Каплиця святого Губерта або кому моляться мисливці в Карпатах

Каплиця святого Губерта або кому моляться мисливці в Карпатах, Андрій Гук

В Карпатах на г. Вихід полонина Щівник на висоті 1378 метрів збудована каплицю покровителя лісників і мисливців – святого Губерта.

Дорога до каплиці починається із вулиці Тищора села Луги, потім піднімається крутим гірським урочищем Струнжин до урочища Вихід, із якого прямує на Триногу. Каплицю оточують ліси, хороший стан в них підтримують місцеві мисливці. А святий Губерт вважається покровителем мисливців.

Каплиця як місце для молитви перед полюванням збудована та освячена в 2015 році залишається єдиною в Україні. Тут щотижня проводититься служба Божа місцевим священником. Каплиця постійно є відкрита для всіх бажаючих.

Губерт (лат. Hubertus)— святий, єпископ Льєзький (люттиський), син Бертрана, герцога Аквітанського. Помер у 727 році. Вважається покровителем мисливців, а його сто́ла, за народним віруванням, — найдієвіший засіб проти укусу скажених собак. Святий Губерт, відомий у всій Європі, як покровитель лісників та мисливців, народився 655 році у Франції. Виходець із багатого роду, він замолоду був пристрасним мисливцем і шанувальником світських розваг.

Одна із легенд розповідає, що відправившись на полювання у Великодню П'ятницю, Губерт побачив у лісі казкової краси оленя. Тільки-но заядливий мисливець націлив на звіра зброю, як між рогами оленя засвітився Хрест і почувся голос: «Чи не час уже перестати звірину убивати, чи не час тобі уже Бога шукати?!»

Цей дивовижний випадок різко змінив характер багатого дворянина і пристрасного мисливця Губерта. Він вирішив посвятити своє життя Богу і стати захисником всього живого на землі.

У всій Європі відомі слова святого Губерта: «Поки ми живемо, то двері милосердя для нас відкриті. Ті, що двері собі не вибрали, будуть змушені пройти через закриту браму. Подумай, ким ти був, ким ти є нині, і ким скоро будеш?! Покайся у своїх гріхах та помирися із Богом».

Каплиця святого Губерта або кому моляться мисливці в Карпатах, фото-1
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
75 переглядів в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати