14:02, 9 січня 2013 р.
Калєтнік хоче скасувати ЗНО для українських абітурієнтів?
Перший заступник голови Верховної Ради ініціюватиме проведення парламентських слухань на предмет ефективності Зовнішнього незалежного оцінювання.
Про це повідомляє прес-служба нардепа.
На думку Калєтніка, система ЗНО себе не виправдала, тож, щоб остаточно не втратити якість освіти, українські вищі навчальні заклади повинні повернутись до практики здачі вступних іспитів.
"Система освіти, яка існувала раніше, - більш ефективна. Адже форма вступних іспитів стимулює молодь обирати і здобувати глибокі знання по конкретній професії. Замість того, щоб шукати в інтернеті відповіді на цьогорічні тести, і намагатись завчити їх напам’ять", - сказав депутат.
Він висловив переконання, що система Зовнішнього незалежного оцінювання потребує корекції, бо вона була покликана надати випускникам рівні умови при вступі, однак цього не сталося.
"Лише 20% школярів підтримують існуючу систему ЗНО. У той час як 80% учнів виступають категорично проти тестування в нинішньому вигляді. Серед основних скарг школярів: складність запитань у тестах і неоднозначність відповідей на них. Через це не всі учні, які упродовж року вчились відмінно, успішно складають ЗНО", - сказав Калєтнік.
Він додав, проведення ЗНО у сільській місцевості часто викликає зайві витрати в майбутніх абітурієнтів, бо щоб скласти тести із спеціальних предметів школярі змушені їхати здавати одну дисципліну в один райцентр, другу – в інший.
Калєтнік переконаний, що питання ЗНО доцільно було б обговорити на високому рівні для формування законодавчих документів, опрацьованих із широким загалом.
Він додав, що ініціюватиме його обговорення із широким загалом: директорами шкіл, коледжів, керівниками університетів, "щоб знайти оптимальне рішення, спираючись на думку фахівців галузі освіти".
"А по завершенні обговорення дане питання заслуговує на те, щоб стати темою парламентських слухань. Адже якісна освіта – це майбутнє України", - заявив Калєтнік.
Як відомо, напередодні нового року колишній директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук заявив, що кількість питань у базі ЗНО є недостатньою, у завданнях повторювалися питання з минулих років.
На його думку, ситуація зі зменшенням кількості завдань у тестах з фізики та історії України загрожує зниженням адекватності оцінювання знань абітурієнтів за цими предметами.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
22:24, 1 грудня
09:18, 11 грудня
live comments feed...