09:03, 21 серпня 2019 р.
Надійне джерело

УЗД на варті жіночого здоров'я

УЗД на варті жіночого здоров'я

В сучасній гінекології застосовуються два основних методи інструментальної діагностики — УЗД та кольпоскопія. Кольпоскопія використовується для визначення стану слизової шийки матки. Ультразвук же дозволяє побачити те, чого не бачить лікар-гінеколог при звичайному огляді, і дає практично повне уявлення про стан жіночої статевої сфери. Даний вид діагностики дозволяє оцінити анатомічні особливості і з точністю до міліметра на самих ранніх стадіях виявити осередки запальних процесів і різних новоутворень.

Якщо у жінки немає жодних скарг, чи є необхідність робити УЗД?

Звичайно. Загальновідомо, що більшість жіночих захворювань протікає безсимптомно, тому УЗД органів малого тазу і профілактичний огляд у гінеколога 2 рази на рік — запорука жіночого здоров'я. У деяких випадках жінкам варто зробити УЗД і позапланово, щоб перевірити стан матки і яєчників безпосередньо перед використанням внутрішньоматкового контрацептиву, перед початком прийому оральних контрацептивів і гормональних препаратів.

УЗД на варті жіночого здоров'я, фото-1

Які захворювання можна діагностувати за допомогою УЗ-апарату

За допомогою УЗД можлива діагностика більшості гінекологічних захворювань, в тому числі і раку яйників або матки, на самому ранньому етапі. Проводячи діагностику, лікар по УЗД може виявити вогнища ендометріозу, поліпи, міому та інші захворювання матки, яйників і цервікального каналу. Також за допомогою УЗД оцінюється товщина і структура слизової матки, описується наявність або відсутність за межами матки додаткових утворень, вільної рідини, збільшених лімфовузлів.

Особливо інформативним є трансвагінальне УЗД, яке проводять за допомогою вагінального датчика. Саме цей вид УЗД дозволяє діагностувати позаматкову вагітність і вагітність на ранніх термінах. До того ж при вагінальному методі УЗ-діагностики пацієнтці не потрібно випивати 2 літри рідини і мучитися від почуття переповненості сечового міхура. Втім, традиційний спосіб проведення УЗД ми використовуємо для додаткової діагностики великих новоутворень, фіброміом і кіст. Також, абдомінальне УЗД застосовується для огляду дівчаток-підлітків.

Чи безпечно робити УЗД 

За весь час, вченими не було виявлено ніяких побічних ефектів і ускладнень, які спостерігалися б у тих, хто пройшов це дослідження. Новітні апарати для досліджень значно відрізняються від тих, якими користувалися багато років тому, при перших спробах застосувати ультразвук в області медицини. Фаза випромінювання спрямованого пучка хвиль триває приблизно 1% від всього періоду дослідження, при цьому довжина цих хвиль обмежена і не може завдати людині шкоду. 

До сих пір безпеку УЗД не заперечив ніхто. Це означає, що можна сміливо записуватися на ультразвукове дослідження, робити повторні контрольні обстеження необмежену кількість разів і не боятися негативних наслідків.

Як відбувається УЗД

УЗД на варті жіночого здоров'я, фото-2

Деякі види УЗД вимагають спеціальної підготовки, про яку докладно розповість Вам лікар. Наприклад, УЗД органів шлунково-кишкового тракту проводиться натщесерце, з обмеженням вживання деяких продуктів за кілька днів до дослідження. А перевірка роботи статевих органів у жінок у багатьох випадках проводиться тільки в певні дні циклу.В день проведення дослідження лікар або медсестра запросять вас в кабінет. Там ви зручно ляжете на кушетку. Попередньо Вас попросять оголити досліджувану частина тіла. Щоб УЗД пройшло якомога ефективніше і допомогло поставити правильний діагноз, лікар нанесе на шкіру спеціальний гель, який не містить ніяких шкідливих речовин.Після цього лікар розпочне обстеження, за допомогою наведення датчика апарату на область досліджуваного органу. Зображення при цьому буде видно на моніторі.

Саме дослідження зазвичай займає не більше 15-20 хвилин. Звернувшись до нас, Ви отримаєте ретельне обстеження з розширеним протоколом і повну інформацію щодо обстеження.

УЗД в «Сімедгруп» проводиться за допомогою апаратів нового покоління, що підтримують інноваційні режими і технології. Використання такої апаратури забезпечує отримання чіткої і розбірливої картинки, а також автовизначення параметрів органів і тканин, розташованих на будь-якій глибині.

Наявність сучасних апаратів в клініці, яку Ви вибрали, - ще один аргумент на користь того, що це дослідження варто проходити платно, в приватних медичних центрах, не покладаючись на державні лікувальні установи, де не завжди є можливість придбати апарати останнього покоління. 

УЗД на варті жіночого здоров'я, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикарпаття #сімедгруп #узд #лікування #діагностика #ультразвук #івано-франківськ #гінекологія #діагностування #медичні послуги
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...