• Головна
  • Сучасна кардіохірургія. Ефективне лікування хвороб серця в Івано-Франківську
09:25, 15 вересня 2019 р.

Сучасна кардіохірургія. Ефективне лікування хвороб серця в Івано-Франківську

Сучасна кардіохірургія. Ефективне лікування хвороб серця в Івано-Франківську

Сьогодні в Україні серцеві захворювання – одна з головних причин смертності. На цьому фоні тільки 12% тих, хто потребує кардіохірургічної допомоги, отримують її.

Українська кардіохірургія має славетну історію. Перші операції на серці Микола Амосов проводив вже у 50-ті роки ХХ ст.

Смертність від серцево-судинної патології в Україні за останні роки досягла 66%. Невпинно зростає захворюваність на ішемічну хворобу серця: у 50 тис. осіб щороку розвивається гострий інфаркт міокарда, при цьому кожен третій пацієнт помирає. Такі дані, без сумніву, викликають тривогу і привертають увагу до якості надання медичної допомоги лікарями кардіологічного напряму. Його перспективною гілкою є кардіохірургія, що в останні роки почала активно розвиватися.

Сучасна кардіохірургія. Ефективне лікування хвороб серця в Івано-Франківську, фото-1

Можна з упевненістю зазначити, що кардіохірургічний напрямок сучасної медичної практики відображає розвиток лікарської та наукової думки країни і визначає її інтеграцію у світову спільноту. Ішемічна хвороба серця, складні порушення ритму, набуті та вроджені вади серця потребують хірургічного втручання.

Серед патологій серця понад половина пацієнтів – це хворі на ішемічну хворобу серця. Тобто передінфарктний стан, інфаркт, ураження серця після інфаркту, коли вже є проблеми із мітральним клапаном. Тому коронарне шунтування – це та операція в кардіохірургії, яка виконується у більшості випадків. Напевно, 7 з 10 операцій у світі – це коронарне шунтування. 

Дуже важливе вчасне діагностування та запобігання розвитку хвороб серця

Ті, кому протягом року не змогли допомогти, вже наступного року переходять до категорії важких хворих, а через п’ять років переважна більшість клінік боїться таких хворих. Надати допомогу безпечно вже не можливо, бо це супроводжується низкою ризиків. Коли у судині утворилася бляшка і до серця не проходить кров, потрібно поставити стент, розкрити судину і пустити кров. Якщо судина тривалий час закрита, то та ділянка серцевого м’яза, яка живиться від цієї судини, опиняється на межі життя і смерті. Можуть відбутися незворотні зміни, які полягають у тому, що тканини серцевого м’язу перетворюються на хрящову тканину, наприклад, як вухо. У народі кажуть – рубець на серці.

Одним із відомих методів в кардіохірургії є аортокоронарне шунтування, яке являє собою накладання обхідного шунта між аортою і коронарною артерією серця.

Хвороби коронарних артерій найчастіше лікуються за допомогою коронарного шунтування. Шунт — це шлях в обхід безнадійно звуженої ділянки артерії. Методика такої операції налагоджена й відпрацьована, і не є для хірургів великою складностю. Наші кардіохірурги використовують нові технології роботи на зупиненому серці.

Є кілька причин загрозливого стану лікування та профілактики серцевих хвороб:

  • Низька фінансова спроможність пацієнтів. Держава не може профінансувати багато планових операцій. Ургентні операції, коли йдеться про гострі стани, які вже загрожують життю, – витрати покриває держава. Та, приблизно дві третини пацієнтів мусять оперуватися власним коштом. 
  • Люди, посилаючись на життєві пролеми, відкладають багато речей на потім, зокрема й операції.
  • Немає добре організованої системи медицини з добре організованою логістикою пацієнтів. Пацієнти потрапляють до центрів невчасно, зокрема через брак знань. Іноді ми бачимо, що пацієнтові вчасно було поставлено діагноз, рекомендовано оперативне втручання, але він чомусь відкладав. Очевидно, лікарям бракує навичок ефективного спілкування з пацієнтами щодо прийняття рішення про вчасну операцію

Як вберегти своє серце, щоб воно якнайдовше було здорове

Здоровий спосіб життя, який передбачає здоровий спосіб мислення. Якось почув по радіо, що дитина за день сміється у середньому 600 разів, а дорослий далекий від цього. Треба позитивно мислити. Добра думка породить добрий вчинок, як кажуть, віра без діл мертва. Не досить бути на позитиві, але при цьому вдихати дим «Мальборо», стоячи в автомобільній пробці. Спочатку казали – від інфаркту треба йти, а згодом – від інфаркту треба тікати, тобто бігти, рухатися. Правильний спосіб життя передбачає правильно спати, правильно їсти, дотримуватися правильної фізичної культури, бути прикладом і підтримувати інших. Позбуватися шкідливих звичок на будь-якому етапі. Якось пацієнт казав лікарю, що виконує всі рекомендації, приймає всі ліки, але ще не кинув курити. На що йому лікар відповів, ви можете не виконувати ці рекомендації, але повинні кинути курити. Щоб бути здоровим, треба намагатися зберегти все те, що ми отримали з народження. Кожна людина складається з трьох компонентів – душі, духу і тіла. Якщо ми будемо дбати тільки про тіло, а нехтуватимемо душею і духом, результату не буде.

В КЛДЦ "Сімедгруп" надається повний кардіологічний комплекс послуг діагностики і лікування серця і серцево-судинної системи.

Наше високотехнологічне обладнання дозволяє забезпечити якісну діагностику та ефективне лікування. Кожен наш апарат - надійний, високоточний пристрій, не тільки здатний ефективно боротися з хворобою, але й робить процес лікування максимально комфортним для пацієнта. Ця особливість надзвичайно важлива для літніх людей, які в силу свого віку не завжди здатні пройти ряд процедур на застарілих зразках медичного обладнання. 

Клінічний лікувально-діагностичний центр «СІМЕДГРУП» забезпечує цілий перелік умов, які відповідають сучасним стандартам кардіохірургії:

  • Наявність сучасного, європейського обладнання.
  • Кваліфіковані кардіологи та кардіохірурги з великим досвідом роботи.
  • Якісне обстеження й ефективне лікування в комфортних умовах.
  • Хороший сервіс, особливий підхід до пацієнтів.
  • Попередній запис на прийом на зручний для Вас час. 
Сучасна кардіохірургія. Ефективне лікування хвороб серця в Івано-Франківську, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #Клінічний лікувально-діагностичний центр #СІМЕДГРУП #кардіохірургія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...