• Головна
  • В Івано-Франківську відбувся обласний Чемпіонат з петанку
19:58, 11 листопада 2019 р.
Надійне джерело

В Івано-Франківську відбувся обласний Чемпіонат з петанку

В Івано-Франківську відбувся обласний Чемпіонат з петанку

Чемпіонат поки з незвичної для прикарпатців гри відбувся в Івано-Франківську.  

У неділю 10 листопада, в Івано-Франківську провели Чемпіонат Івано-Франківської області з петанку.

Участь в чемпіонаті області взяли 7 учасників.

Чемпіонат проводиться вдруге і це єдиний обласний чемпіонат в Україні.

Переможцями стали:

1. Любомир Ступан
2. Вережак Іван
3. Віталій Попадюк

Довідка.

Петанк - ця гра така ж національне надбання Франції як Ейфелева вежа, «Марсельєза», суп буайбес і футболіст Зінедін Зідан. 

У схожу на петанк забаву грали ще в Давньому Єгипті, саме звідти солдати Олександра Македонського привезли її до Стародавньої Греції, а потім вона поширилась і по всій Європі.

Петанк з’явився в Україні нещодавно і поки про нього знає не так багато людей.

Саме слово «петанк» (petanque) прийшло до нас з Провансу - на місцевому діалекті «pеd tanco» означає «ноги разом» це нагадувало гравцям про те, що при кидку не можна переступати намальований на піску коло.

Правила гри в петанк

Метою гри в петанк є кинути порожнисті металеві кулі якомога ближче до маленької дерев’яної  кулі (кошонету). При цьому потрібно стояти всередині кола та не виходити за його межі. Зазвичай, в петанк грають на твердому ґрунті або гравії, але також можна грати на піску чи траві.

Команда для гри в петанк складається з одного, двох або трьох гравців. У грі використовується не більше 12 куль. Якщо грає один або два учасники, то кожен з них використовує три кулі. Якщо команда складається з трьох учасників, кожен може грати двома кулями.

Щоб визначити, яка команда гратиме першою, кидають жереб. Команда, яка виграла, креслить на полі коло діаметром близько 50 см.

Гравець першої команди стає в коло та кидає в ігрову зону дерев’яну кульку (кошонет) на відстань від 6 до 10 метрів, але не ближче ніж на 50 см від будь-якої перешкоди. Ноги гравця повинні знаходитися у середині кола доти, поки кошонет не зупиниться.

Після того як кошонет було кинуто в ігрову зону, будь-який гравець першої команди кидає першу кулю, намагаючись розмістити її якомога ближче до кошонету. Ноги гравця, який кидає кулю, не повинні виступати за межі кола.

Після першого кидка гравець другої команди стає у те ж саме коло і намагається кинути свою кулю якомога ближче до кошонету чи вибити кулю суперника.

Наступний кидок робить та команда, чия куля знаходиться далі від кошонету. Команда кидає свої кулі доти, поки одна з її куль не стане ближче до кошонету, ніж будь-яка з куль суперника. Далі кидок робить команда опонентів. Якщо в команди опонентів не залишилося куль для кидка, то інша команда кидає свої кулі, що залишилися, намагаючись розмістити їх якнайближче до кошонету.

Коли всі кулі обох команд закинуті в ігрову зону, проводять підрахунок балів. Команда, що перемогла, одержує стільки балів, скільки її куль розміщено ближче до кошонету, ніж найближча куля команди опонентів.

Раунд вважаться завершеним, коли кожна команда кинула всі свої кулі. Команда-переможниця починає новий раунд. На місці падіння кошонета попереднього раунду команда-переможниця креслить нове коло та знову кидає кошонет в ігрову зону. Гра продовжується, поки одна з команда не набере 13 балів.

У сучасній формі петанк виник у 1907 році на півдні Франції, де користується великою популярністю, – там у нього грають близько 17 мільйонів людей.  В Україні петанк також стрімко розвивається. 

В Івано-Франківську відбувся обласний Чемпіонат з петанку, фото-5

Як почати займатися петанком і що для цього потрібно

«Щоб почати займатися петанком, непотрібно спеціальної підготовки чи обладнання. Треба тільки знати правила та відвідувати один із клубів. Все дуже просто».

Які школи та клуби є в Україні

«Петанк клуб «Київ», «Перший Закарпатський Петанк-клуб» (Ужгород), Петанк клуб «Ужгород», Мукачівський Петанк клуб, «Tabby»(Харків), «Fair Play» (Харків), Петанк клуб «Харків», «Чугайстер», (Івано-Франківськ), «Leopolis» (Львів), «Зелені леви» (Львів), «LeoFamily» (Львів)».

Про популярність петанку в Україні

В Україні в петанк грає, на жаль, понад  300 спортсменів. Серед них понад 130 гравців, які мають ліцензію, що дозволяє їм брати участь у змаганнях світового рівня.

Про вікові обмеження

Вікових обмежень для гри в петанк немає. Можна грати й у 5 років, й у 85.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Івано-Франківська #новини ІФ #новини Прикарпаття #новини Франківська #новини Франківщини #Франик новини #петанк #гра петанк #що таке петанк #незвична грра для українців #правила гри в петанк #петанк Івано-Франківськ #петанк Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...