• Головна
  • Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності
00:57, 30 серпня 2019 р.

Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності

Верховна Рада попередньо схвалила зняття депутатської недоторканності

Рада зробила перший крок до скасування депутатської недоторканності.

Сьогодні Верховна Рада України підтримала законопроект № 1776 "Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України і суддів)".

Законопроєкт №7203 Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) було визначено пріоритетним на засіданні. Постанову №1095 про попереднє схвалення закону підтримали 363 нардепів.

У зареєстрованому проекті закону йдеться про внесення змін до статті 80 Конституції, виключивши абзаци: "Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність" та "Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

При цьому в статті 80 залишаться лише такі слова: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

В цьому законопроекті також йдеться про обмеження недоторканності суддів. Зокрема, в статтю 129 Конституції України вноситься норма, згідно з якою "притягнення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #зняття депутатської недоторканості #постанова про попереднє схвалення закону про зняття недоторкаості #Рада підтримала закнопроект про зняття депутатської недоторканості #скасування депутатської недоторканості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...