• Головна
  • 66 тисяч гривень зібрали в Калуші на помешкання для багатодітної родини
02:33, 26 вересня 2019 р.
Надійне джерело

66 тисяч гривень зібрали в Калуші на помешкання для багатодітної родини

66 тисяч гривень зібрали в Калуші на помешкання для багатодітної родини
У багатодітній сім’ї Палагніїв — восьмеро дітей віком від 6 до 16 років. У 2014 році сім’я перебралася із Бердянська до Калуша. Мотив переїзду — особисте бажання жити і виховувати дітей на Західній Україні. Адже тут, на думку батька Валерія Палагнія, люди мають проєвропейську позицію. Окрім того, коріння чоловіка походить з Калущини.

У коментарі "Вікнам" батько багатодітної родини Валерій Палагній зазначив:

"Я завжди хотів сюди переїхати. Мені більш до серця межувати з Польщею, аніж з Росією. З іншого боку, у вас люди більш проєвропейських поглядів. Тут для наших дітей краща можливість навчатися і розвиватися, що в майбутньому дасть їм більший вибір".

Чоловік каже, що люди дивуються, коли дізнаються, що у їхній родині восьмеро дітей:

"Ми хотіли народжувати дітей і кожен із них не є випадковістю. Так, ми випадаємо із загальноприйнятої норми, в цьому і конфлікт. Проте кожен має право здійснювати власний вибір".

За словами Валерія Палагнія, його діти успішно навчаються в Калуському ліцеї №2 та відвідують музичну школу. Чоловік наголошує завжди дітям про те, щоб вони ходять у школу не за оцінками, а за знаннями, які є корисними і потрібними і в житті.

У Калуші сім’я орендує житло, проте до першого грудня має звільнити квартиру. Наразі Палагнії шукають житло, у якому могли б мешкати. З власного досвіду родина каже, що практично неможливо зняти квартиру, орендодавець якої б зголосився на таку кількість людей.

Паралельно товариш сім’ї Анатолій Гайворонський у соцмережі створив спільноту «Домівка для Палагніїв», де закликає допомогти родині придбати власне житло. Крім того, з'ясувалося, що держава теж може піти назустріч багатодітній родині, каже Валерій Палагній:

"Ми з Толіком Гайвороновським у хороших стосунках. Знаю, що це людина, яка допоможе і не осудить. Одного разу я розповів йому свою історію, він обурився, потім попросив номер картки. Потім несподівано я побачив пост в мережі. Люди почали кидати кошти. Нещодавно ми були в департаменті соціальної політики і там нам повідомили, що зі сторони держави нам може бути виділено 450 тис. гривень при умові нашого дофінансування".

З допомогою калушан вдалося зібрати 66 тис. гривень.

Багатодітний батько каже, що найменше хоче бути у категорії «тих, що потребують». Навпаки — завжди старався відповідати на потреби інших людей. Підтвердженням того є благодійний фонд «Творимо добро разом», який започаткували Палагнії в 2016 році. Займатися благодійництвом родину підштовхнули самі калушани, пригадує Валерій Палагній:

"Декілька років тому біля теперішнього магазину «Торба» я побачив, як калушани збирають активно продукти для атовців. Мене дуже вразила активність людей, я цього не бачив у Бердянську, хоча і не заперечую, що, можливо, і не звертав уваги. Паралельно побачив жінку, яка не просто збирала картон чи збирала пляшки, а в прямому сенсі їла з смітника. Я подумав: як такий може бути контраст. Тоді ми вирішили з жінкою, що кожного тижня ми могли б варити 20 літрів борщу і годувати всіх потребуючих. Прийняли рішення, надрукували оголошення і люди почали ходити. Зараз до нас щотижня приходить близько 100 людей".

Пряма мова батька багатодітного сімейства Валерія Палагнія — у відео "Вікон":

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #благодійність #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...