
11:17, 8 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
Прикарпатських водіїв закликають переходити на зимові шини

Цими вихідними справжня зима наскочила на Карпати — гори вже вкрило снігом.
Синоптики прогнозують радикальних змін у погоді: 8-9 жовтня у північних, західних та центральних областях очікуються сильні заморозки у повітрі від мінус 1 до мінус 5°.
З погіршенням погодних умов автівки на літніх шинах перетворюються на небезпечний і некерований вид транспорту.
Поліція звертає особливу увагу водіїв на безпеку дорожнього руху в осінньо-зимовий період і нагадує, що саме час “перевзути” своє авто — змінити літні шини на зимові.
Завдяки своїй конструкції зимові шини краще утримують автомобіль на снігу, мокрій дорозі й ожеледиці, а також значно зменшують гальмівний шлях.
Також у цей період керування автомобілем вимагає більшої зосередженості та вміння діяти у непередбачених ситуаціях. Необхідно обирати безпечну швидкість руху, збільшувати дистанцію з транспортом, що рухається попереду, і відмовитися від небезпечних маневрів.
Головним критерієм для сезонної зміни шин є температура повітря. Оптимальною для заміни літньої гуми на зимову є температура на рівні 5 градусів тепла. При цьому вас не повинно бентежити, що вдень повітря може прогрітися і до +10, адже нічні заморозки – нормальне явище для осені.
При цьому фахівці нагадують водіям, що літня й зимова гума мають зовсім різні характеристики зчеплення. Якщо їздити на літній гумі взимку, коли температура повітря опускається нижче +5-7 градусів, вона «дерев’яніє», втрачає свою ефективність та може призвести до некерованості автомобіля. Водночас, зимова шина має набагато краще зчеплення з дорогою.
Три головних поради при заміні автошин.
1. Не перевзувайтеся будь-де.
В сезонний пік робіт шиномонтажники часто поспішають, допускаючи помилки або свідомі недоробки. Недбалі або невмілі майстри можуть легко пошкодити і шини, і диски, і сам автомобіль.
Поспішаючи обслужити всіх клієнтів в пік перевзування, майстри шиномонтажу часто роблять помилки і пошкоджують колеса або автомобіль. Вибирайте сервіс з високою культурою праці
Наприклад, збивши фарбу, зламавши ковпак або зірвавши різьбу в ступиці або гальмівному барабані. Тому прямуйте не просто в красиву майстерню, а туди, де більше шансів отримати компенсацію за заподіяні пошкодження. Нехай навіть доведеться відстояти велику чергу.
2. Нова бюджетна гума краще зношеної преміальної.
Зимових шин це стосується в першу чергу. Тому, якщо у вас зараз немає можливості купити на зиму преміальні шини, до яких ви звикли, візьміть волю в кулак і купіть більш доступну модель.
На зношеній гумі – навіть якщо вона зимова – автомобіль гірше тримається за дорогу, частіше йде в занос – і навіть злітає з дороги.
Це краще, ніж залишитися з позаторічним комплектом, стертим до граничних 1,6 мм. Тим більше, що серед доступних моделей «зими» є більш ніж гідні вироби – потрібно тільки почитати незалежні тести у спеціалізованих виданнях.
3. Заведіть другий комплект дисків.
Щоб зимова гума у вас завжди зберігалася у вигляді готових колес. Це дасть вам більше незалежності в питаннях перевзування. По-перше, ви зможете самі поміняти колеса безпосередньо перед приходом негоди, не підлаштовуючись під графік роботи шиномонтажних майстерень і не страждаючи в довгих чергах.
Для зимових шин можна купувати диски дешевше, а самі шини – більш високого профілю, для більшого кліренсу та захисту дисків
По-друге, в “інший” сезон у вас буде можливість спокійно проінспектувати зняті з машини колеса: відбалансувати, підфарбувати диски, залатати проколи, звільнити протектор від застряглих каменів, цвяхів і іншого. Для багатьох цих речей не залишається часу, коли ви міняєте тільки гуму з настанням сезону, а майстрів підганяє нетерпляча черга.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Чи можливо вилікувати алкоголізм раз і назавжди?
Новини компаній
17:30
Вчора
14:00
Вчора
Спецтема
Оголошення
21:22, 23 квітня
19:35, 17 квітня
13
live comments feed...