• Головна
  • Податкова порівняє витрати українців з їхніми доходами, – законопроект
08:28, 12 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Податкова порівняє витрати українців з їхніми доходами, – законопроект

Податкова порівняє витрати українців з їхніми доходами, – законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 1183 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб”.

Законопроект передбачає відслідковування податковою витрат українців, і порівняння їх з доходами передає 0342.ua з посиланням LegalHub.

Мета документу – у період з 1 січня 2020 по 31 травня 2020 року провести добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб станом на 31 грудня 2019 року задля профілактики податкових правопорушень та злочинів. Також пропонується запровадити автоматизовану систему моніторингу відповідності витрат фізичних осіб отриманим доходам, як одного з інструментів детінізації економіки України та протидії розмиванню податкової бази.

Як перевірятимуть доходи і витрати.

Фізична особа має подати одноразову декларацію про активи із зазначенням активів, що належать суб’єкту декларування на праві приватної власності. При чому фізособі не обов’язково вказувати джерела походження та вартість задекларованих активів. У одноразовій декларації фізособи потрібно вказати такі активи: валютні цінності; цінні папери; рухоме та нерухоме майно; об’єкти незавершеного будівництва; частки у майні юридичних осіб; інші майнові та нематеріальні активи в Україні і за кордоном.

Податкова амністія: хто зможе скористатися та як легалізувати свої доходи?


Так, фізична особа має право сама визначити у своїй декларації розмір доходу, з якого раніше не сплачувала ПДФО та який був джерелом придбання активів, про джерела походження якого немає інформації, та сплатити з нього податок на доходи фізичних осіб за ставкою 9 %. Якщо протягом періоду одноразового декларування до подання одноразової декларації фізособа розмістить гроші у державному банку на термін від 12 місяців та/або придбає держоблігації України з терміном обігу від 12 місяців, до відповідних доходів, з яких раніше не сплачено ПДФО, застосують ставку у розмірі 5 %.

Якщо одноразова декларація не буде подана, задекларованими вважатимуться активи, зареєстровані або задекларовані в інший спосіб станом на 31 грудня 2019 року, та гроші у сумі 1 мільйон гривень.

Після завершення кампанії добровільного одноразового декларування законопроект передбачає запровадження контролю за витратами фізосіб та відповідності їх отриманим доходам. Контролюватимуть витрати фізосіб контролюючі органи з 1 травня 2021 року на основі порівняння понесених фізособою витрат у розмірі понад 150 тисяч гривень (станом на 2019 рік) з розміром доходів, отриманих фізособою з 1 січня 2020 року, з яких сплачено ПДФО і розміром коштів, задекларованих фізичною особою у одноразовій декларації (або 1 млн грн при неподанні одноразової декларації). Отже, контроль за витратами фізосіб полягатиме у  порівнянні сум витрат тільки у розмірі понад 150 тисяч гривень з сумою абсолютно всіх доходів фізичної особи.

Якщо витрати перевищуватимуть доходи?

Якщо виявиться, що витрати перевищують доходи на понад десять розмірів мінімальної заробітної плати, контролюючий орган з’ясовуватиме, чому виникло таке перевищення. Якщо фізособа документально підтвердить відповідність своїх витрат отриманим доходам, контролюючий орган завершить з’ясування без жодних наслідків для фізособи. Проте якщо фізособа не надасть інформацію щодо джерел отримання коштів, контролюючий орган буде проводити документальну невиїзну перевірку. І якщо перевищення витрат фізичної особи над її доходами все ж підтвердиться, контролюючий орган визначить податкове зобов’язання з ПДФО з суми такого перевищення за базовою ставкою 18 %.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #податкова буде первіряти доходи і витрати українців #податкова амністія #як будуть первіряти доходи українців #українці будуть заповнювати податкову декларацію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...