• Головна
  • Здорові та рівні зуби: міфи, про які варто знати батькам
16:59, 1 вересня 2019 р.

Здорові та рівні зуби: міфи, про які варто знати батькам

Здорові та рівні зуби: міфи, про які варто знати батькам

Дитяча стоматологія — окремий напрям роботи клініки, тому тут можна отримати весь спектр послуг: полікувати хворі зубчики в терапевта, виправити прикус та вирівняти зубки в лікаря–ортодонта та багато іншого.

Використання сучасної апаратури та багаторічний досвід фахівців дають можливість впоратися з випадками будь-якої складності, однак лікарі центру завжди наголошують на необхідності пильної уваги батьків до стану ротової порожнини з найменшого віку та профілактики захворювань зубів.

Здорові та рівні зуби: міфи, про які варто знати батькам, фото-1

Розповімо про кілька міфів здоров'я зубів:

Погані зуби не впливають на решту організму

Багато майбутніх матерів не знають, що їх харчування може впливати на розвиток зубів у дитини. Якщо мати погано харчувалася під час вагітності, дитина частіше відчуває проблеми з зубами в дорослому житті. Якщо дитині з 16 тижнів до 4 місяців внутрішньоутробного життя не вистачає кальцію, вітаміну D, вітаміну А, білків або калорій, зуби можуть розвиватися неправильно. За деякими даними, нестача вітамінів В6 і В12 може призводити також до таких вроджених дефектів, як заяча губа і вовча паща. Карієс, найпоширеніше захворювання зубів, у дітей зустрічається в п'ять разів частіше, ніж, наприклад астма. Якщо у дитини болять зуби, вона не може зосередитися під час уроків, а також їсть тільки їжу, яку легко жувати, але яка менш живильна, наприклад, булочки і тістечка замість фруктів і овочів.

Вагітним небезпечно лікувати зуби

Здорові та рівні зуби: міфи, про які варто знати батькам, фото-2

Міф про те, що вагітним жінкам небезпечно ходити до стоматолога, існує давно. Проте зараз всі експерти схиляються до того, що займатися зубами під час вагітності потрібно, і з особливою увагою. Так, через гормональні зміни у цей період часто виникає гінгівіт вагітних – набряклість і кровоточивість ясен. 

За словами науковців, місцева анестезія є безпечною як для жінки, так і для плоду, вона не сприяє викидню, появам вроджених дефектів, передчасним пологам або недостатній вазі новонародженого. Головне – повідомити стоматолога про вагітність, щоб він підібрав відповідний препарат. Рентгенографія зубів, якщо вона правильно виконується, теж вважається безпечною процедурою, а професійну гігієну зубів за час вагітності потрібно зробити щонайменше один раз.

Більше цукру - більше карієсу

Важливо не те, скільки цукру ви їсте, а те, скільки цукру безпосередньо стикається з зубами. Повільно розсмоктуються цукерки, солодкі напої знаходяться в роті довше, ніж інші солодощі. Це збільшує час зіткнення зубів з кислотами, які виробляють з цукру бактерії, що живуть у роті.

За даними деяких досліджень, підлітки отримують близько 80% вуглеводів з солодких напоїв. Їх постійне вживання збільшує ризик карієсу. Напої, що не містять цукру, а також кислі напої, наприклад лимонади, вважаються менш шкідливими для зубів, але при постійному вживанні, вони можуть руйнувати емаль.

Паста нічого не дає здоров'ю зубів 

Здорові та рівні зуби: міфи, про які варто знати батькам, фото-3

Майже 100% дорослого населення коли-небудь скаржилися на чорні точки в зубах або карієс, а основна причина такого явища – недостатньо хороша гігієна, щоправда важливо не лише добре чистити зуби, але і допомагати емалі заповнювати втрачені мінеральні речовини. 

Справді, зчистити наліт з зубів можна і щіткою з водою, проте пасти все ж допомагають це робити, наприклад, розчиняючи бактеріальну плівку ферментами, що входять до їх складу. Також важливим є і те, що паста містить фтор, а він робить зуби більш стійкими до дії кислот і запобігає розвитку карієсу. 

До слова, зараз вважається, що полоскати рот відразу після чистки зовсім необов'язково – краще дати фтору ще попрацювати.

Запах з рота говорить про проблеми зі шлунком 

Кожна четверта людина на землі скаржиться на запах із рота, а галітоз (медична назва) є третьою за поширеністю причиною звернення до стоматолога (після карієсу та захворювання ясен). 

За словами лікарів, причини галітозу поділяються на дві групи: пов'язані та не пов'язані з порожниною рота, проте в 90% випадків поганий запах виникає саме через місцеві проблеми: погана гігієна, карієс і пародонтит. 

Часто така проблема може виникнути через залишки їжі між зубами, під час карієсу до цього ще додаються запах продуктів життєдіяльності бактерій і органічної тканини, що руйнується, відтак проблема вирішується в кріслі стоматолога.

Карієс в молочних зубах - це не страшно

Вважається, що якщо у дитини вражений карієсом молочний зуб, це не страшно, адже молочні зуби все одно випадуть. Стоматологи пояснюють, що карієс в молочному зубі може впливати на розвиток коронки постійного зуба. Якщо молочний зуб випадає або віддаляється завчасно, постійний зуб може прорізатися в неправильному положенні, що потребуватиме ортодонтичного лікування в подальшому.

Брекети псують емаль 

Здорові та рівні зуби: міфи, про які варто знати батькам, фото-4

Зуби після встановлення брекетів вимагають особливого догляду, відтак просто їх почистити вже є недостатнім – слід користуватися зубною ниткою або іригатором, спеціальними ортодонтичним щітками та йоржиками, уникати певних продуктів (наприклад, твердих яблук, горіхів або ірисок), а після кожного прийому їжі бажано полоскати рот водою. 

Якщо ж не дотримуватися цих рекомендацій, шанси на карієс або гінгівіт стають набагато вищими. Однак виною цьому є не власне брекети, а той факт, що вони вимагають особливої ​​уваги. Вже після використання брекетів здоров'я ваших зубів значно покращиться: розташовані рівно зуби краще піддаються чищенню, є менше схильними до карієсу та пародонтиту, на них краще розподіляється навантаження. На товщину емалі брекети теж не впливають, що підтвердили численні дослідження.

Чим біліші зуби, тим краще 

Дослідження показують, що велика кількість людей є незадоволеними своїм кольором зубів, поготів білі зуби здаються їм не тільки привабливими, але і більш здоровими. Насправді ж спектр природних відтінків здорових зубів – широкий: від сіруватого до жовтуватого. Впливає на це і відтінок і прозорість емалі, а також дентин, що лежить під нею. Усі відтінки визначаються генетично, тому навіть максимально чисті зуби можуть мати біліший вигляд у одних людей, аніж у інших. Крім того, з віком емаль поступово стирається та дентин просвічує сильніше , відтак зуби темніють. Також на поверхні емалі постійно утворюється бактеріальна плівка, яка забарвлюється, особливо через куріння, каву, червоне вино тощо. Підтримувати емаль гладкою та сяючою допомагає регулярна професійна чистка, за якої якраз знімається пофарбований наліт. 

Якщо хочете зробити зуби ще світлішими, то на допомогу прийде відбілювання або можна покрити зуби керамічними винирами, але навіть після таких процедур Ваші зуби не будуть білими, як сніг або аркуш паперу.

У Центр Практичної Стоматології щодня звертаються десятки маленьких пацієнтів та їхні мам для вирішення різноманітних стоматологічних проблем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я зубів #зуби #стоматолог #стоматологія #зубні хвороби #дитячий стоматолог
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...