18:02, 19 вересня 2019 р.
Надійне джерело
На Верховинщині вчителька побила колишню директорку школи
Перед початком нового навчального року в загальноосвітній школі села Ільці, що на Верховинщині, трапився прикрий інцидент. Учителька географії Марія Сухарчук побила свою колегу та колишню директорку закладу Людмилу Магнич, яка наразі перебуває у лікарні, пишуть Версії з посиланням на Галицький кореспондент.
Педагоги та батьки учнів цієї школи стверджують, що вже не перший рік страждають через тиранію, яку влаштували у колективі Марія Сухарчук та її донька – нинішня директорка закладу Любов Шкрібляк.
«Пощастило, що були свідки»
Вчителька Людмила Магнич із жахом згадує початок навчального року. 30 серпня вона незаслужено образила в учительській колегу. Охолонувши за кілька хвилин, Магнич поспішила її розшукати, щоб вибачитися.
Зійшовши з другого поверху на перший, Людмила Магнич побачила колегу, яку образила, в кабінеті психолога. За зачиненими дверима вони все владнали за кілька хвилин.
За мить двері відчинились, у кабінет психолога увійшла директорка школи Любов Шкрібляк та її мама Марія Сухарчук. «У той момент я зрозуміла, що вони мене будуть бити і треба постаратися якнайшвидше відчинити двері та втекти звідти. На щастя, двері відчинити встигла, а поряд, у коридорі, були інші колеги», – розповідає пані Людмила.
За словами Людмили Магнич, Сухарчук щосили вдарила її у ліве передпліччя. Ухилитися від удару було неможливо. «Вона (Сухарчук – ред.) і сильніша, і зростом вища…», – каже вчителька.
«Після удару у мене почалась істерика… Це жахливо, коли тебе принижують на очах у твоїх колег. У мене зараз депресія, сильний дискомфорт через пережите. Мені болить», – зізнається Магнич.
Довели до звільнення
Як розповіла керівник Ільцівського дитячого садочка «Квітка Карпат» та громадська активістка Марія Скоматчук, коли у 2010 році на посаду директора Ільцівської школи призначили Шкрібляк, їй виповнився всього 21 рік, а за плечима не було жодного досвіду.
«Коли директором школи стала Любов Шкрібляк, я змушена була піти, бо терпіти було вже несила, – говорить вчителька початкових класів Олена Юрчук. – Усе почалося з того, що вона до мене звернулася із проханням підписати документ про те, що одна вчителька не була на роботі – директорка хотіла її звільнити. Я зробити це відмовилась. І досі пам’ятаю фразу, яку сказала мені тоді Шкрібляк: «Ви про це пошкодуєте!» З того часу почались репресії: директорка відібрала у мене години і роздала їх іншим педагогам. Щоразу були приниження, залякування, нецензурна лайка, плітки за спиною. Я з жахом йшла на роботу».
Юрчук вирішила шукати справедливості у суді, адже була впевнена, що навчальні години у неї забрали незаконно. Спочатку справу розглядав Верховинський районний суд, потім – районний суд у Косові, бо Сухарчук висловила недовіру суду. У Косові правосуддя стало на бік директорки. Юрчук звернулася в Івано-Франківський апеляційний суд: служителі Феміди скасували рішення Косівського суду, і вчительку у 2013 році поновили на роботі, але повертатися до школи педагог уже не мала бажання.
Вчителька біології та хімії Оксана Грималюк також говорить, що її довели до звільнення. «Вони (Сухарчук і Шкрібляк – ред.) постійно всіх ображали, принижували, а педагоги не могли постояти за себе, бо нас районне керівництво не чуло… Я пішла з роботи через те, що Шкрібляк сказала підписати документ-звинувачення на одну із вчителів. Я відмовилась. Сказала, що цього робити не буду», – пояснює вона.
Марія Скоматчук також пригадує, що якось виступила на зборах проти того, щоб Шкрібляк була директором. «Цю посаду мав обіймати кваліфікований фахівець із почуттям честі та власної гідності», – сказала вона тоді. У відповідь почула обіцянку відімстити. На думку Скоматчук, після цього ображена Сухарчук натиснула на вчителя української мови та літератури, щоб той поставив доньці пані Марії за екзаменаційний диктант двійку, хоча дівчина вчилась майже на відмінно.
«Ця двійка ніяк не зіпсувала життя моїй доньці. Вона після дев’ятого класу поступила в омріяний коледж, а вступний диктант написала на 8 балів… Я не хочу мстити Сухарчук, просто мені не байдуже за інших дітей, які навчаються у школі, адже невідомо, що їх чекатиме. Наші сини гинуть на Сході від ворожих куль, а Сухарчук і Шкрібляк вбивають дітей морально», – наголошує активістка.
За підрахунками Марії Скоматчук, за час директорства Любові Шкрібляк зі школи звільнилось 18 висококваліфікований педагогів, а батьки забрали із закладу близько вісімдесяти дітей і перевели їх до шкіл у сусідніх селах. «Не знаю, чому у районному відділі освіти на це не відреагували. Складається враження, що покривають їхні дії», – зазначила вона.
У 2014 році Сухарчук і Шкрібляк таки змусили піти зі школи: наприкінці лютого вони написали заяви на звільнення під тиском громади та сільських учасників Майдану, які вигукували їм у слід «Ганьба!». Але на цьому історія не закінчилась: мати з донькою виграли суди, які зобов’язали поновити їх на посаді…
Всі шоковані
Інцидент із побиттям Магнич, який трапився перед початком навчального року, шокував усіх – і педагогів, і школярів та їхніх батьків.
«У мене неодноразово виникали конфлікти із Любов’ю Шкрібляк, але я намагалась не виносити їх на люди. Бувало, що просто забирала на роботі свої речі і йшла додому, бо терпіти було годі», – розповідає Галина Кітлярук, вчителька англійської мови, яка до призначення Шкрібляк на посаду директора обіймала посаду заступника з навчально-виховної роботи.
Заступник директора з виховної роботи Василь Потяк, який зараз перебуває у лікарні, зізнається, що йому з початку навчального року часто телефонують колеги і скаржаться на дії директорки та її матері.
У місцевого мешканця Мирослава Баюрака в Ільцівській школі навчається син і донька. Чоловік говорить, що не розуміє, чому вчителька Марія Сухарчук і досі працює у школі. «Я працюю у Верховинському районному центрі зайнятості, і якби у нас на роботі трапився такий інцидент із побиттям, то винного працівника звільнили б наступного дня», – стверджує чоловік.
Ганна Кровчук працює вихователем у Ільцівському садочку. Каже, що зараз їй соромно за все те, що відбувається у навчальному закладі. «Я мрію, щоб все вирішилося, і вірю, що Шкрібляк і Сухарчук працювати в Ільцівській школі не будуть», – зазначила пані Ганна.
Начальник відділу освіти Верховинської райдержадміністрації Василь Гуцуляк каже, що раніше на протиправні дії Сухарчук і Шкрібляк мали б реагувати правоохоронці, а на недавнє побиття колеги – керівник закладу або Верховинська районна рада, якщо директор не ухвалить відповідне рішення. Наразі, зазначає він, створено комісію, яка займатиметься розслідуванням обставин цього випадку.
А заступник голови районної ради Іван Маківничук зізнається, що про ситуацію, яка склалась в Ільцівській школі, знає давно, але райрада не має достатньо важелів впливу. «Моя дружина до цього часу працювала в Ільцівській школі на кухні, але після поновлення на посаду Шкрібляк – звільнилась», – розповідає він.
Також Маківничук не розуміє, чому Любові Шкрібляк, яку прийняли на роботу на контрактній основі з 2010 по 2015 роки, начальник відділу освіти Гуцуляк скасував контракт і вписав «на безстроковий термін».
Вимагаємо – покарати і звільнити!
Людмила Магнич до травня цього року була на посаді директора Ільцівської школи. Згодом її прийняли викладати у цьому закладі християнську етику. 30 серпня її доставили до Верховинської районної лікарні зі струсом мозку. Про той злощасний день нагадує також і синець на руці.
Поки що лікарі не знають, коли випишуть пані Людмилу. Додалися проблеми із серцем, головні болі та висока температура. «Фактично ніякі препарати на даний момент не допомагають. Думаю, що лікування буде довготривалим», – говорить вона.
Людмила Магнич – вдова, яка самотужки виховує двох неповнолітніх дітей – дівчинку і хлопчика. Її донька – інвалід і постійно потребує уваги. Вона боїться, що після смерті тата може втратити і маму. Зараз дітей доглядає 78-річна бабуся.
«Щоб описати все те, що зараз відбувається у школі, не вистачить слів. Це абсурд, якщо у кваліфікованого спеціаліста з дипломом забирають години і віддають людині без диплома, бо то – мама чи подруга. Неприпустимо… Доки будуть терпіти знущання діти і педагоги?» – наголосила Магнич.
Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо побиття. Педагоги ж і батьки учнів надіються, що колись жахіття скінчиться. Вони вимагають покарати Сухарчук за побиття, а також звільнити її та доньку зі школи.
У самої Марії Сухарчук коментарів з цього приводу взяти так і не вдалося. Директорка закладу Любов Шкрібляк повідомила журналістам: «Мені відомо, що ніякого побиття не було».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:01
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...