![](https://s.0342.ua/section/logo/upload/pers/34/logo.png?20250114)
19:00, 3 вересня 2019 р.
Рейдерство по-гуцульськи: у Коломиї «зникли» 700 га державного чорнозему (відео)
![Рейдерство по-гуцульськи: у Коломиї «зникли» 700 га державного чорн... Рейдерство по-гуцульськи: у Коломиї «зникли» 700 га державного чорнозему (відео)](/dist-assets/images/cap.jpg)
Майже детективна історія на Прикарпатті: зафіксовано таємниче зникнення понад 700 гектарів державних земель поблизу Коломиї. Хто і за яких обставин скоїв злочин?
Та чому місцеві правоохоронці не заважають відвертому рейдерству – намагалася з’ясувати Наталія Дігтяр, інформує СтопКор.
Понад 60 років тому 3 тисячі гектарів прикарпатських земель – якісних, меліорованих та особливо цінних – передали у використання Національної аграрної академії наук. Традиції дотримувались аж до цього літа, поки чверть ділянки самовільно не захопили невідомі. А сталося це завдяки співробітникам місцевої міськради й обласного Держгеокадастру.
«Наразі склалася ситуація, коли незрозумілою є позиція Держгеокадастру, для якого ми повністю підготували документи для затвердження власності на наші землі. Він ці документи використав в іншому порядку, надавши право місцевим організаціям, зокрема й Коломийській міській раді», – коментує директор Прикарпатської ДСДС Микола Микитин.
А сталося ось що: під час інвентаризації 2013 року про державні землі поблизу Коломиї чиновники Держгеокадастру Івано-Франківщини «забули». Вони ж торік при експертизі документації від місцевої мерії «не побачили», що ці землі особливо цінні.
А завдяки цьому і особистому погодженню очільника Держгеокадастру, Коломийська міськрада визнала ділянку своєю. І ніде не було вказано, що насправді постійним користувачем ось цих 700 гектарів є Національна академія аграрних наук.
Пізніше статус землі взагалі змінився з «особливо цінних» на «землі загального сільського призначення», після чого мерія змогла віддати чорнозем своїм комунальним підприємствам.
Чому і як це сталося – журналісти «СтопКору» запитали безпосередньо у керівництва тутешнього Держгеокадастру. Але відповідь відверто приголомшила: мовляв, відомство взагалі не має відношення до цієї ситуації. І залишається відкритим запитання: у який спосіб кілька сотень гектарів змінили і статус, і власника, а профільна структура – не в курсі?
Читайте також:На Прикарпатті сільрада незаконно передала в оренду майже 30 га землі
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:58, 12 січня
live comments feed...