• Головна
  • Хто спішить ... Поліцейські нагадують прикарпатцям правила обгону
09:11, 25 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Хто спішить ... Поліцейські нагадують прикарпатцям правила обгону

Хто спішить ... Поліцейські нагадують прикарпатцям правила обгону

Водії, правильно обганяйте транспорт, аби не потерпіли ви та ваше авто.

Від початку року на території обслуговування патрульної поліції в Івано-Франківскій області відбулось 24 ДТП з причини порушень правил обгону, повідомляє Патрульна поліція Івано-Франківської області.

Хто спішить ... Поліцейські нагадують прикарпатцям правила обгону, фото-1

Обгін – один із найнебезпечніших маневрів, а, враховуючи часом несприятливі дорожні умови, намагання бути попереду часом перетворюється на екстремальну дію. Саме тому водіям потрібно знати, яким має бути правильний і безпечний обгін та за яких умов ви піддаєте небезпеці себе і своїх пасажирів під час маневру.

Нагадуємо, що згідно п.п. 14.6 ПДР України, обгін забороняється:

  • на перехресті;
  • на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;
  • ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;
  •  у кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;
  •  транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;
  •  у тунелях;
  •  на дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;
  •  колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім оранжевого).

Перед початком обгону водій повинен переконатися в тому, що:

  1. жоден з водіїв транспортних засобів, які рухаються за ним і яким може бути створено перешкоду, не розпочав обгону;
  2. водій транспортного засобу, який рухається попереду по тій самій смузі, не подав сигналу про намір повороту (перестроювання) ліворуч;
  3. смуга зустрічного руху, на яку він буде виїжджати, вільна від транспортних засобів на достатній для обгону відстані;
  4. після обгону зможе, не створюючи перешкоди транспортному засобу, якого він обганяє, повернутися на займану смугу.
  • Водієві транспортного засобу, якого обганяють, забороняється перешкоджати обгону шляхом підвищення швидкості руху або іншими діями.
  • Якщо на дорозі за межами населеного пункту дорожня обстановка не дозволяє зробити обгін тихохідного або великогабаритного транспортного засобу, його водій повинен рухатися якомога правіше, а у разі потреби — зупинитися на узбіччі і пропустити транспортні засоби, що рухаються за ним.
  • Водій транспортного засобу, який виконує обгін, може залишитися на смузі зустрічного руху, якщо після повернення на раніше займану смугу йому доведеться знову розпочати обгін, за умови, що він не створить небезпеки зустрічним транспортним засобам, а також не перешкоджатиме транспортним засобам, які рухаються за ним з більш високою швидкістю.

Як правильно здійснювати обгін.

Перед обгоном не слід позбавляти себе огляду, тобто не треба під'їжджати до автомобіля, який збираєтеся обігнати, впритул і триматися прямо за ним. Крім оглядовості, Ви також втрачаєте відстань, необхідну для здійснення розгону, який, у свою чергу, необхідний для швидкого і повноцінного маневрування при обгоні. Також Ви ризикуєте зіткнутися з спереду їдущим автотранспортом, якщо він різко загальмує, оскільки самі добровільно скоротили дистанцію, необхідну для реакції і раптового гальмування. 

Процес обгону треба починати з деякої відстані від обганяємо авто, причому чим автомобіль, який Ви збираєтеся обігнати, більше, тим більше має бути така відстань. Наприклад, якщо Ви збираєтеся обігнати великогабаритну «фуру», то починаєте маневр приблизно з 30-40 метрів. 

Під час знаходження на зустрічній смузі уважно стежте за транспортом, який виїжджає з примикають другорядних доріг зліва.

Як правило, водії такого автотранспорту більше своєї уваги приділяють тому, що відбувається у них зліва і не дивляться на право, де, на їх думку, ні кого бути не може – адже це смуга зустрічного руху. 

Сам обгін краще починати з більш низькою передачі, перемикаючись на більш високі по ходу набору оборотів. Це додасть Вам динаміки і спростить процес виконання маневру. Крім того, під час знаходження Вашого автомобіля на зустрічній смузі, Ви повинні мати запас потужності, для раптового і непередбаченого маневрування у випадку непередбачених обставин. 

Час знаходження на зустрічній смузі треба мінімізувати, однак при цьому негайно повертатися в свою смугу після випередження обганяємо транспорту не слід, інакше Ви його можете "підрізати". Витримайте невелику паузу і повертайтеся в свою смугу тільки тоді, коли побачите транспорт, який Ви обганяєте, в дзеркалі заднього виду. 

Перед початком обгону включайте лівий поворот. Залишайте його працюючому весь час в ході обгону, а перед початком повернення в свою смугу, включайте правий поворот. Дані сигнали вкажуть водіям, що оточують Вас, на якій саме стадії обгону Ви знаходитесь і які маневри збираєтеся проводити. 

Будьте обережні, обачні і уважні! Щасливої дороги і поїздок!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Франик новини #обгін #все про обгін #як правильно здійснювати обгін #обганяти чи не обганяти #як правильно обганяти автомобіль
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...