• Головна
  • 100 днів Зеленського: про що говорили та чого очікували
17:55, 19 серпня 2019 р.

100 днів Зеленського: про що говорили та чого очікували

100 днів Зеленського: про що говорили та чого очікували

Мабуть, нині важко в країні знайти людину, в якої було б однозначне ставлення до нового президента і його перших 100 днів.

Схоже, переважній більшості його виборців подобається, як він із дивовижною легкістю пачками звільняє з посад старе начальство й регулярно влаштовує розноси місцевого керівництва.

Але поки ніхто не розуміє його принципи призначень на посади.

Шостий президент України Володимир Зеленський є єдиним главою держави, якому на початку його роботи стара влада не допомагає, а створює труднощі, зазначив перший президент Леонід Кравчук.

Перші місяці президента України Володимира Зеленського сильно відрізняються від початку каденції інших глав Української держави. Таку думку в інтерв'ю "Обоз TV" висловив 18 серпня перший президент України Леонід Кравчук.

"100 днів Зеленського і 100 днів попередніх президентів зовсім відрізняються один від одного. 100 днів Зеленського – без свого парламенту, уряду, без своїх керівників силових структур. Таких "без" багато... Шостий президент Зеленський єдиний потрапив у ситуацію, коли стара влада не допомагає, а навпаки – створює труднощі", – сказав він.

Експрезидент підкреслив, що Верховна Рада "не прийняла фактично жодного документа, який вносив президент Зеленський", і назвав ситуацію "унікальною" для глави держави.

"По суті, влада не його, а народ йому довірив. Такої ситуації я не пам'ятаю за роки незалежності", – зазначив Кравчук.

Він вважає, що ситуація зміниться після початку роботи нового скликання Ради і нового Кабінету Міністрів. 

Що говорили про 100 днів Зеленського в його команді.

Ще в червні тодішній представник президента у Верховній Раді, а нині кандидат на посаду першого віце-спікера вже нового скликання парламенту Руслан Стефанчук в інтерв'ю "РБК-Україна" заявляв, що план дій на перші 100 днів у Зеленського є.

"План дій на сто днів у нас є. Але кожен день приносить несподіванки, через які доводиться вносити корективи".

Стефанчук уточнив, що фундаментальні цілі на сто днів – від реформування діяльності президента як інституції, запуску процесу комплексного аудиту держави до внесення конкретних законопроектів з питань судової системи, антикорупційної політики тощо.

Втім, він також додав, що "в українській політиці президент нагадує шахового короля – фігура дуже важлива, але ходить тільки на одну клітинку".

"З осені ми вже зможемо взяти всю повноту відповідальності за ситуацію в країні, показати конкретну програму дій. Поки що у нас працює програма - відстояти вибір людей, щоб вони не втратили надію на майбутнє, і спілкування з суб'єктами політичних відносин, щоб вони зрозуміли: почалися інші часи і треба звикати жити за правилами.

Чого очікували українці від 100 днів Зеленського?

Згідно з опитуванням КМІС, проведеного з 25 червня по 7 липня, більшість українців у перші 100 днів Зеленського очікували від нього зниження тарифів на комунальні послуги.

Загалом п'ятірка найбільш популярних відповідей на питання "Що з перерахованого на картці ви хотіли б, щоб новий президент України Володимир Зеленський зробив у свої перші 100 днів?" виглядає наступним чином:

- Знизити тарифи на комунальні послуги - 42,8%;

- Подати до парламенту законопроекти про зняття недоторканності з депутатів, суддів, президента - 36,6%;

- Почати прямі переговори з Донецьком, Луганськом і Москвою про мирне врегулювання і припинення бойових дій на сході України - 33%;

- Почати/прискорити розслідування найбільш резонансних корупційних злочинів - 31,4%;

- Зменшити зарплату топ-чиновників - 17,6%.

Нагадаємо, минулого місяця до Франківська завітав президент Зеленський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зеленський #президент #політика #робота уряду
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...