14:43, 30 вересня 2019 р.
Надійне джерело
Які зміни готує уряд українцям в освіті та охороні здоров`я
Вчора, 29 вересня, Кабмін ухвалив Програму дій уряду. Сьогодні цей документ оприлюднено на сайті Верховної ради.
"Ця Програма – набір пріоритетних цілей, які ставить перед собою уряд для того, щоб українці жили довше, безпечніше, заможніше та щасливіше", – йдеться в документі.
Про це повідомляє DEPO.UA
Зазначається, що за досягнення кожної із запропонованих цілей в Уряді відповідатиме конкретна особа, що дозволить побудувати роботу в Уряді за принципом орієнтованості на результат.
За 5 років планують підвищити ВВП на 40%, створити 1 млн нових робочих місць, залучити $50 млрд прямих іноземних інвестицій, привести в хороший стан основні дороги - 24 тис. км., розвивати залізницю, побудувати 5 глибоководних портів та 15 аеропортів, забезпечити усіх українців на рівні прожиткового мінімуму, зменшити забруднення довкілля мінімум на 20%, а також покращити демографічну ситуацію.
Головні зміни в Міністерства освіти та науки і Міністерства охорони здоров'я будуть наступними.
Міністерство освіти та науки
- Перша ціль – забезпечити дітей доступом до дошкільної освіти, щорічне покращення показників охоплення. У документі зазначається, що уряд прагне досягти цілі, співмірної із ціллю ЄС, що передбачає охоплення 95% дітей від 4 до 6 років дошкільною освітою.
- Щороку, починаючи з 2021-го як мінімум 10% педагогічних працівників закладів дошкільної освіти підвищуватимуть професійну кваліфікацію за новими програмами.
- Охоплення дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах закладів дошкільної освіти зростатиме щороку щонайменше на 5%.
- Друге завдання для МОН – підвищення рівня знань та компетенцій випускників шкіл, зменшення різниці між рівнем випускників сільських та міських шкіл.
Так, уряд продовжуватиме програму "Нова українська школа".
Обіцяють нові сучасні державні стандарти та освітні програми, методики оцінювання, підручники та навчальні матеріали, у тому числі електронні, а також систему профорієнтації.
Українські школи та педагоги, згідно з документом, матимуть реальну автономію та справедливе фінансування.
Ставлять на меті розширення мережі закладів професійної освіти із подальшим працевлаштуванням.
"Також ми створимо не менше 250 навчально-практичних центрів у закладах професійно-технічної освіти та сформуємо мережу центрів професійного вдосконалення", – йдеться у документі.
Планують змінити систему фінансування вишів, виділяючи гроші закладам, які мають кращі результати.
Вишам обіцяють реальну фінансову автономію: за п'ять років не менше 70% державних закладів вищої освіти мають вийти із статусу бюджетної установи.
Частка державного фінансування закладів приватної форми власності становитиме не менш як 5%.
Згідно з документом, 80% студентів не будуть стикатися з проявами академічної недоброчесності.
Автори програми констатують, що наразі понад 75% бюджетного фінансування науки йде на забезпечення діяльності Національної та галузевих академій наук, які самостійно визначають пріоритетні напрями діяльності.
Збираються натомість надати вченим доступ до прозорого багатоканального фінансування на наукові дослідження за результатами атестації. Частка грантового фінансування в загальному обсязі фінансування наукових досліджень та розробок за рахунок бюджетних коштів становитиме не менш як 25%.
Питома вага видатків на фінансування наукових проектів, грантових та стипендіальних програм для молодих вчених у загальному обсязі видатків держбюджету на науку становитиме не менш як 5%.
Міністерство охорони здоров'я
Початкові цілі МОЗ обрало очевидні – люди довше живуть, менше хворіють і швидше одужують.
Орієнтуватимуться на вдосконалену систему запобігання інфекційним та неінфекційним захворюванням, зокрема шляхом проведення скринінгових програм. За планами, самооцінка стану здоров’я населення має зрости до показника "добрий" – на 10%, "задовільний" – на 10%, показник "поганий" має зменшитися на 20%.
Підвищити рівень вакцинації хочуть 95%, відповідно, на 30% розраховують зменшити кількість епідеміологічних спалахів.
На 10% знизити вживання наркотиків, алкоголю та тютюну.
Середню тривалість госпіталізації хочуть зменшити на 20%.
І на 10% скоротити кількість випадків, коли внаслідок хвороби у людини знизилася працездатність.
"Ми забезпечимо громадянам доступ до гарантованого, чітко визначеного пакета найбільш необхідних медичних послуг, шляхом укладення контрактів між медичними закладами та державою за принципом "гроші ходять за пацієнтом". За попередньою оцінкою, це дасть змогу домогосподарствам заощаджувати не менш як 15% на лікування", – йдеться у програмі.
За планами, будуть створені гідні умови для професійної діяльності медпрацівників, запровадять лікарське самоврядування, розвиватимуть програму "Доступні ліки".
Обіцяють безоплатні та безпечні пологи, приїзд швидкої протягом 10 хвилин після виклику в місті та 20 хвилин поза містом.
30% українських пацієнтів, які раніше отримували послуги з трансплантації за кордоном, зможуть отримувати їх в Україні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
11:23, 2 грудня
19:01, 10 грудня
19:01, 10 грудня
live comments feed...