• Головна
  • У Калуші триває конфлікт. Ветерани АТО вимагають, щоб їм надали земельні ділянки
20:53, 16 серпня 2019 р.

У Калуші триває конфлікт. Ветерани АТО вимагають, щоб їм надали земельні ділянки

У Калуші триває конфлікт. Ветерани АТО вимагають, щоб їм надали земельні ділянки

Другий рік у Калуші триває конфлікт, сторони якого — ветерани АТО, які вимагають, щоб їм надали земельні ділянки під індивідуальне житлове будівництво біля каменя Незалежності, і міська рада — депутати вважають, що ця земля має бути використана для суспільних потреб. Стороною конфлікту стали і калушани, які оприлюднили відео з власними коментарями і позицією однієї зі сторін. У результаті — отримали повістки у військкомат і вибачилися.

А моральне право, честь, совість?

Відео на підтримку позивачів підготували і поширили у Facebook калушани Тарас Скакун і Роман Файфер. Герої сюжету — Віталій Маліборський, Віктор Пазухін і Олег Дахно. Основна тема — міська рада, відмовляючи ветеранам у виділенні землі, порушує закон. А міськрайонна спілка учасників АТО — діє спільно з владою, претендуючи на «їхню» землю, не прозоро розподіляє путівки на оздоровлення дітей, за кошти міського бюджету керівництво спілки відпочиває у садибі «Джерело», купує телевізори тощо. І, загалом, ветерани поділені на «чорних» і «білих». Віталій Маліборський, зокрема сказав і про те, що в будинку, який збудують після об’єднання земельних ділянок, які вони збираються відсудити в міської ради, вісім квартир заберуть самі позивачі, а решту — зможуть віддати іншим ветеранам. Автори сюжету закликали калушан їхати на суд і підтримувати ветеранів.

 Спілка учасників АТО відреагувала на оприлюднене відео і 15 серпня ввечері запросила до себе в офіс авторів і учасників сюжету. Прийшли Тарас Скакун, Роман Файфер і Віталій Маліборський. Члени правління спілки висловили чимало претензій до запрошених. Як зазначив голова спілки Олександр Соколовський, перш, ніж вирішувати питання ветеранів, авторам відео варто побувати в їхній шкурі. Він запропонував Тарасу Скакуну і Роману Файферу підписати розписку про отримання запрошення у військкомат. Вони одразу це зробили, відтак обоє мають 22 серпня мають з’явитися на вул. Бандери, 25а для проходження лікарської комісії.

Олександр Соколовський описав суть земельного конфлікту. І вона лежить не у площі закону, а у площині совісті і моралі. Так, за його словами, в Калуші виділяють землю учасникам АТО під індивідуальне житлове будівництво з 2015 року. Загалом виділили 335 земельних ділянок площею 6 сотих у масивах на околицях міста. Такого компромісу ветеранська організація досягла з міською владою, адже зрозуміло, що в Калуші вільної землі не багато, а якщо говорити про центральну частину міста — то її дуже мало. У тому числі земельні ділянки виділили і трьом учасникам АТО — героям скандального відео. Проте ті — відмовилися. 

Паралельно Спілка взялася за вирішення житлового питання ветеранів, які цього потребують, домовившись із владою про виділення земельної ділянки на вул. Малицької. Інвестора поки що не знайшли, хоча, як повідомив голова Спілки, розмовляли з чотирма калуськими забудовниками, а також — із франківськими. У забудовників інтересу або немає, або вони хочуть отримати землю майже за безцінь — пропонують 2-3 квартири. А це не влаштовує Спілку. Тож, як варіант розглядають повернення землі на вул. Малицької місту. Спірна земельна ділянка, на вул. Євшана, яку міська влада готова передати Спілці,— в центрі міста, а тому інвестора сюди залучити простіше. Проте суд заблокував процес. 

Між багатоповерхівкою, яку хоче збудувати Спілка, і тією, про яку говорять ветерани, що судяться з владою міста, — докорінна відмінність. У першому випадку квартири, які виділить забудовник, як запевнив Олександр Соколовський, прозоро, за участі усіх членів організації, а їх є загалом 700, з яких близько 400 — калушани, розподілять між ветеранами, які мають житлову проблему і перебувають на квартирній черзі. У другому випадку — це будуть квартири, передусім, для власників землі. 

У Калуші триває конфлікт. Ветерани АТО вимагають, щоб їм надали земельні ділянки, фото-5

Віталій Маліборський заявив: 

«Я маю право отримати до 10 сотих будь-де. Місце не бульварі Незалежності — вул. Євшана вільне, а тому ми мали право подати на нього заяву». 

Олександр Соколовський на це відповів: 

«А моральне право, честь, совість? Будувати для себе?». 

Як ішлося на зборах, у Віталія Маліборського є двокімнатна квартира, у якій він проживає сам, а є ветерани, які з дітьми десятиліттями живуть у кімнаті гуртожитку. 

Щодо оздоровлення дітей, то в садибі «Джерело», за словами Олександра Соколовського, відпочили 118 учасників АТО разом з сім’ями — загалом 324 особи. У тому числі — і герої відео. І всі — задоволені. При цьому про те, що члени правління громадської організації бувають там щовихідних, — наклеп. Чимало з них за три роки не скористалися можливістю відпочити у «Джерелі» жодного разу. Путівки на оздоровлення дітей виділяють за місцевими і державними програмами: учасники АТО пишуть заяви у міську раду і діти відповідно їдуть на оздоровлення. При цьому жодних претензій щодо їхнього несправедливого розподілу не було. А телевізор, який з’явився у приміщенні Спілки коштом міського бюджету, — це частина музею Майдану і Революції гідності для відвідувачів, зокрема, дітей, яким під час екскурсій показують відзняті під час тих подій відеоматеріали.   

Члени Спілки учасників АТО висловлювали претензії до тенденційності і однобокості відео Тараса Скакуна і Романа Файфера. Загальна думка є однозначною: воно паплюжить ветеранську спілку, ображає учасників АТО та компрометує в очах громади міста. Зокрема, Олександр Соколовський відзначив: 

«Якби всі 400 учасників АТО вимагали в Калуші по 2 га під особисте селянське господарство, як на нас би дивилися люди? Хлопці, майте совість». 

А Віталій Маліборський назвав це комунізмом: мовляв, усі не можуть бути рівними, а боротися за те, що належить за Законом, — правильно. 

Урешті-решт, автори відео таки вибачилися перед Спілкою. Коли матеріал був готовий до друку, в соцмережі оприлюднив вибачення перед Спілкою та власником садиби "Джерело" і Віталій Маліборський. 

Більше позиції сторін — у відео "Вікон" із зустрічі в офісі Спілки ветеранів АТО Калущини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #ветерани #ато #земельні ділянки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...