• Головна
  • Ірма Вітовська просить мера Яремче захистити птахів від жорстокого поводження
22:21, 14 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Ірма Вітовська просить мера Яремче захистити птахів від жорстокого поводження

Ірма Вітовська просить мера Яремче захистити птахів від жорстокого поводження

Лист оприлюднено на сторінці організації UAAA у Facebook.

В лютому цього року актриса уже зверталася до Василя Онутчака з подібним листом. Тоді двох птахів, яких незаконно використовували для фотопослуг, вилучили та передали до реабілітаційного центру в Галицькому національному природному парку.

У липні знову біля водоспаду Пробій з’явились чергові жертви фото-підприємців – вухата сова та орлан-білохвіст.

Орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla) охороняється Червоною книгою України (статус – рідкісний), Червоним списком МСОП (статус – близький до загрозливого), Європейським червоним списком, конвенцією CITIES, а також Бонської та Бернською конвенціями. Для збереження орланів-білохвостів потрібні заходи з охорони місць гніздування птаха (створення заповідників та заказників), підсилення контролю за незаконним відстрілом, а також пропаганда природоохоронних заходів серед населення, а не демонстрація пригніченого, ручного птаха.

Те, саме стосується й сови сухатої. Сова вухата (Asio otus) належить до видів птахів, які ведуть нічний спосіб життя, примушування її до активності вдень з метою фотографування призводить до порушення цирканного ритму птаха, що може призвести до розладів фізіології та поведінки тварини. Тому така форма використання сови є однією з форм жорсткого поводження.

Ірма Вітовська нагадала: “Використання тварин, занесених до Червоної книги України заборонено, що підтвердила Верхня палата Верховного суду в Україні (Справа № 910/8122/17 від 11 грудня 2018 року). Тому надання таких послуг у межах міста Яремче є протиправними діями”.

Вважаю за потрібне також згадати про нормативні акти, які регулюють використання диких тварин: Закони України «Про тваринний світ», «Про Червону книгу України», «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про ветеринарну медицину» «Про забезпечення благополучного санітарно-епідемічного благополуччя населення», Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Порядок утримання та розведення диких тварин у неволі або напіввільних умовах», Конвенція про охорону дикої флори і фауни і природних середовищ в Європі (приєднання у 1996 році), Конвенція про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни, що перебувають під загрозою знищення (приєднання у 1999 році), – йдеться у листі.

“Беручи до уваги, що фото підприємці з’явилися вдруге, прошу Вас взяти під особистий контроль появу таких «комерсантів» на території туристичного Яремче і застосувати всі відповідні дії щодо недопущення надання незаконних фотопослуг з тваринами. Найкращим способом зупинити це явище може бути відповідне рішення Яремчанської міської ради”, – написала актриса.

Вітовська запевнила, що зі свого боку готова сприяти у цій справі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #ірма вітовська #лист #захист птахів
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...