов’язані прибирати екскременти за своїми тваринами. Дресирувати чотирилапих без повідка і намордника можна тільки на спеціальному майданчику. Але в місті цього не завжди дотримуються. «Приходять у парк на центральну алею, беруть палицю і кидають її собаці», – зауважує головний комунальник міста. 

Крім того, у правилах наголошено, що з тваринами заборонено заходити в кінотеатр, кафе, магазин тощо. Правда, є один виняток у цій нормі: якщо собака – поводир. «Апріорі йти не можна з тваринами на дитячі майданчики. Це стосується власників не тільки собак, але й котів», – наголошує Михайло. 

Посадовець скаржиться, що франківці не часто виконують всі ці правила. «Ми живемо в Україні, в місті Івано-Франківську, а не у Кракові. У нас навіть на площі Міцкевича люди випускають чотирилапих гуляти, і ті бігають по квітах…» – зауважив Михайло Смушак.

Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську, фото-4

Один на все місто 

Звичайно, собаки мають не тільки ходити на повідку. Їм просто необхідно час від часу бігати без нього. Для цього мають бути спеціально облаштовані майданчики для вигулу тварин. Наразі в Івано-Франківську є аж один такий майданчик – у парку на Молодіжній. «Ми поставили там цікаві елементи. Я був здивований, бо собачки їх полюбили. Також там є лавочки та урни для викидання екскрементів», – зазначає чиновник. 

Потреба у таких майданчиках є буквально у кожному мікрорайоні міста. Та, на жаль, через щільну забудову залишилось дуже мало території, де можна їх облаштувати. Наразі департамент шукає у районах міста місця, де їх можна розмістити. «Дуже важливо їх знайти. Якщо їх не буде, люди і далі стихійно вигулюватимуть собак», – наголошує Михайло Смушак.

До речі, створюючи майданчик для собак на Молодіжній, франківські посадовці не вигадали нічого нового. Цей проєкт вони просто скопіювали у Польщі. «Ми були там і навіть сфотографували, що має бути на майданчику, його розміри, урни, технічне приміщення…» – зізнається головний комунальник міста. 

Павло Кочерещук мешкає поруч із парком на Молодіжній. І він, як досвідчений собачник, зауважує, що там за останні роки все справді змінилось на краще. Окремо чоловік відзначає майданчик для вигулу. 

«Можна говорити про те, добрий він чи ні, та головне – він є. І якщо у тебе агресивний собака, то можеш спокійно зайти, закрити за собою двері і відпустити собаку побігати. А для нього це дуже важливо. Тварина мусить отримувати фізичне навантаження», – наголошує Кочерещук.

Наші меньші друзі. Як утримувати собаку у Франківську, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #собаки #утримання собак
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...