• Головна
  • Камін - частина інтер'єру будинку, що свідчить про смак господаря
10:50, 19 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Камін - частина інтер'єру будинку, що свідчить про смак господаря

Камін - частина інтер'єру будинку, що свідчить про смак господаря

Камін є частиною інтер'єру будинку, він свідчить про смак господаря і певною мірою про його статус. Тепло і камін – це важлива складова домашнього затишку. Якщо ви обираєте камін саме для опалення будинку, насамперед зверніть увагу на його конструкцію, адже вона багато в чому визначає тепловіддачу каміна.

Камін - частина інтер'єру будинку, що свідчить про смак господаря, фото-1

Популярність каміна

З початком масового котеджного будівництва інтерес до каміна дуже зріс. В Україні камін завжди був мірилом рівня та соціального статусу господаря.

У традиційних відкритих камінах, зважаючи на неізольованість простору топки, її малу глибину і відсутність оборотів диму, що генерується при згорянні палива, енергія використовується малоефективно: її переважна частина разом із димовими газами виходить назовні.

Нагрівання кімнати від каміна відбувається не за рахунок конвекційної теплопередачі від елементів каміна, які нагріваються, а за допомогою так званого радіаційного теплообміну, тобто за рахунок випромінювання полум'я, тому камін дає тепло лише поки в ньому щось горить.

Крім того, тепло, яке генерується при згорянні дров, каміни розподіляють нерівноцінно: найбільше нагрівається зона навпроти каміна, а з боків нагрівання набагато менше. Сукупність перелічених чинників зумовлює низьку теплотехнічну ефективність каміна з неізольованою топкою – його ККД сягає лише 10–15%, тобто саме як нагрівальний пристрій, особливо у холодних кліматичних зонах, традиційний камін малокорисний. У зв'язку з цим традиційний камін доцільно встановлювати в будинках з альтернативним джерелом тепла (наприклад, за наявності газового опалення).

Камін - частина інтер'єру будинку, що свідчить про смак господаря, фото-2

Також ефективність каміна може бути підвищена за рахунок оснащення його системою повітропроводів. ККД таких камінів може сягати 70–80%.

Під час горіння у камінів з топкою, навіть, якщо вони обкладені кахельною плиткою, в приміщенні виникає швидкий теплообмін повітря , а частка випромінювання тепла або акумуляція його в корпусі каміна, дуже низька. Безумовно, будівництво акумуляційних печей являється набагато складнішим процесом,тому обов’язково необхідно звернутися до досвідченого спеціаліста. Опалення такими печами на сьогоднішній день є наякіснішим з точки зору медицини щодо впливу на організм людини, а також найприємнішим. У Західній Європі акумуляційні печі дуже популярні насамперед за їх ефективність та легкість в обслуговуванні. Для побудови таких виробів необхідно ретельно вибирати між професіональними компаніями, щоб в подальйшому уникати від небажаних проблем.Компетентність та професійну придатність фірми підтверджує її членство в Гільдії пічників. Для того, щоб клієнт міг правильно вибрати опалювальну систему, яка б відповідала саме його вимогам, ми пропонуємо огляд основних понять, які допоможуть вам докладніше зрозуміти принципи та технологію будівництва печей та камінів в Українї та інших країнах Європи.

Види камінів

Камін класичний – або камін з відкритим вогнем. 

Це камін без чавунної або металевої топки – грубка вибудувана з цегли. В давнину такі класичні каміни будувала знать в старовинних замках, але і в інших будовах. Маючи багаторічну історію, в наш час вони використовуються насамперед для естетичних цілей, тому що віддають дуже мало тепла, яке можемо відчувати тільки знаходячись у безпосередній близькості каміну. Також його основним недоліком є значна витрата палива. Незважаючи на те, що традиційні каміни мають нескладну конструкцію, будувати їх набагато складніше, ніж каміни з топками – багато компаній навіть не мають спеціалістів для виконання цієї роботи. Зазвичай ці каміни вимагають досить широкий димохід – в залежності від розміру грубки і площі приміщення. На сьогоднішній день класичні каміни не користуються високим попитом, але наша компанія їх виготовляє приблизно 2-5 за рік. 

