• Головна
  • Знайдено документи, які свідчать, що у XVІІ столітті в нас була суверенна Українська держава
12:47, 7 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Знайдено документи, які свідчать, що у XVІІ столітті в нас була суверенна Українська держава

Знайдено документи, які свідчать, що у XVІІ столітті в нас була суверенна Українська держава

20 жовтня 1672 року між Османською імперією та Річчю Посполитою у місті Бучач на Тернопільщині було укладено мирний договір, згідно з пунктом 4-м якого наша держава називалася “Українська держава” (Ukrainskie Panstwo).

Про це свідчить віднайдений у польських архівах перекладений польською мовою з турецького оригіналу Бучацький договір, передає Depo.ua із посиланням на допис Тараса Чухліба у Facebook.

“Історична сенсація! У 1672 році ми мали свою державу, яка так і називалася – “Українська держава”! У щойно віднайденому в польських архівах перекладі турецького оригіналу Бучацького договору на польську мову у пункті 4-му стверджується “Українську державу з давніми кордонами козакам віддати…”, – наголосив історик.

Знайдено документи, які свідчать, що у XVІІ столітті в нас була суверенна Українська держава , фото-1

Оригінал Бучацького договору 1672 року. фото: Тарас Чухліб / Бібліотека князів Чарторийських у Кракові

Чухліб нагадав, що “на боці турецької сторони взяли участь представники гетьмана Петра Дорошенка”.

“Стосовно українських земель Брацлавщини та Правобережної Київщини, де існував козацький устрій, вперше на міжнародно-правовому рівні вживався термін “Українська держава” (“Ukrainskie Panstwo”). Козацька старшина під час польсько-турецької комісії вимагала включити до Бучацького договору пункт щодо встановлення західного кордону Української держави по річках Горинь (прит. Прип’яті, бас. Дніпра) і Лабунь”, – додав автор.

Знайдено документи, які свідчать, що у XVІІ столітті в нас була суверенна Українська держава , фото-2

Якщо є мапи України 17 століття, значить мала бути і держава. Мапа 1648 року (північ внизу). фото: Наталія Колосай / Wiki

Зазначається, що оригінал Бучацького договору 1672 року (переклад з османської мови на польську) публікується вперше, а при передруку необхідно посилатися на Бібліотеку князів Чарторийських у Кракові та історика Тараса Чухліба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#історія #україни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...