09:51, 27 вересня 2019 р.
Надійне джерело
На Прикарпатті вчені вявили давній артефакт: 4000 років до нашої ери
Спільними зусиллями співробітників Інституту археології НАН України та Національного заповідника «Давній Галич» проведено попереднє наукове обстеження ділянки неолітичного поселення Темирівці-І.
Територія для дослідження знаходиться на схилі другої надзаплавної тераси лівого берега річки Лімниця. Південна частина тераси зруйнувалася і в результаті стало видно матеріали культури лінійно-стрічкової кераміки епохи неоліту з різними об’єктами, повідомляє Інститут археології.
Дослідники зробили розкоп площею шість квадратних метрів. В результаті вдалося з’ясувати, що культурний шар епохи неоліту частково зруйнований внаслідок прокладки меліоративної траншеї на початку ХХ ст.
Однак археологам вдалося дослідити три об’єкти культури лінійно-стрічкової кераміки (5500 —4000 р. до н. е.) , в один з них впустили яму пізнього часу.
В ямі знайшли археологічні скарби: деревне вугілля, фрагменти керамічного посуду та вироби з кременю. Через властивості грунту органічні залишки не збереглися, а боку фрагментів керамічного посуду були сильно пошкоджені.
Велика концентрація знахідок була у верхній частині шару, що вказує на існування неолітичного поселення. У наступному році археологічні роботи продовжаться.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:34
Вчора
Шкарпетки оптом: головні переваги
Новини компаній
11:00
Вчора
USDT проти USDC: Порівняння титанів стейблкоїнів для українців
Новини компаній
09:00
1 грудня
13:09
29 листопада
Спецтема
Оголошення
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
19:26, 21 листопада
11:23, Вчора
live comments feed...