Пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку відкрили у Франківську

Пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку відкрили у Франківську

Сьогодні, 1 листопада, в Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку. 

Основна сфера наукової діяльності Олександра Карпенка – історія Західно-Української Народної Республіки, селянський рух в Західній Україні і Польщі в роки світової економічної кризи 1929-1933 рр., новітня історія України, повідомляє Галицький корекспондент

“Я є одним з учнів Карпенка. Це був один із найкращих феноменів України, хоча він народився на Сході країни, але він дуже луже полюбив Західну частину України. Це була унікальна особистість. Такі люди назавжди у нашому серці. Він робив великий акцент на наукову літературу, статті, а також звертав увагу на українську мову”, – каже Олег Жерноклеєв, доктор історичних наук, професор та завідувач кафедри всесвітньої історії. 

Олександр Карпенко – український історик. Народився 15 квітня 1921 році у селі Слободі Чернігівського району. Він директор Наукового центру дослідження українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Досліджував історію Галичини початку XX сторіччя, історію України та Польщі новітнього часу, проблеми міжнародних відносин.

Пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку відкрили у Франківську , фото-1 Пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку відкрили у Франківську , фото-2 Пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку відкрили у Франківську , фото-3 Пам’ятну дошку відомому вченому Олександру Карпенку відкрили у Франківську , фото-4

Зробив великий внесок у дослідження Української революції 1917–1923 років. Доктор історичних наук.

Вчений, співавтор перших програм з історії України для вищих навчальних закладів у суверенній Україні. Був автором понад 200 наукових та науково-публіцистичних праць.

Помер у Івано-Франківську 14 квітня 2013 році.

новини івано-франківськ пам’ятна дошка вчений Олександр Карпенко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі