• Головна
  • Нові перемоги долинянина Михайла Захарії
17:51, 22 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Нові перемоги долинянина Михайла Захарії

Нові перемоги долинянина Михайла Захарії

Наш відомий земляк, цимбаліст – віртуоз, музикант світового рівня, почесний громадянин міста Долини, лауреат Міжнародних конкурсів, член Світової асоціації цимбалістів Михайло Захарія нещодавно підтвердив свій високий статус найкращого цимбаліста з абсолютною перемогою на Міжнародному конкурсі цимбалістів, посівши перше місце.

Конкурс проводився з 27 серпня по 2 вересня в місті Будапешт (Угорщина). Учасники вправлялись у двох номінаціях: класично – сучасна музика та фольклорна народна. Михайло грав в номінації класично – сучасна музика. Перший тур йому акомпанувала його дружина, піаністка Дана Демеова-Захарія, яка також добре відома долинянам неодноразовими виступами на концертній сцені. Другий тур конкурсу передбачав виконання обов’язкового твору у супроводі симфонічного оркестру, пише Бартка.

Блискучий, переконливий виступ українського музиканта не залишив шансів іншим виконавцям з багатьох країн світу. Михайло Захарія нагороджений першою премією, дипломами та  вже невдовзі вирушить як переможець, концертними турне.

Ще зовсім недавно, два роки тому, в 2017 році Михайло та Дана Захарії представляли цимбальне мистецтво в рідній Долині й на сцені Івано – Франківської філармонії сольними концертами.

Виконавська співпраця з дружиною виливається в творчий дует, який успішно концертує в різних країнах світу – Італії, Австрії, Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині, Україні та інших країнах. Вони є лауреатами міжнародних конкурсів, учасниками міжнародних фестивалів сольних концертів. Подружжя нині працює в консерваторії ім. Йозефа Адамовича – м.Катовіце (Словаччина). Успішно склалася також і педагогічна діяльність Михайла Захарії. В його класі навчається багато українців, яким він передає свій досвід. Дуже приємно, що його вихованці перемагають на різноманітних конкурсах у світі. В минулому році між словацькими музичними закладами проводився конкурс і цимбалісти, що навчались мистецтву у Михайла Захарії посіли 1, 2 та 3 місця.

Наш український віртуоз співпрацює з різноманітними колективами – симфонічними, фольклорними оркестрами. Це тисячі концертів в таких країнах як: Греція, Швейцарія, Німеччина, Бельгія, Англія, Ірландія, Латвія, Казахстан, Узбекістан, Молдова, Білорусь, Австрія, Чехія та багато інших.

Займається Михайло Захарія також і науковою діяльністю: читає лекції з цимбального мистецтва, бере участь у міжнародних науково – практичних конференціях, семінарах, дає майстер – класи, навчає іноземних студентів гри на концертних цимбалах. Можна сказати, що він практично прописався в Китаї, Мексиці, куди його щороку запрошують з сольними виступами, лекціями. Михайло широко пропагує музику українських композиторів, виконує українську музику як у сольних виступах, так і з симфонічними колективами світу, наприклад: симфонічний оркестр філармонії м. Куеретаро Мексика, світовий симфонічний оркестр під орудою Томаша Вашарі та багато інших.

В жовтні цього року Михайло запрошений взяти участь в черговому Світовому конгресі цимбалістів, який буде в Китаї. Михайло був прийнятий в Світову асоціацію цимбалістів у віці 14 років, як наймолодший член цієї організації.

Але творчому вдосконаленню немає меж: подружжя Дана та Михайло Захарія нині продовжує навчання в аспірантурі Словацької музичної академії.

Тож бажаємо нашому земляку і його дружині натхнення, творчих успіхів, нових злетів і досягнень у прославленні рідної Долини та України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #цимбаліст #захарія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...