08:28, 29 жовтня 2019 р.
Вперше в історії: Чорнобильську зону можна буде відвідати на повітряній кулі
Для туристів розробляють все нові екскурсії у зоні ЧАЕС.
У зоні відчуження ЧАЕС для туристів хочуть організувати екскурсії на повітряних кулях. Є деквілька компаній, які зацікавилися цією ідеєю.
«Активно розробляється можливість катання туристів над зоною відчуження на повітряних кулях. Є кілька компаній, які готові надавати таку послугу, вони зараз вивчають дану можливість», – розповів сайту «Сьогодні» Віталій Петрук, який донедавна очолював Держагентство з управління зоною відчуження.
З його слів, такі прогулянки безпечніші, ніж піші.
«Хоча й піші проходять безпечними маршрутами», – уточнив Віталій Петрук.
Також є наміри розвивати інфраструктуру в прилеглих до зони відчуження населених пунктах. Наприклад, обговорюється питання облаштування в Іванкові Київської області додаткового готелю.
У самоселів своя думка про повітряні екскурсії.
«Те, що вони з'являться – це добре. Для туристів будуть створювати добрі умови, а це означає, щось покращаться і для нас. Але є один великий мінус. У Чорнобилі досі немає аптеки, але ж тут залишилися жити такі, як я, і нас досить багато, сюди приїжджають десятки тисяч туристів щорічно. З появою повітряних екскурсій їх буде ще більше. А раптом хтось з них пораниться чи комусь стане погано? Ніде придбати навіть найпростіших ліків – від саден, головного болю, від температури, від застуди. Просимо або вимагаємо, не знаю навіть як сказати, щоб влада організувала в зоні відчуження продаж ліків», – розповіла одна з самоселок зони відчуження.
"Повітряний маршрут включатиме перельоти на вертольотах і спортивних літаках, оглядові екскурсії на повітряних кулях. Також планується можливість відвідування зони відчуження по воді з заходом через Дніпро в річку Прип'ять і швартуванням безпосередньо в місті Чорнобиль. А крім того, будуть сплави на каяках по річці Уж, яка протікає через зону. Поки це експериментальні напрямки, але як тільки ми отримаємо експертний висновок, що це можливо і безпечно, відразу їх впровадимо. Попит на це є, і не тільки з боку іноземців ", - повідомив начальник служби забезпечення пропуску та супроводу відвідувачів зони відчуження Кирило Гарник.
Ще одним перспективним напрямком роботи з відвідувачами в зоні він назвав спостереження за природою і дикими тваринами - таку можливість планує надавати невеликим групам відвідувачів Чорнобильський біосферний заповідник. Також в заповіднику хочуть налагодити відеоспостереження за тваринами за допомогою веб-камер з трансляцією онлайн на Youtube. Для цього адміністрація працює над забезпеченням покриття мобільним зв'язком всієї зони відчуження. Деякі з нових проектів вже реалізовані.
"Ми домовилися з" Укрпоштою ", яка надала нам поштову скриньку. Тепер будь-який відвідувач може відправити листівку зі штемпелем Чорнобиля як фізичне підтвердження перебування в зоні відчуження. Також плануємо ввести сертифікати в форм-факторі листівки, де буде вказано, яку дозу радіації людина накопичила за час перебування. Кожен відвідувач тепер отримує індивідуальний дозиметричний накопичувач - є можливість забезпечити ними всіх. На дозволених маршрутах навантаження невелике - від 2 до 9 мікрозівертів ", - додав Кирило Гарник.
Зараз проходження процедур допуску в зону відчуження іноді займає багато часу через черги на КПП. У пікові дні кількість відвідувачів зони перевищує тисячу осіб.
Більше про маршрути на ЧАЕС можна дізнатися тут.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:58
13 грудня
Спецтема
Оголошення
07:06, 12 грудня
15
21:03, 1 грудня
2
10:26, 9 грудня
09:18, 11 грудня
live comments feed...