• Головна
  • Активна позиція депутата з Надвірної помогла. Рада зберегла пайову участь для місцевих бюджетів
16:49, 21 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Активна позиція депутата з Надвірної помогла. Рада зберегла пайову участь для місцевих бюджетів

 Активна позиція депутата з Надвірної помогла. Рада зберегла пайову участь для місцевих бюджетів

Завдяки активній позиції Народного депутата України Зіновія Андрійовича (міський голова Надвірної в Івано-Франківської області 2006-2019 рр.) вдалося зберегти вагомий фінансовий ресурс для місцевих бюджетів – пайові внески. Збереження пайової участі відстоювала і Асоціація міст України, яка зуміла донести свою позицію до народних обранців. Про це інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ. 

20 вересня, на засіданні Верховної Ради України народні депутати проголосували за законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні” (№1059 від 29.08.2019 р.) з тими правками, які не скасовують пайові внески, а вдосконалюють механізм їх нарахування, сплати та використання, пише Кулемет.com.

Це:

– встановлення фіксованого розміру сплати пайових внесків: 4% для нежитлових будівель, 2% – для житлових, 0% – для промислових споруд; 

– сплата виключно в грошовій формі на рахунки місцевих бюджетів. 

І хоча термін дії пайових внесків визначено на один рік – до кінця 2020 р. (на один рік для нових об’єктів, і до повного виконання – розпочатих), громади отримали суттєвий фінансовий ресурс, який спрямовується на будівництво, ремонт і реконструкцію важливих соціальних об’єктів: шкіл, дитячих садочків, лікарень та доріг. 

Такого результату вдалося досягти завдяки активній підтримці зі сторони народних депутатів, активістів, науковців та громадськості. 

Варто зазначити, що збереження пайової участі було би неможливим без активної позиції Асоціації міст України. 

16 вересня 2019 року відбулося засідання робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань світи, науки та інновацій за участі Виконавчого директора Асоціації міст України О.Слобожана, де було обговорено питання скасування пайової участі для забудовників та опрацьовано пропозиції до проєкту Закону України №1059.

17 вересня 2019 року в Асоціації міст України відбувся круглий стіл з обговорення законодавчої ініціативи щодо скасування пайової участі, де Народний депутат України Зіновій Андрійович висловив позицію на захист інтересів органів місцевого самоврядування та акцентував на загрозах для громад у разі скасування пайової участі. 

А 19 вересня 2019 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку під головуванням Народного депутата України Дмитра Наталухи, на якому теж розглядався законопроєкт №1059. На засіданні були присутні голови громад, які стали на захист збереження пайової участі, зокрема, Бучанський міський голова А.Федорук, Уманський міський голова О.Цебрій, Городянський міський голова А.Богдан, а також перший заступник голови КМДА М.Поворозник, Директор Департаменту фінансів КМДА В.Репік, Виконавчий директор АМУ О.Слобожан. Участь у засіданні взяли народні депутати з різних фракцій, члени громадських організацій, які разом із представниками органів місцевого самоврядування висловили чітку позицію про недопущення скасування пайових внесків. Було запропоновано удосконалити механізм нарахування, сплати та використання коштів пайових внесків, що сприятиме більшій прозорості та ефективності використання пайових внесків, а також зменшить корупційні ризики. 

Відтак 20 вересня 2019 року, Комітет Верховної Ради України з питань економічного розвитку підтримав компромісне рішення, народженню якого сприяла тривала двотижнева тяжка праця експертів АМУ в комітетах і фракціях Парламенту. 

Асоціація міст України висловила вдячність всім народним депутатам України цього та минулих скликань, представникам місцевого самоврядування, активній громадськості та науковцям, які боролися за право місцевого самоврядування на фінансову незалежність і відстояли пайову участь для всіх громад України!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #надвірна #Зіновій Андрійович #народний депутат #пайова участь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...