Камін - частина інтер'єру будинку, що свідчить про смак господаря, фото-3

Попит на класичні каміни в інших європейських країнах: 

Аналогічна ситуація склалася, наприклад, в Польщі. Словаки чи поляки, як правило, вибирають каміни з топкою, а вже в Австрії, навпаки, перевага на боці класичного каміну. Вибір австрійського клієнта в даному випадку базується на присутності оригінального класичного ретро стилю, а камін служить, в першу чергу, як естетичне доповнення інтер’єру, а його низька енерговіддача не береться до уваги. 

Камін з топкою - опалення гарячим повітрям. 

Камін - частина інтер'єру будинку, що свідчить про смак господаря, фото-4

У нас в Словаччині цей метод опалення являється хітом ще з початку 90 -х років. Своєю популярністю завдячує сильній рекламі та невисокою ціною- в порівнянні із класичними чи гіпокаустовими печами це опалення набагато дешевше. 

Принцип опалювання: 

Камін складається з чавунної або сталевої топки, яка оббудовується цеглою або кахельною плиткою. При будівництві можуть бути використані інші допоміжні матеріали, такі як мармур, граніт, камінь, дерево, тощо. Цей тип опалення більш ефективніший за попередній, тобто має набагато більшу тепловіддачу, а також дешевший та нескладний у монтажі. Будувати каміни з топкою може швидко навчитися навіть кваліфікований будівельник, оскільки не вимагає ніяких особливих знань за вийнятком необхідності суворо дотримуватися заходів пожежної безпеки. 

В цьому методі опалення основне значення відіграє саме якість та потужність камінної топки – від неї залежить, яку кількість тепла отримаємо в кінцевому результаті від каміна. Матеріали, якими оббудована топка (наприклад камінь, кахельна плитка цегла і т.д.), не мають істотного впливу на потужність чи акумуляцію тепла в корпусі каміна або в кімнаті. При спалюванні дров у каміні з топкою в приміщенні виникає циркуляція – швидкий колообіг струменів гарячого та холодного повітря. Сильно розпалена камінна топка розігріває повітря в приміщенні і воно піднімається вгору-під стелю кімнати, а по охолодженні -опускається вниз –на підлогу. Саме тому каміни з топкою отримали назву -опалення гарячим повітрям, яке досить швидко обігріє простір навколо каміна,але в той же час виникає велике температурне коливання між підлогою та стелею.Тому клієнти часто скаржаться на тепле сухе повітря в області голови і на так зване відчуття «холодних ніг». Неприємним фактом залишається і необхідність часто завантажувати паливо у великих кількостях у порівнянні з печами. До камінів з топками може бути забудований теплообмінник для підключення радіаторів або підлогового опалення чи бойлеру, тощо. 

Переваги :

  • Тепло отримуємо досить швидко, тому каміни з топкою рекомендуємо для об’єктів, де буваємо рідко, наприклад, на дачі або в сільському будинку …
  • За допомогою камінного вентилятору можемо транспортувати тепле повітря з каміну та опалювати додатково декілька кімнат будинку – кімнати біля каміна або безпосередньо над ним можемо опалювати без вентилятору.
  • Нескладне будівництво, яке може виконати і професіональний будівельник, дотримуючи заходи пожежної безпеки. 

Недоліки:

  • Опалення має шкідливий вплив на організм, тепло в приміщенні розподілене нерівномірно.
  • Значна витрата палива (але це залежить також від якості топки), яке треба часто доповнювати.
  • Після того, як закінчимо палити в каміні, приміщення швидко охолоне. 

Попит на каміни з топками в інших європейських країнах: 

Найбільшу популярність каміни з топками мають у Словаччині та Польщі, а на сьогоднішній день стають модним трендом і в Україні та країнах Східної Європи. Меншим попитом користуються в Чехії, а в Австрії, Німеччині та інших західних країнах популярність їх мінімальна. Наприклад, в Австрії камін замовляє тільки кожен 20 -й клієнт ( в основному це переселенці зі Словаччини чи колишньої Югославії). Приблизно 95% всіх замовлень в країнах Західної Європи складають кахельні печі.

 В магазині "Камінна справа" вам допоможуть з правильним вибором типу каміна.

вулиця Приозерна, 15
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#івано-франківськ #камінна справа #камін #грубка #повітряне опалення #магазин Камінна справ #обслуговування камінів #монтаж камінів #встановлення камінів #де купити камін
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...