• Головна
  • Перспективи мережевого сховища NAS: рекомендації експерта
Новини компаній
11:00, 8 листопада 2019 р.

Перспективи мережевого сховища NAS: рекомендації експерта

Новини компаній

При виборі найбільш надійного і практичного вирішення для зберігання корпоративних даних просунуті організації вже давно віддають перевагу NAS, серверам для зберігання даних на рівні файлів.

У порівнянні з іншими рішеннями, цей вид сховищ забезпечує ще й значну економію коштів на технічну підтримку і обслуговування. За останні роки з'явилося безліч нових конфігурацій NAS з розширеним функціоналом.

Спеціаліст з розробки та впровадження IT-рішень українського системного інтегратора – компанії «Кластер», В'ячеслав Добролюбов, поділився з нами прогнозом, щодо подальших перспектив використання мережевих сховищ даних NAS для малого і середнього бізнесу:

«Перші сервери NAS були створені для задоволення потреби невеликих підприємств в надійному централізованому мережевому сховищі даних з легким та швидким доступом для пристроїв у локальній мережі. Роль NAS-серверів тоді виконував окремий комп'ютер з «урізаними» функціями і оперативкою – як правило, в його ПЗ входили тільки служби для зберігання інформації, забезпечення доступу і контролю функцій.

NAS сховища даних стали практичним, вигідним і простим рішенням для тих, кому раніше доводилося підбирати і купувати спеціалізоване мережеве обладнання, витрачатися на послуги з налаштування конфігурації і обслуговування, а часто також вводити в штат нових фахівців.

Плюсами NAS є:

  • апаратне і програмне оснащення від одного постачальника;
  • найпростіший функціонал і управління, яке не потребує спеціальних знань;
  • оптимальне співвідношення ціни, якості та високого ступеня захисту даних.

З розвитком попиту на такі рішення став розвиватися і їх ринок. Сьогоднішні мережеві сховища NAS мають набагато більшу місткість, продуктивність платформ і широкий список функцій, необхідних для обслуговування бізнесу. Нагадаю, що раніше саме недолік дискового простору був головним стримуючим фактором для широкого використання мережевих NAS-серверів великим бізнесом.

Тобто, NAS сьогодні досягли того рівня продуктивності, який дозволяє ефективно використовувати дані великою кількістю клієнтів без втрати інших переваг, у вигляді поставки апаратного оснащення і ПЗ з одних рук, простого управління і високої надійності.

Ще одна важлива перевага мережевого сховища даних NAS для підприємств, що зростають та розвиваються – просте масштабування, що дозволяє використовувати кластери для високонавантажених додатків. Таким чином, можна з упевненістю сказати, що NAS дають суттєві переваги в конкурентній боротьбі підприємствам, які прагнуть раціонально використовувати свої фінансові кошти та IT-ресурси.

Сьогодні компанія «Кластер» регулярно отримує замовлення на розробку мережевих сховищ NAS і готова надати широкий спектр рішень для задоволення індивідуальних потреб будь-якого бізнесу і масштабу. При цьому, ми, як системний інтегратор, беремося за виконання проектів «під ключ», починаючи з виконання проектних робіт і закінчуючи післягарантійним обслуговуванням систем».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...