• Головна
  • У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито новорічно-різдвяний вернісаж
16:01, 27 грудня 2012 р.

У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито новорічно-різдвяний вернісаж

У Картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич» відкрито Новорічно-Різдвяний вернісаж – виставка робіт учнів та вчителів Галицької Малої академії народних ремесел. Різдвяні шопки, дідухи, солом’яні павуки, прикраси з бісеру, м’які іграшки, кераміка, малюнки – далеко не повний перелік представлених на суд глядачів виробів, які з любов’ю і натхненням створювали діти під керівництвом талановитих наставників.


Настоятель монастиря кармелітів селища Більшівці о. Григорій Цимбала зазначив, що в той час, коли Європа забуває свої традиції, ми шануємо і зберігаємо їх. Виставка розпочинає святкування Різдва християнами західного обряду. Священик привітав присутніх зі святами, побажав любові, миру, єдності, адже Ісус – Бог любові. До привітань приєднався і протоієрей Галицької православної парафії Св. Володимира Великого о. Іван Кузь, який закликав усіх християн змінити себе, свою душу до кращого, тому що Бог є любов. Він наголосив, що галичани завжди толерантно ставились один до одного, поважали віросповідання своїх сусідів. 
Народні традиції тісно пов’язані з народним мистецтвом. Українці завжди милувались красою довколишнього світу, природи, здавна любили творити, втілювали свої враження в різноманітних виробах. Творчість допомагає людині стати щасливою, впевнена директор Малої академії народних ремесел Стефанія Сидорук. Вона з теплотою розповіла про очолюваний нею заклад, створений 22 роки тому. Зараз у МАНР працює 20 педагогів, діє 57 гуртків декоративно-прикладного мистецтва, у яких займається 608 дітей не тільки з Галича, але й цілого району. А починалось усе з експериментальної художньо-ремісничої школи, як сказав професор, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, заслужений діяч культури Богдан Тимків. Зараз Мала академія народних ремесел  стала справжнім осередком відродження і розвитку галицьких ремесел. 

Все починається з дитинства і те, що ти навчився робити в дитячі роки, пронесеш усе через життя. Дуже добре, коли дитина прагне щось створити своїми руками. Про важливість позашкільної освіти, зайнятості школярів, їх творчої спрямованості говорили начальник управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації Зінаїда Болюк та директор обласного Центру творчості учнівської молоді Василь Дранчук. Їх підтримав і генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський, який висловив побажання, щоб у Галичі була сучасна школа мистецтв з великими просторими приміщеннями і необхідним обладнанням. А талановитих викладачів і здібних учнів у Галичі не бракує. 
Під час відкриття виставки лунали віншування, колядки у виконанні фольклорного гурту «Традиція» у складі учнів та вчителів Малої академії народних ремесел древнього Галича.
Виставка триватиме до 20 січня. Впродовж цього часу діятимуть майстер-класи – викладачі академії навчатимуть кожного, хто бажає, виготовляти речі, представлені на виставці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...