• Головна
  • В останній день осені - день Cвятих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії
08:34, 30 вересня 2019 р.
Надійне джерело

В останній день осені - день Cвятих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії

В останній день осені - день Cвятих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії

30 вересня день Cвятих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії.

За що цих жінок зарахували до лику святих

В останній день осені - день Cвятих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, фото-1

ВСофії були три дочки, що носили імена головних християнських чеснот: Віра, Надія і Любов. Будучи глибоко віруючою християнкою, Софія виховала дочок в любові до Бога, учивши не прив`язуватися до земних благ. Слух про приналежність до християнства цього сімейства дійшов до імператора, і він побажав особисто побачити трьох сестер і матір, що виховала їх. Всі четверо з`явилися перед імператором і небоязливо сповідали віру в Христа, що воскрес із мертвих і дає вічне життя всім віруючим в Нього.

Здивований сміливістю юних християнок, імператор відіслав їх до одного паганця і наказав переконати їх відректися від віри. Проте всі аргументи і красномовство паганської наставниці виявилися марними, і сестри християнки, що полум`яніють вірою, не змінили своїх переконань. Тоді їх знову привели до імператора Адріана, і він став наполегливо вимагати, щоб вони принесли жертву паганським богам.

«Я з радістю піду до коханого мого Господа Спасителя», - сказала свята Віра. Вона мужньо преклонила свою голову під меч і так віддала свій дух Богові. Молодші сестри Надія і Любов, натхненні мужністю старшої сестри, зазнали подібні муки. Вогонь не заподіяв їм шкоди, тоді їм відсікли мечем голову. Святу Софію не піддали тілесним мукам, але прирекли її на ще сильніші душевні муки від розлуки із замученими дітьми. Страждальниця поховала чесні останки своїх дочок і два дні не відходжувала від їх могили. На третій день Господь послав їй тиху смерть і прийняв її багатостраждальну душу в небесні обителі. Свята Софія, зазнавши за Христа великі душевні муки, разом з дочками зарахована Церквою до лиця святих.

Постраждали вони в 137 році. Старшій, Вірі, тоді було 12 років, другий, Надії, - 10, а молодшій, Любові, - лише 9 років. Так три дівчинки і їх мати показали, що для людей, що укріплюються благодаттю Святого Духу, недолік тілесних сил аніскільки не служить перешкодою до прояву сил духу і мужності.

День пам'яті Віри, Надії, Любові та їх матері Софії є великим християнським святом, у яке православні вшановують пам'ять святих мучениць, які не піддалися на умовляння поклонитися язичницьким ідолам перед загрозою жорстоких тортур і смерті. Іменини праведниць традиційно відзначаються в останній день першого осіннього місяця - 30 вересня. У народі у свята є й інша назва - Всесвітні бабські іменини, і проводяться вони з особливими обрядами і супроводжуються деякими правилами та заборонами.

Що не можна робити у День святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

Жінкам в цей день небажано поратися по господарству. Також 30 вересня раніше не влаштовували весіль і заручин, зате це дуже сприятливий день для сватання "На Віру, Надію, Любов сватаються, а на Покрову весілля грають".

Традиції свята

Щоб на весь майбутній рік захистити сім'ю від бід і хвороб, господиня з ранку повинна була поплакати на весь голос. Цей обряд називали самим потужним оберегом. Потім жінки пекли для рідних іменинні пироги і кренделі.

В останній день осені - день Cвятих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, фото-2

Молодь в цей день влаштовувала гуляння. Заміжні жінки ходили в церкву, купували три свічки, дві ставили там же перед ликом Христа, а одну залишали для дому. Опівночі свічку запалювали, встановлювали в середині короваю, вимовляли замовляння, щоб зло з сім'ї йшло, а добро примножувалося. Вранці вся родина повинна була з'їсти цей коровай, жодної крихти з якого не можна було викинути.

Також в цей день вітають з іменинами жінок, які носять імена святих. 

В останній день осені - день Cвятих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії, фото-3

Віра, Надія, Любов: народні прикмети:

Наші предки помічали, якщо на Віру, Надію, Любов видно зграї журавлів, то на Покрову буде холодно. У іншому випадку зима буде пізньою.

Якщо 30-го вересня чути грім, значить осінь затягнеться і буде теплою

Дощ на 30 вересня може свідчити про ранню весну наступного року.

Якщо вранці цього дня похмуро, то погода найближчим часом буде гарною.

Якщо 30-го вересня сонячно і тепло, то за прикметами можна вирушати на риболовлю та чекати хорошого улову.

Якщо людина народилася 30 вересня, то її талісманом є цитрин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Франик новини #Віри Надії Любові і матері їх Софії #Віри Надії Любові Софії традиції прикмети заборони
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...