• Головна
  • Рада ухвалила закон про імпічмент президента
11:50, 10 вересня 2019 р.

Рада ухвалила закон про імпічмент президента

Рада ухвалила закон про імпічмент президента

Рада у першому читанні схвалила закон про імпічмент.

Сьогодні, 10 вересня, Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект закону №1012 про особливу процедуру усунення президента України з посади (імпічмент).

За відповідне рішення проголосували 337 народних депутатів.

Утрималися 46 народних обранців, проти не проголосував ніхто.

Після цього народні обранці проголосували за документ як такий, що не потребує внесення додаткових поправок.

"За" проголосували 245 нардепів.

Рада ухвалила закон про імпічмент президента, фото-1

Наостанок народні обранці, за ініціативою "Слуг народу", проголосували за проект закону в цілому.

За остаточне рішення проголосували 245 народних депутатів.

Проти висловилися – 73 нардепи, утрималися – 55.

Рада ухвалила закон про імпічмент президента, фото-2

Фракції голосували наступним чином:

Фракція Слуга народу: За проголосували 243 нардепи, проти — 0, утримався один, не голосували чотири нардепи, були відсутні - чотири нардепи;

Фракція Опозиційна платформа — За життя: за — 0, проти проголосували 26 нардепів, не голосували 13 нардепів, були відсутні - п’ять нардепів;

Позафракційні: за проголосували два нардепа, проти — два, утрималися — 18, не голосували — 10, відсутні два нардепа;

Фракція Європейська солідарність: за — 0, проти — 25 нардепів, не голосували — два нардепа;

Фракція Батьківщина: за — 0, проти — п’ять нардепів, утрималися — дев’ять, не голосували — сім, були відсутні - три нардепи;

Депутатська група «За майбутнє»: за — 0; проти — чотири нардепи, утрималися — вісім, не голосували — дев’ять, був відсутній один нардеп;

Фракція Голос: проти — всі 20 нардепів.

Цей документ має містити правове обґрунтування створення спеціальної тимчасової слідчої комісії, яка розслідуватиме факт і обставини державної зради або іншого злочину, вчинених президентом. 

Зазначається, що до складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Президент у процедурі імпічменту може користуватися послугами від одного до п'яти захисників його прав, свобод та інтересів.

Пленарне засідання, на якому розглядаються висновки і пропозиції комісії, має бути відкритим, крім випадків, коли інформація становить державну таємницю. 

Після прийняття рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які мають підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність у діях президента ознак злочину.

Рішення про імпічмент вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 3/4 конституційного складу Верховної Ради.

Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачається перед президентом. 

У випадку відставки президента за власним бажанням процедура імпічменту припиняється на будь-якій стадії, а провадження у судах закриваються. 

Обранці від Прикарпаття голосували настуним чином: Володимир Тимофійчук - "За", Зіновій Андрійович - "За", Едуард Прощук - "За",  Ігор Фріс - "За",  Олександр Матусевич - "За", Оксана Савчук - "Утрималась"Андрій Іванчук - "Відсутній".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Франик новини #закон про імпічмент прийнято #в Україні з`явився закон про імпічмент президента #закон про імпічмент схвалено #Рада схвалила заон про імпічмент
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...