У Франківську пів сотні безпритульних тварин знайшли нові домівки

У Франківську пів сотні безпритульних тварин знайшли нові домівки

Одним із проявів милосердня є допомога слабким і беззахисним, тим, за кого ми відповідаємо.

У жовтні Благодійна організація “Дім Сірка” допомогла знайти господаря пів сотні безпритульним котикам і собакам.

На своїй сторінці в соцмережі в Домі Сірка повідомили, що за жовтень місяць прилаштовано 54 тварин , з них

  • 18 цуценят
  • 15 дорослих
  • 6 котів
  • 15 кошенят
  • 3 тварини повернуто господарям!
    Притулок покинуло 13 тварин.

57% українців мають домашніх тварин, про це свідчать соціологічні опитування.

А от у п’ятої частини мешканців нашої країни – домашніх улюбленців не було ніколи.

У той самий час, за даними Washington Post, Україна входить в Топ-10 країн світу за найбільшою кількістю тварин, у тому числі безпритульних.

ЗАГУБЛЕНА ТВАРИНА = БЕЗПРИТУЛЬНА ТВАРИНА

Чи бачили ви колись на вулиці песика, який явно шукає своїх господарів? Чи просто сидить, завмерши на зупинці громадського транспорту і заглядає в обличчя кожного?

Така собака скоріш за все загубилась або її просто залишили на вулиці недобросовісні господарі.

Саме такі тварини становлять основну кількість безпритульних.

Що робити?

Якщо ви господар тварини:

- у собак та у котів, які мають доступ до прогулянок на вулиці, обов’язково має бути адресник з вашими контактними даними, а ще краще – електронний чіп.

- в такому випадку, навіть, якщо тварина загубиться – шансів повернути її додому набагато більше.

- ні – самовигулу. Якщо у вас немає часу піклуватись про домашнього улюбленця – не заводьте його.

- самовигул – небезпечне явище як для собак, так і для котів. Тварину можуть викрасти, вона може потрапити під автомобіль або просто загубитись і не повернутись додому.

Якщо ви побачили на вулиці явно загублену тварину:

- сфотографуйте її, подивіться, чи є на нашийнику адресник, якщо тварина породиста – відведіть її до ветеринарної клініки для перевірки чіпа;

- якщо у вас немає можливості залишити знайдену собаку у себе – спробуйте влаштувати її на перетримку (тимчасове житло); 

- обов'язково розвісьте паперові оголошення в околицях де була знайдена тварина, адже не всі користуються інтернетом;

- у багатьох містах є служби реєстрації втрачених/знайдених тварин. Подайте туди заявку;

- у соціальних мережах безліч груп, одна з них, що займається тваринами - це Дім Сірка Подайте туди оголошення про ймовірного утікача; 

- якщо тварина породиста, то пошукайте групи допомоги конкретним породам. Учасники цих груп можуть допомогти влаштувати тварину на перетримку, знайти господарів за клеймом або влаштувати тварину в нову сім'ю.

Та у більшості випадків, загублені тварини потрапляють до притулків, де дуже часто не вистачає засобів для їх утримування, лікування та задоволення інших потреб.

Як же допомогти тим тваринам, які вже опинились у такій ситуації?

Способів допомогти тваринам – багато, та найдієвіший метод зменшення кількості тварин на вулицях та у притулках – всиновлення.

Якщо ви вирішили стати господарем такого песика чи котика, розкажемо, як це зробити.

ТВАРИНА З ПРИТУЛКУ – НАЙВІРНІШИЙ ДРУГ

Рішення завести тварину має бути зваженим, це рішення приймається всіма членами вашої сім'ї.

Воно повинно бути продиктовано не матеріальними міркуваннями (безкоштовно) і не раптовим почуттям жалю, а бажанням допомогти, подарувати дім.

У притулках є молоді та дорослі тварини, пухнасті й гладкошерсті, дрібні та великі, метиси і навіть породисті. Більшість з них були домашніми і дуже чекають, коли знайдеться людина, яка їх полюбить і почухає за вушком.

Безумовно, беручи тварину з притулку, особливо молоду, потрібно бути готовим до труднощів. У поведінці пухнастого можуть проявитися ті чи інші проблеми, з якими доведеться справлятись новому господарю, звертаючись за допомогою до ветеринара чи кінолога. Для їх вирішення необхідно буде докласти певну кількість зусиль, терпіння і любові.

Після того як ви обрали котика або собаку і познайомилися з нею, а також довели працівникам притулку, що їй буде з вами добре, з вами укладають договір.

І ось – у вас з’явився найвірніший друг у світі.

Допомагати тваринам просто – достатньо бути уважним і не проходити повз, коли хтось потребує допомоги.

Поставити під під’їздом мисочку з водою в спеку чи пускати погрітись тварину у зимові морози – це зробити зовсім не складно і не потребує багато коштів, але це може врятувати тварині життя.

Також завжди можна знайти однодумців, щоб допомагати тваринкам шукати нові домівки та люблячих господарів. Це не займе багато вашого часу, але для тварин така увага і допомога – безцінні.

Безпритульні тварини, їх винахідливість і миролюбність, їх любов до життя - це відмінний привід згадати про ці гарні якості, властиві і нам, людям. Давайте поділимося з ними і своєю добротою, проявимо до них нехай маленьку, але турботу. Може не відразу, може не сьогодні, але обов’язково подбаємо про них, адже вони абсолютно завжди готові відгукнутися на нашу доброту. Вони завжди готові радувати нас, виляти хвостом або ніжно муркотіти, стрибати від радості і по своєму посміхатися нам. Вони люблять нас, людей, адже так і не покинули наше, дуже часто вороже середовище проживання. Давайте і ми будемо любити їх, висловлюючи цю любов у практиці свого життя.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі