• Головна
  • Співпраця Івано-Франківщини з Канадою має значний потенціал у багатьох сферах
16:28, 26 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Співпраця Івано-Франківщини з Канадою має значний потенціал у багатьох сферах

Співпраця Івано-Франківщини з Канадою має значний потенціал у багатьох сферах
Голова облдержадміністрації Денис Шмигаль зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком. Сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію в області, реалізацію проектів у рамках двосторонньої співпраці, а також перспективи обміну досвідом у багатьох галузях. 
Повідомляє ОДА ІФ. 

«Сьогодні наш регіон насичений очікуваннями проривного успіху. Але для прориву потрібно завершити розпочаті реформи – і в першу чергу реформу децентралізації, яка дасть можливості сформувати спроможні об’єднані територіальні громади, залишить кошти на місцях і, головне, підвищить мотивацію людей власноруч вирішувати проблеми і втілювати нові проекти. Не менш важливими є зміни, які відбуваються в медицині та освіті й покликані відірвати нас від спадщини радянського минулого. Також для нашого краю актуальним є розвиток туристичного потенціалу. Тому першочергово маємо вирішити проблему номер один, яка блокує багато ініціатив – погані дороги і мости. Невипадково 2020 рік оголошено на Прикарпатті роком ремонту доріг та мостів. Досвід Канади у розвитку окреслених галузей є надзвичайно цікавим і цінним як для України, так і для нашого краю зокрема», - наголосив Денис Шмигаль, вітаючи гостя.

Присутні обговорили українсько-канадську співпрацю, що здійснюється на території області. Зокрема, йшлося про проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні» агенції SOCODEVI з міста Квебек щодо впровадження на території області умов для розвитку молочарських кооперативів та сімейних ферм, програму підтримки реформи «Нова поліція», в рамках якої канадські поліцейські діляться досвідом з українськими колегами.

«Івано-Франківщина – область рухливих людей, які ще в далекому 1891 році першими переселились із села Небилів до Канади. Якщо сприймати явище міграції з позитивної сторони, а не лише як той факт, що люди шукали кращої долі на чужині, то ваші земляки були першопрохідцями, які всупереч історичним обставинам досягали успіху, хай навіть у новій для них країні. Тому сьогодні переконати активних людей, які мислять позитивними категоріями, залишатися тут – неабиякий виклик”, – зазначив Роман Ващук.

Окремо сторони згадали і про Меморандум намірів про співробітництво між Івано-Франківською облдержадміністрацією та урядом провінції Альберта Канади, зійшовшись на тому, що цей документ має потенційні можливості для майбутньої співпраці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #прикарпаття #співпраця #канада #ода #шмигаль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...