• Головна
  • Як плавання впливає на здоров'я?
01:47, 4 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Як плавання впливає на здоров'я?

Як плавання впливає на здоров'я?

Чому плавання – найкращий вибір на шляху до здоров’я? 

Вода у 8 разів щільніша за повітря. У воді наше тіло перебуває наче в стані невагомості, нема навантажень на суглоби та кістки, на відміну від інших видів спорту, відбувається рівномірне тренування всього тіла. 

Плавання підходить людям різних вікових категорій та рівня підготовки, комплекції. Ним рекомендують займатися навіть під час вагітності, для підготовки до пологів. 

Плавання корисне не лише для профілактики захворювань, а й під час лікування.

Під час тренувань у басейні організм загартовується, відбувається тренування судин, нормалізується артеріальний тиск, зміцнюються глибокі м'язи спини і пресу, що дуже важливо для людей із сидячим способом життя. 

Як плавання впливає на здоров'я? , фото-1

Обмін речовин прискорюється на 50-75%, адже різниця між температурою тіла та водним середовищем активізує обмінні процеси. Регулярні заняття у воді зроблять ваше тіло гнучким, витривалим і сильним, дихання спокійним, а думки ясними. 

1. При терапії неврозів. Вода регулює процеси збудження і гальмування центральної нервової системи, знімає втому, розслаблює та заспокоює, налагоджує кровопостачання мозку. 

2. У воді людина не відчуває ваги власного тіла, тому це єдиний вид спорту, який показаний для лікування хвороб суглобів та остеохондрозу. Плавання знімає спазм з м'язів, покращує відтік лімфи, зменшує набряки суглобів та сприяє регенерації тканин. 

3. Міжхребцеві грижі – ще один діагноз, при якому плавання дозволяє зменшити больові відчуття. Завдяки укріпленню м'язового корсета спини, пошкоджені хребці розвантажуються і, в деяких випадках, хворий може обійтись без хірургічного втручання. 

4. При паралічах та часткових втратах руху плавання стає чи не єдиним можливим видом фізичної активності. Ефективність занять у воді доведена і при профілактиці інсульту, адже плавання сприяє нормалізації судинного тонусу і тиску. 

5. Плавання входить у комплекс заходів при реабілітації після травм та відновлення організму. Повернення тонусу м'язів, укріплення м’язового навколохребцевого каркасу і, як наслідок, зниження больових відчуттів дозволяють людині поступово збільшувати активність. 

Плавання розвиває координацію рухів та укріплює м'язовий корсет.

6. Ожиріння та зайва вага чинять додаткове навантаження під час занять на суші. У воді відбувається одночасне тренування усіх м'язів, однак, завдяки ефекту невагомості, не страждає хребет та суглоби. Також стабілізується артеріальний тиск, покращується кровообіг. 

7. Плавання допомагає в лікуванні і профілактиці хвороб серцево-судинної системи, таких як гіпертонічна хвороба, вегето-судинна дистонія, атеросклеротичне ураження судин. 

8. Під час плавання відбувається тренування та масаж дихальної системи, підвищуються її функціональні показники та опірність організму. Тому цей вид спорту рекомендується при бронхіті та бронхіальній астмі. 

9. Варикоз заважає займатися багатьма видами спорту, особливо силовими тренуваннями. Однак, у воді вени розслаблюються, нормалізується циркуляція крові, а горизонтальне положення тіла сприяє відтоку крові від ніг, зменшенню на них додаткового навантаження. 

10. Плавання розвиває координацію рухів, укріплює м'язовий корсет і зменшує навантаження на хребет. Лікувальне плавання один з дієвих методів лікування вад постави та хвороб спини. 

У відділенні відновного лікування СПМП 2 КНП»ЦПМКДД »Івано-Франківської міської ради Ви можете пройти курс відновного лікування і оздоровитись не виїхавши за межі міста:

Реабілітація в басейні (аквафітнес, дитяче плавання).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #івано-франківськ #поліклініка 2 #басейн #плавання #реабілітація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...