• Головна
  • Мінфін зобов`язує громади Прикарпаття повернути назад в державну казну 163 мільйони
Уряд забирає в громад гроші
11:44, 11 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Мінфін зобов`язує громади Прикарпаття повернути назад в державну казну 163 мільйони

Уряд забирає в громад гроші
Мінфін зобов`язує громади Прикарпаття повернути назад в державну казну 163 мільйони

Державна казначейська служба України на виконання доручення Мінфіну звернулася до громад з проханням повернути кошти на соціально-економічний розвиток за рахунок відповідної субвенції. Субвенція – 163 млн на міста Прикарпаття, 36 млн грн надійшло у серпні, більше 16 млн грн прийшли 3 вересня. Листи з вказівкою повернути кошти надійшли міським головам та головам ОТГ 4 вересня. Другий транш ще не встиг надійти, гроші перебувають на рахунках казначейств.

З цього приводу голови Івано-Франківська, Долини, Городенки, Вигодської ОТГ дали спільну пресконференцію в Івано-Франківську.

Участь у конференції взяв голова ОДА Денис Шмигаль.

Директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук каже, що 10 липня було розпорядження Кабінету Міністрів про надходження 163, 1 млн грн субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Прикарпаття.

“Усі ці кошти мали бути спрямовані на ремонт, реконструкцію важливих об’єктів Прикарпаття. Зараз громаді надходять листи, що ці кошти потрібно повернути. В серпні надійшло 10% від загальної суми 163,1 млн, на протязі вересня — грудня кошти мають надходити від загальної суми майже по 22%. Громади повинні будуть вишукувати кошти зі свого бюджету”, – додає Юрій Стефанчук.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків каже, що проблема достатньо вагома, адже зараз Івано-Франківщина переживає нелегкі часи.

“Кошти необхідні для виплати зарплат вчителів, лікарів, бюджетників тощо. Ми мали закупити МРТ, щоб мати потужний пристрій для Івано-Франківська. Також, 3 млн грн ми мали витратити для центральної клінічної лікарні, щоб закупити хірургічне обладнання. Ці кошти поступили в серпні, і до грудня вони мають надходити. Кожна громада отримала ту чи іншу суму, вони на ці кошти надіються. Гроші не повинні повертатися до Києва, а мають надійти в область”, – зауважує очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Ярослав Наум, голова Вигодської ОТГ, каже, що не розуміє як можна забирати кошти, якщо роботи вже розпочалися.

“Бюджет – це стабільність та прогнозованість. Отримані кошти ми спрямували на вирішення проблем нашого міста. 500 тисяч гривень виділили на відеоспостереження. Більше, ніж два мільйони спрямували на дороги. Міський голова не може передати ці кошти, тільки сесія повинна це вирішувати: повертати кошти чи ні. Роботи виконані, якщо ми не заплатимо кошти то підрядники звернуться у суд, і виграють його, тоді бюджет міста буде зламано”, – констатує ситуацію голова Рогатина Сергій Насалик.

 Любомир Музичка, міський голова міста Городенка каже, що цю проблему потрібно вирішувати разом.

“7, 5 млн грн, які виділили Городенці не вистачить на всі об’єкти, які потребують ремонту. Зараз стоїть питання ремонту обїздної дороги. Також частину коштів ми виділяти на будівництво водопостачання, адже майже кожного дня трапляються аварії”, – додає міський голова Городенка Любомир М3узичка.

Голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль повідомив, що мільйони йдуть на закупівлю ігрових майданчиків та музичного обладнання.

“163 млн було виділено на розвиток Прикарпаття. 63 млн з 100 млн не розписані, поки не відомо на що громади виділять ці кошти. Із загальної суми 163 млн – 24 млн йдуть на дороги. МРТ для лікарень звісно важливо і потрібно, але є 43 млн боргів по зарплаті лікарям, бюджетникам потрібно спочатку вирішити це”, – говорить голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.

Наразі призупинено фінансування, адже деякі кошти знаходять ще на рахунку казначейства. Денис Шмигаль переконує, що кошти забирати не будуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Франик новини #163 #1 млн. грн. коштів громад Прикарпаття уряд хоче повернути назад #163 мільйони #які держава пообіцяла громадам Прикарпаття #хочуть забрати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...