• Головна
  • Зорепади Персеїди. Коли франківчани зможуть побачити найкрасивіше астрономічне явище року?
21:42, 11 серпня 2019 р.

Зорепади Персеїди. Коли франківчани зможуть побачити найкрасивіше астрономічне явище року?

Зорепади Персеїди. Коли франківчани зможуть побачити найкрасивіше астрономічне явище року?

В ніч з 12 на 13 серпня на нас чекає одне з найкрасивіших астрономічних явищ – зорепади Персеїди. 

Що таке зорепад Персеїди? 

То що часто називають зорепадом, насправді – метеорний потік. Кожне літо Земля проходить крізь хвіст комети Свіфта-Туттля, що складається з пилу і частинок. Потрапляючи в атмосферу нашої планети, вони розжарюються і швидко згорають, залишаючи яскраві мерехтливі спалахи. Якщо дивитися з поверхні Землі, здається, що епіцентр “падаючих зірок” зосередився в районі сузір’я Персея, тому потік і назвали на честь героя грецьких міфів. 

Астрологи вважають, що цей зорепад Персеїди має величезну силу через свою високу інтенсивність. Тому сміливо загадувати бажання, коли побачите падаючий метеор, пише Реально.

Персеїди є чи не найбільш динамічним, стабільним та чисельним метеорним потоком, що досягає свого максимуму щороку у серпні. Розпочинається все дійство зазвичай з 17 липня і закінчується 24 серпня. Впродовж піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати в середньому чисельності від 80 до 120 за годину.

Зорепади Персеїди. Коли франківчани зможуть побачити найкрасивіше астрономічне явище року?, фото-1

Умови спостереження у 2019 році

У 2019 році пікове значення кількості метеорів за годину (ZHR), що може побачити людина на темному незасвіченому вогнями небі та радіанті, що в ідеальних умовах знаходиться прямо над головою спостерігача, становить 80. Така кількість метеорних частинок, що очікується цього року, є типовою. Слід згадати, що бували роки сплесків активності, як у 2016 році, коли кількість метеорів досягала 120-150\год.
У 2019 за прогнозами Міжнародної метеорної організації фактичний пік метеорного дощу Персеїди очікується у ніч з 12 на 13 серпня.  

Читайте також: Світ дивовижних міфів і легенд гуцулів

Ночі напередодні та опісля піку також будуть багаті на метеори. Поганою новиною є те, що майже повний місяь (94%) затьмарить своїм світлом не надто яскраві метеори. Тому найкращим часом спостереження будуть вранішні години 11, 12 та 13 серпня. Врахуйте це, якщо у ніч піку активності передбачатиметься погана погода, або щось інше може завадити вашим спостереженням. 

Яскраве місячне сяйво не заважатиме насолодитися болідами — великими вогняно-яскравими метеорними тілами, що залишають за собою яскраві сліди в атмосфері з розжарених в атмосфері газів різного кольору.

Чим спричинені Персеїди?

Метеорний дощ Персеїд відбувається щороку з 17 липня по 24 серпня, коли Земля проходить через орбіту комети Свіфта—Туттля.

Читайте також: 10 чудотворних джерел Прикарпаття (Фото)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #зорепади Персеїди #астрономічне явище
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...