• Головна
  • Їстівна паста, дитячі страхи, причини чутливості зубів. Поради стоматолога
08:55, 23 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Їстівна паста, дитячі страхи, причини чутливості зубів. Поради стоматолога

Їстівна паста, дитячі страхи, причини чутливості зубів. Поради стоматолога

Поради стоматолога батькам

Чистити зуби зранку і ввечері, раз на півроку з’являтися на огляд, а раз на рік —проводити планову чистку зубів в кабінеті стоматолога. Починати чистити їх діткам необхідно після появи першого зуба — щіткою типу “напальчник”. Потім купувати пасти і щітки відповідно до віку (на них зазвичай написано, зі скількох років їх можна застосовувати). Дитячі пасти, призначені для дітей до 12 років, — нетоксичні. Навіть якщо малюк з’їсть цілий тюбик — з ним нічого не станеться. Але пасти для дорослих для них небезпечні (в них висока концентрація фтору, яким можна отруїтися). Перший похід до стоматолога має відбутися приблизно у віці 2,5 років і бути ознайомчим — щоб у дитини не виникло страху. Ми просто даруємо малечі подарунки, катаємо діток на кріслі.

Їстівна паста, дитячі страхи, причини чутливості зубів. Поради стоматолога, фото-1

Електрощітки можна використовувати щодня: при правильному користуванні емаль не постраждає. Але дітям їх застосовувати не рекомендую, адже вони все одно агресивні. Стосовно відбілюючих паст — нічого вони не відбілюють, це міф, обман, рекламний хід. Такі пасти можуть “подарувати” вам хорошу чутливість зубів або подряпати емаль — і все. Зуби можна відбілити в кабінеті стоматолога або використовуючи спеціальні домашні системи.

Їстівна паста, дитячі страхи, причини чутливості зубів. Поради стоматолога, фото-2

Критерії вибору стоматолога

Нерідко в пошуку дитячого стоматолога батьки використовують “сарафанне радіо”, шукають фахівця серед знайомих або відвідують спеціалізовані форуми в мережі. Але треба розуміти: доки не відвідаєте фахівця особисто, ви не зможете зробити адекватні висновки про професіоналізм лікаря. Якщо при першій зустрічі до дитячого стоматолога немає довіри, то і показувати дитину йому не варто.

Багато хто вважає, що можна лікувати дитині зуби у дорослого спеціаліста, наприклад, того, у якого ви обслуговуєтесь. Це виправдано лише у випадку, якщо стоматолог знайде до конкретної дитини підхід, не перетвориться для неї у ката.

Дитячий стоматолог обов’язково ознайомить батьків із планом лікування. Вони дізнаються не лише як воно буде відбуватися, але і про наслідки процедур, позитивний і негативний вплив на стан порожнини рота дитини. Крім зубів спеціаліст подивиться на язик, ясна, поверхню щік, піднебіння та губ, пальпує лімфовузли і щитовидну залозу. Наприкінці прийому дитині і батькам продемонструють, як правильно чистити зуби і очищати ротову порожнину вдома.

Сучасний дитячий стоматолог – це досвідчений психолог. Перш ніж проводити певні маніпуляції, стоматолог знайомиться з дитиною, грає. В цілому, процес гри триває довше, ніж саме лікування. Проводити маніпуляції у роті спеціаліст зобов’язаний лише з дозволу дитини, терпляче чекаючи його. Жодного насилля! Малюк сам прийме рішення відкрити рота, обере колір пломби, знеболюючий гель із улюбленим смаком. На прощання, дитині обов’язково подарують щось цікаве, щоб наступного разу їй захотілося прийти до лікаря на огляд.

Їстівна паста, дитячі страхи, причини чутливості зубів. Поради стоматолога, фото-3

Швидкість роботи - досить важливий критерій роботи кваліфікованого стоматолога, а також його асистента. Оперативність у роботі необхідна дитячому стоматологу, як повітря. Зазвичай, дитині складно усидіти на одному місці, а бути нерухомою з відкритим ротом – фантастична вдача. У дітей підвищене слиновиділення, що також заважає роботі дантиста. Максимальний час роботи дитячого зубного лікаря – не більше 20 хвилин. Довше – дитина може заплакати, але не від болю, а від втоми. Батьки помиляються, коли наполягають на лікуванні за один раз. Щоб не травмувати дитину, краще декілька разів лікувати один і той самий зуб. Оптимально: вперше взагалі просто познайомитися з лікарем, без проведення огляду.

З якого віку потрібен дитячий стоматолог, як часто його відвідувати

Вперше малюка показують дитячому стоматологу в 6 місяців або тоді, коли з’явився перший зубчик. Фахівець підкаже батькам, як доглядати за порожниною рота, що їсти, щоби перші зубки виросли здоровими. Наступний візит відкладають до 12-18 місяців. Бувають випадки, коли навіть у дітей раннього віку з’являється карієс, який отримав назву “пляшковий”. Із назви зрозуміло, що його причиною стає тривале (безперервне) годування, водночас неважливо з пляшечки або грудьми. Перший карієс з’являється на внутрішній стороні верхніх різців.

Їстівна паста, дитячі страхи, причини чутливості зубів. Поради стоматолога, фото-4

Третє відвідування дитячого стоматолога має відбутися у 2-2,5 роки. Коли всі молочні зуби прорізалися (приблизно 20 зубів), а це близько 3 років, паралельно зі стоматологом відвідують дитячого гігієніста. Такий візит підготує маленького пацієнта до маніпуляцій, які проводить стоматолог.

Вже в трирічному віці стоматолог розуміє, чи є у дитини проблема з прикусом, і дасть рекомендації по його виправленню.

Якщо ані дитину, ані її батьків нічого не турбує, то обмежуються відвідуванням стоматолога двічі на рік.

Час відвідування батьки повинні обрати оптимальний, але лише коли дитина бадьора, знаходиться в гуморі.

Центр практичної стоматології - дружні та якісні стоматологічні послуги для Ваших дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стоматолог #дитячий стоматолог #стоматологія #івано-франківськ #лікування зубів #консультації стоматолога #практична стоматологія #центр практичної стоматології
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...