Планують об’єднати в кільце три карпатські області – Франкіську, Львівську, Закарпатську

Планують об’єднати в кільце три карпатські області – Франкіську, Львівську, Закарпатську, Андрій Гук

Керівники трьох ОДА домовляються про об’єднання в кільце три карпатські області – Івано-Франкіську, Львівську та Закарпатську.

Про це Tvoemisto.tv повідомив голова Славської селищної ОТГ Володимир Бега.

«Мале Карпатське коло» - капітальний ремонт і будівництво нових ділянок доріг за державною програмою розвитку регіону Українських Карпат. Івано-Франківщина, Львівщина, Закарпаття. Сотні кілометрів якісної інфраструктури з освітленням, тротуарами та велодоріжками! Єднання областей задля розвитку дасть потужний синергетичний ефект!

У Славському хочуть знову повернути собі статус туристичної Мекки. Перша його частина — будівництво дороги, що з’єднає місцевість із Закарпаттям та Івано-Франківщиною. Для цього нещодавно створили Асоціацію «Бойківське коло».

"Наша ідея полягає в тому, щоб з’єднати Славське із Пилипцем у Закарпатті найкоротшою дорогою. Зараз ми є в тупику, і туристи, які приїжджають сюди влітку, щоб десь далі подорожувати, змушені повертатись у Сколе, до траси Київ — Чоп, через Верецький перевал. А до Пилипця ще треба проїхати через Нижні і Верхні ворота, це 120 км. Дорога напряму від Славського до Пилипця становить усього 30 км. Якщо турист виїхав із Славського і планує повернутись сюди, то має проїхати зайвих 180 км за день, а в умовах гір це щонайменше три години їзди. Це ж стосується Івано-Франківщини", – пояснює Бега.

Довжина кола становитиме близько 100 км. Про співпрацю в цьому напрямку також домовились із Асоціацією Єврорегіон «Карпати — Україна» і отримали кошти на співфінансування проєкту по дорозі Славське — Рожанка. А зі свого бюджету Славська ОТГ фінансує проєктування дороги Славське — Волосянка — Хащовань до кордону із Закарпаттям.

"І тоді ми матимемо унікальний туристичний продукт: можемо в один день поснідати в Славському, пообідати в Пилипці, повечеряти в Долині — і повернутись назад до Славського", — каже Володимир Бега.

Перемовини із Івано-Франківською ОДА успішно відбулись, на черзі — зустріч із головою Закарпатської ОДА. Втім, каже Володимир Бега, Славська ОТГ — локомотив у цьому процесі.

Планують об’єднати в кільце три карпатські області – Франкіську, Львівську, Закарпатську, фото-1

“Мале Карпатське коло” – капітальний ремонт і будівництво нових ділянок доріг за державною програмою розвитку регіону Українських Карпат. Івано-Франківщина, Львівщина, Закарпаття. Сотні кілометрів якісної інфраструктури з освітленням, тротуарами та велодоріжками”, – написав на своїй сторінці у Facebook голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
6617 переглядів в грудні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати