• Головна
  • 21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: що можна, а чого не можна робити в цей день
07:39, 21 вересня 2019 р.
Надійне джерело

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: що можна, а чого не можна робити в цей день

21 вересня  Різдво Пресвятої Богородиці: що можна, а чого не можна робити в цей день
21 вересня православні та греко-католики відзначають Різдво Пресвятої Богородиці на честь народження Діви Марії. У народі його називають Другою Пречистою. Це свято ще називають «осениною» — адже в цей день за народним календарем настає осінь. 
В українських народних традиціях свято Різдва Пресвятої Богородиці належить до жіночих свят, жінку шанують як матір, продовжувачку роду і берегиню вогнища.
З кінця серпня починалася низка народних свят, які пов’язані з Пресвятою Богородицею – Перша Пречиста відзначається 28 серпня на Успіння Пресвятої Богородиці, Друга Пречиста – 21 вересня, Третя Пречиста – 4 грудня – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Про ці дні в народі склали приказку: «Перша Пречиста жито засіває, Друга – дощем поливає, а Третя – снігом покриває».
Кажуть, що молитви до Пресвятої Богородиці майбутніх матерів про здоров’я та щастя дітей, на яких вони чекають, в цей день мають особливу силу.

Різдво Пресвятої Богородиці: історія свята

За переказами, Діва Марія народилася у сім'ї Якима та Анни. ЇЇ батьки довгий час не могли мати дітей. Вони були вже немолодими, але не переставали щиро молитися та просити в Бога, аби він послав їм дитину. І диво дійсно трапилося, у пари народилася донька.

Щасливі та вдячні батьки дали обітницю присвятити свою дитину Богу, тому віддали Марію до Єрусалимського храму, де вона служила аж до свого повноліття.

Традиції на Різдво Пресвятої Богородиці

У храмах 21 вересня традиційно проводять святкові богослужіння. Цього дня вони так само сповнені радості, як на свята Різдва Христового та Воскресіння.

Сімейним парам, які мріють стати батьками, цього дня варто йти до церкви та молитися до Божої матері.

На свято жінки намагаються звернутися в молитві до Богородиці із проханням миру, щастя в родині та здоров'я для дітей. Вважається, що на Другу Пречисту жіночі прохання сповнені особливою силою.

Також дуже важливим є це свято для тих жінок, які попри різні обставини не можуть мати дітей. В народі вірили, що молитви бездітних матерів на свято будуть почуті, а їхні заповітні бажання про материнство обов'язково збудуться.

 Що можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Молитви про позбавлення від безпліддя і від духовної пустоти будуть особливо дієвими, як і обряди на зачаття.

Не зайвим буде попросити у Матері Божої сімейного щастя – ці прохання також будуть почуті.

Для благополуччя в оселі прийнято вранці йти в храм і ставити свічки до ікони Пресвятої Богородиці: на низ свічки одягається листочок, на якому пишуться прохання до Марії Богородиці. Потім дивимося: з якого боку папірець обгорить – те прохання і буде виконано. А якщо згорить весь лист – всі прохання були почуті.

Дітей слід обов’язково викупати з молитвою до Пресвятої Богородиці – для очищення і захисту.

Що не можна робити на Різдво Пресвятої Богородиці

Як і в будь-яке інше велике церковне свято, на Різдво Богородиці не можна виконувати важку фізичну і брудну роботу по дому: не можна шити, вишивати, прати, прибирати, мити, а також копати, рубати, лагодити, будувати тощо.

Крім того, в свято в жодному разі не можна лаятися, злитися, скандалити і лихословити – цим ви можете розгнівати Богородицю. Якщо конфлікту не уникнути, постарайтеся вирішити його мирним шляхом, шукайте компроміси.

У день Різдва Пресвятої Богородиці не рекомендується вживати в їжу м’ясо і пити алкоголь.

Цікава заборона стосується залишків їжі після того як сім’я пообідає – їх не можна викидати, а слід віддати домашнім тваринам.

Цього святого дня не можна проходити повз жебраків і тих, що просять, не подавши їм їжу або милостиню. Особливо ця заборона стосується жінок, інакше вони можуть стати безплідними.

Прикмети

Прислів'я каже: "Прийшла Друга Пречиста – забрала комара нечиста". До цього свята традиційно змінюється погода, дні стають холодними, хмарними та дощовими.

В народі на Різдво Пресвятої Богородиці запасали калину, а пасічники остаточно утеплювали на зиму вулики. До свята намагалися зібрати урожай картоплі та засіяти поле житом.

Спостерігаючи за погодою 21 вересня, можна зрозуміти, як вона змінюватиметься впродовж осені:

  • Якщо день видався ясним, то така погода збережеться і до кінця жовтня;

  • Якщо вранці туман – підуть дощі;

  • Якщо туман розвіється несподівано швидко – погода буде мінливою;

  • Якщо вранці пішов дощ, то буде лити він ще 40 днів, а зима видасться холодною;

  • Якщо яскраве сонце вранці швидко висушує росу на траві – не варто чекати багато снігу взимку.

21 вересня  Різдво Пресвятої Богородиці: що можна, а чого не можна робити в цей день, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Франик новини #21 вересня православні та греко-католики відзначають Різдво Пресвятої Богородиці #Друга Пречиста #яке свято 21 вересня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...