• Головна
  • Карієс є найпоширенішим захворюванням у ротовій порожнині
13:19, 15 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Карієс є найпоширенішим захворюванням у ротовій порожнині

Карієс є найпоширенішим захворюванням у ротовій порожнині

Карієс – це поступове руйнування твердих тканин зуба – емалі та дентину. Починається захворювання без симптомів. При відсутності необхідного лікування хвороба прогресує і призводить до утворення порожнини в тканинах зуба, а в подальшому і до його втрати.

Карієс є найпоширенішим захворюванням у ротовій порожнині, фото-1

Як виникає карієс: 

Під дією ферментів слини і мікроорганізмів відбувається розщеплення залишків їжі, з утворенням різних органічних кислот. Кислоти (особливо молочна) починають розчиняти (демінералізовувати) емаль зубів.
Розрізняють декілька видів карієсу. 

Карієс, в стадії плями, зазвичай протікає без симптомів. Демінералізована ділянка зуба втрачає блиск, стає більш світлішою, шершавою, іноді здається рихлою. При своєчасному зверненні до лікаря і правильному лікуванні, зміни в емалі можна усунути. 

Поверхневий карієс – виникає при відсутності своєчасного лікування. На місці демінералізованої ділянки з’являється поглиблення (каріозний дефект). При огляді виявляється невелика порожнина. Для лікування зуба при поверхневому карієсі потрібно висічення зруйнованої емалі і накладення пломби. 

Середній карієс – характеризується початком ураження дентину. Осередок карієсу значно розширюється і поглиблюється, внаслідок чого починає руйнуватися дентин та з’являється біль. Щільність дентину набагато менша, ніж у емалі, тому руйнування його йде швидко. 

Глибокий карієс. При відсутності необхідного лікування карієс переходить із середнього в глибокий. Хворі скаржаться на короткочасні болі від механічних, хімічних і температурних подразників, що проходять після їх усунення. При огляді зуба виявляється глибока каріозна порожнина. Без своєчасного і належного лікування, карієс може перейти в більш важкі форми захворювань зуба (пульпіт, періодонтит) і привести до його втрати. 

Карієс є найпоширенішим захворюванням у ротовій порожнині, фото-2

Профілактика карієсу повинна здійснюватися за такими напрямами: 

  • регулярний догляд за порожниною рота (чистити зуби бажано після кожного прийому їжі, або мінімум два рази на день);
  • проведення корекції харчування, особливо для вагітних (обмежити вживання легких вуглеводних продуктів – солодощів, борошняних виробів, солодких газованих напоїв і т.п.);
  • за призначеннями, можна додатково приймати препарати фтору для зміцнення зубів;
  • проходити профілактичний огляд у стоматолога не рідше 1 разу на 6 місяців;
  • при необхідності проводити герметизацію фісур і сліпих ямок, де найбільш часто може утворюватися карієс;
  • проводити професійну чистку не рідше 1 разу в 6 місяців.

Кілька міфів про карієс:

  • В кінці-кінців, всі пломби потребують заміни
    Міф. Амальгаму або складову пломбу необхідно замінити, якщо вона ламається або навколо неї формується карієс або ламається зуб. Якщо жодна з цих проблем не виникає, можна зберегти ту ж пломбу на все життя.
    Пломби мають тривалість життя, але це залежить від такого чинника, як знос зубів і гігієни порожнини рота. Якщо ви чистите зуби два рази на день фторированной зубною пастою і ниткою, полощіть порожнини рота один раз на день, у Вас буде менше шансів придбати карієс і пломби можуть прослужити довше.
  • Якщо у Вас з'явиться карієс, Ви будете знати про це
    Міф. Це великий, великий, поганий міф. М'який карієс не викликає симптомів. Біль, яку ми пов'язуємо з карієсом, приходить, коли він має більш складну стадію і призводить до пошкодження нерва. Дозволяючи карієсу прогресувати, Ви приведете себе до більш дорогої процедури, такий як депульпірування зуба. Ось чому регулярні стоматологічні огляди так важливі. Крім того, коли починається карієс, сам по собі він не виліковується. Карієс неминуче буде прогресувати, як тільки дійде до точки, де Ви не зможете його очистити. Як тільки карієс досягає дентину зуба - під емаллю - він просто продовжує розвиватися.
  • Чутливість у зубах означає, що у Вас карієс
    Міф. Чутливість зубів просто може означати, що у Вас - надчутливі зуби, або існує рецесія ясен, якій піддаються деякі коріння. Також у Вас може бути тріснутий або зламаний зуб або може знадобитися канал кореня зуба. Є багато речей, в тому числі і карієс, які можуть призвести до підвищеної чутливості зубів.
  • Вам не потрібно турбуватися про Карієс в молочних зубах
    Міф. Молочні зуби тримати місце для постійних зубів. Якщо каріозні порожнини в молочних зубах не лікувати, вони можуть перерости в серйозну біль і абсцеси. Іноді інфекція може поширитися на інші ділянки тіла, а в окремих випадках навіть може призвести до смерті.

Ми в клініці Masych Dent можемо визначити наявність карієсу клінічно чи рентгенологічно, розрізняємо різні ступені його поширення та вираження. Новинка у стоматології - інфільтраційне лікування карієсу за допомогою системи Icon, тобто з цією системою ви можете забути про традиційне «свердління». Лікування відбувається методом нанесення на зуб спеціальних речовин, які призупиняють розвиток карієсу на початковому етапі.

Основні переваги лікування карієсу системою Icon:

  • Розвиток каріозного процесу зупиняється на ранніх етапах;
  • Лікування торкається тільки зараженні ділянки зуба, а здорові тканини зуба залишаються цілі - Повністю зберігається природня форма зуба
  • Поверхня зуба після лікування зуба відповідає здоровій емалі
  • Процедура приходить абсолютно безболісно, не потрібне застосування анестезії та бормашини для препарування зуба.


Довірте своє здоров`я та естетику професіоналам клініки Masych Dent

Карієс є найпоширенішим захворюванням у ротовій порожнині, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Стоматологія Masych Dent #Косметологія Masych Cosmetology #карієс #лікування #хвороби зубів #профілактика #зуби
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...